Březnová předpověď: Crysis 2 a Homefront rozstřílejí Ameriku

aktualizováno 
Milovníci fantasy si užijí v krvavém Dragon Age II, stratégové se v Shogunovi 2 vrátí na počátek známé série.

Bubny války se rozezní už zkraje měsíce. Ve čtvrtek 3. března dorazí Warhammer 40,000: Dawn of War IIRetribution, druhá expanze pro kultovní strategii zasazenou do nekonečné války 41. století. Kromě kampaní pro jednoho hráče vývojáři ze studia Relic přinesli i novou hratelnou rasu, Imperiální gardu. Bojovníky ovšem půjde komandovat pouze na PC.

O den později se vyloupnou specializovanější tituly. Na 4. března si tak fanoušci boxu nasadí rukavice v očekávání Fight Night Champion. Vývojáři z EA Canada slibují přepracovaný fyzikální model úderů i dlouhý seznam legend, kterým budeme moct zlomit čelisti. Do ringu se vydají majitelé Xboxu a PS3.

Major League Baseball 2K11

Stejný den nabídne něco i milovníkům on-line her na hrdiny, jmenovitě fantasy hru na hrdiny Rift (naše preview). Ta je označována jako "vyzyvatel World of Warcraft", už jen kvůli do očí bijící grafické podobnosti. Bude-li král skutečně sesazen, se dozví hráči s PC.

A do stále žhavého prostředí 38. rovnoběžky si 4. března skočíme na PC zavelet armádám v Theatre of War 3: Korea. Vcelku realistickým zpracováním se proslavily předchozí díly série Theatre of War a s nejvyšší pravděpodobností se jím bude vyznačovat i korejské tažení. A není to naposledy, co se s korejskou armádou tento měsíc utkáme.

Den uzavřeme typicky netypickou japonskou hrou na hrdiny. Jen v té je totiž možné bojovat za chlapce jménem Neptune ve světě jménem Gamindustri, který je rozdělen do čtyř částí chráněných čtyřmi bohyněmi. Hyperdimension Neptunia už před půl rokem vyšel v Japonsku a teprve nyní se dostává do Evropy, exkluzivně pouze na PS3.

V zámoří zoufale očekávaný Major League Baseball 2K11 vyjde 8. března. Malá hrstka českých příznivců baseballu bude ještě omezena faktem, že hra nejde na PC a budou si tak muset vystačit s PS3, PS2, Xboxem, PSP, NDS nebo Wii.

Dragon Age 2

Dragon Age 2

První herní trhák přicválá 11. března. Hra na hrdiny Dragon Age II (naše první a druhé preview) se jako pokračování velmi dobře přijatého prvního dílu (recenze) vrací do fantasy prostředí temného jako černé pivo. Podobně jako v případě série Mass Effect se i v případě Dragon Age II mají vaše rozhodnutí z předchozího dílu přenášet na díl následující. Nad dospělými tématy si zapřemýšlí hráči s PC, Xboxem a PS3.

Stejný den přijde i cosi-jako-hra Yoostar 2. Stejně jako v předchozím dílu i tentokrát má aplikace Yoostar umožňovat vložit sebe sama do prostředí filmů na místo známých herců. Přehlídku průměrného klíčování a děsivého herectví si zkusí hráči na Xboxu 360 a PS3.

Opomenutí měsíce – Magicka

V minulých měsících se nám za ledničku zakutálelo nezávislé akční RPG Magicka, a tak nezbývá než toto kacířské opomenutí napravit. Na první pohled připomíná hru na hrdiny Diablo, Magicka ale nabízí originálnější a vyzývavější interaktivní systém kouzlení, v němž si komba vytváříte sami, a navrch přidává sloní porci humoru skrze narážky na jiné hry a filmy – víte o jiné fantasy RPG, v níž by sebou tradiční kouzelník v kápi nosil kulomet M-60? Magicka se distribuuje skrze Steam od 25. ledna.

Magicka

Magicka

V půlce měsíce za zvuků silných motorů dorajtuje MotorStorm: Apocalypse (naše preview). Nejste-li s touto hrou seznámeni, vězte, že jde o takového křížence Fallouta s Colinem McRaem, čili agresivní závody v městských sutinách. Kombinace nafty a brakového prostředí se 16. března dostane do rukou majitelům PS3.

Další velký blockbuster se jmenuje Homefront (preview). Tento měsíc už druhý titul, v němž se v mířidlech objeví Severokorejci, nechá 18. března Spojené státy obsadit cizí armádou pod vedení diktátora Kim Jong-una. Na hráče budou útočit obrázky hořící americké vlajky, zničených řetězců McDonald´s a rozstříleného jablečného koláče. Titul připodobňovaný ke hrám Call of Duty si na PS3, Xboxu a PC evidentně vychutnají spíše američtí hráči. 

Homefront

Homefront

Slavná nezávislá strategie Plants vs. Zombies zase stejný den naváže na šňůru svých úspěchů vydáním na příruční NDS.

Do Země vycházejícího slunce se rovněž na 18. března dostaneme ve strategii Shogun 2: Total War (preview). Shogunem celá série před jedenácti lety začala a nyní se po dlouhých zastávkách ve středověku, v Římě a v napoleonské době navrací na svůj počátek. Opět máme vyhlížet kombinaci globální tahové strategie s taktickými půtkami v reálném čase. O moc nad šogunátem se poperou hráči s PC.

A v Japonsku zůstáváme. Stejný den se na PS3 objeví akce Yakuza 4, působící jako asijská odpověď na gangsterské hry typu Grand Theft Auto. A aby toho nebylo málo, na lov vyrazí i obskurnost God Eater Burst. Ta na PSP představí likvidování nelidských monster a nízkopolygonovou grafiku.

Shogun 2: Total War

Shogun 2: Total War

18. březen si vyhlédlo i duo sportovních her. V Top Spin 4 si na Xboxu, PS3 a Wii zapinkáme na tenisových kurtech, naopak v Moto GP 10/11 na tytéž konzole kromě Wii budeme rajtovat na motocyklech.

A plodný 18. březen bude ukončen PC verzí datadisku Brotherhood, kterým pokračuje Assassin´s Creed 2.

Crysis 2

New York bude 25. března znovu zničen v Crysis 2 (preview). Střílečka, jejíž předchozí díl disponoval dodnes sotva překonanou grafikou, naváže na příběh o invazi mimozemšťanů na Zemi. Těšit se máme na další využití nanoobleku, díky němuž půjde emzáky i zlé lidské bojovníky krájet na mnoho rozličných způsobů. Vychází na PC, Xboxu 360 a PS3.

Dalším titulem z asijských vod, tentokráte těch čínských, budou ve stejný den vydaní Dynasty Warriors 7 útočící na PS3 a Xbox 360. Rubačka vycházející z historie Říše středu se má točit kolem konce dynastie Han a počátku Éry Tří království. Sinologové mezi hráči se již jistě těší, ty ostatní zaujme alespoň frenetická hratelnost.

Zpoždění – které hry to nestihly?

Staronová Beyond Good & Evil HD se dostaví až 2. března. Podobně staronová arkáda Bonk: Brink of Extinction se z ledna přestěhovala až na 22. března. A internetová záležitost Dragon Age: Legends opět přesedlala, nyní na 8. března.

Početní milovníci Hvězdných válek a stavebnice LEGO si rovněž 25. března přijdou na své v Lego Star Wars III: The Clone Wars. Aby bylo žánrovým křížencům učiněno zadost, máme zde navíc bojovat v prostředí animovaného seriálu Clone Wars, a čeká nás tak pravděpodobně řada dětských (či dětinských) úkolů. Multiplatformové Clone Was se naklonují na PC, Xbox 360, PS3, Wii, PSP, Wii i NDS. Nechť je provází Síla.

Epilepsie měsíce – Child of Eden

Psychedelická střílečka Child of Eden přichází v březnu na Xbox 360 (a později i PS3) s netradičním mixem akce, hudební hry a avantgardní grafiky. Co ostatně jiného než čirou originalitu očekávat od hry, jež je oficiálním webem popisována jako "multi-senzorová střílečka, která hráče pošle do kaleidoskopické matrice synchronizované hudby a kulervoucí grafiky"? Rozličné zdroje se, pravda, v datu vydání Child of Eden nemohou shodnout, a tak je možné, že se s hrou setkáme až v následujících měsících.

Child of Eden

Child of Eden

25. března se podíváme i do Troje. Warriors: Legends of Troy se snaží konkurovat sérii Dynasty Warriors, a jelikož je od sedmého dílu série dělí sotva týden, pokusí se hráče zaujmout kooperativním hraním zasazeným do nejslavnější starověké války. Duté dřevěné koně budou stloukat válečníci s Xboxem 360 a PS3.

Tiger Woods možná plive po hřištích a zahýbá manželce, jeho jméno ale stále táhne minimálně na videoherním greenu. 29. března se tak dočkáme Tiger Woods PGA Tour 12. Hanbatosti s golfistou si mohou zkusit hráči s PS3, Xboxem a Wii.

A nabitý březen stylově uzavřeme dalším známým jménem. 31. března se virtuální závodníci dočkají Need for Speed Shift 2 (naše preview). Měl by přinést realističtější pojetí bližší skutečným simulátorům a k dostání bude na PC, Xboxu 360 i PS3.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Další z rubriky

KVÍZ: Jak dobře znáte zvířata z počítačových her?

Kvíz

Vyzkoušejte si, nakolik se orientujete ve světě virtuální fauny. V našem kvízu najdete ta nejslavnější zvířata napříč...

Dočkáme se letos? Očekávaná herní oznámení v roce 2019

Ikonický noktovizor ze série Splinter Cell

Kromě spousty ohlášených her vyhlížejí fanoušci také první zmínky o chystaných novinkách. V následujícím článku najdete...

KOMENTÁŘ: Rozchod Activisionu s Bungie staví oba giganty na rozcestí

Destiny 2: Forsaken - trailer

Rozchod gigantů dělících se o úspěch hry Destiny vnímá většina fanoušků jako radostný start do nového roku. Podle nich...

Najdete na iDNES.cz