Bonusweb se loučí se šéfredaktorem, přichází Wrath of the Lich King

aktualizováno 
Druhý datadisk pro World of Warcraft si má během prvního měsíce koupit pět milionů lidí, patříte mezi ně i vy?

World of WarCraft - Paladin

Už jen jednou se vyspíte a budete se moci pustit do nových dobrodružství ve světě Azeroth. Jen jednou se vyspíte a budete se moci stát temným rytířem. Jen jednou se vyspíte a... A nebo vůbec nepůjdete spát. Nemusíte, pokud toužíte po co nejrychlejším setkání s nemrtvým králem Arthasem Menethilem, můžete si jít stoupnout do fronty už dnes odpoledne a s desítkami, možná stovkami podobných šílenců můžete čekat, až prodavači některých obchodů s počítačovými hrami začnou výměnou za umolousané bankovky nebo krátkodobé zapůjčení plastových kartiček podávat přes obležené pulty první krabice nejočekávanější hry tohoto roku.

World of WarCraft: Wrath of the Lich KingNásledujících několik týdnů bude zcela jistě plné tajuplných dovolených, absencí ze školy a podezřelých zdravotních problémů. Produktivita práce nejspíše měřitelně poklesne ve všech zemích, kde existují silnější komunity hráčů WoW. Je jich celosvětově 11 milionů, to už se na HDP může projevit. Nepochybně se to projeví i v redakci Bonuswebu, přestože někteří členové redakčního vedení si už v rámci testování přídavku Wrath of the Lich King užili své.  Někteří šéfredaktoři pravděpodobně nebudou příliš mluvní, pod stolem se budou hromadit redbully a dost možná, že se o příliš náruživých hráčích WoW dočteme i v černé kronice.

Finanční analytici odhadují, že i přes mediálně-ekonomickou krizi si přídavek pro WoW pořídí hned v průběhu prvního měsíce téměř polovina všech aktivních hráčů.  Pokud tedy Blizzard dokáže zajistit výrobu a distribuci dostatečného množství krabic. Neuvěřitelné přitom je, že WoW stále zvyšuje počet lidí, kteří mu za hraní WoW platí, přestože se letos musel potýkat se dvěma vážnými konkurenty, kteří dokázali odlákat možná několik set hráčů. Ale jen na chvíli, více než polovina zrádců se prý už ke své droze vrátila.

Co se týká obsahu datadisku a změn, které přináší, nebudeme vás obtěžovat jejich výčtem. Stačí poukázat na dvě věci. Tou první je herní karta WoW: World of WarCraft: Wrath of Lich King a potom první dojmy z testování, které už v létě sepsal Ondřej Zach. Přejeme příjemné hraní. A nezapomínejte na pitný režim, prý neuškodí ani, když se jednou za dvě hodiny na pár minut protáhnete. Třeba cestou pro pizzu.

Eve Online – Tvůrce populární vesmírné MMORPG EVE Online mění strategii. Hráčům nabídl už deváté bezplatné rozšíření Quantum Rise, které mimo jiné upravuje rychlost vesmírných plavidel pro vyváženější boje mezi hráči a zvyšuje rychlost síťové odezvy hry. Ale to ještě není ono. Strategická změna se týká distribuce. EVE si hráči doposud mohli koupit jen na internetu v digitální podobě, Nyní se CCP dohodlo s Atari na distribuci krabicové verze v USA i Evropě. Od dohody si CCP slibuje rozšíření počtu hráčů, který nyní dosahuje krásných 250 tisíc, Atari pak doufá, že se mu distribucí trhem prověřené hry podaří snižovat své ztráty.

Vydání krabicové hry bude CCP podporovat v roce 2009 pravidelným uvolňováním bezplatných aktualizací, které mají nabídnout nový obsah. Součástí krabice bude nikoliv obvyklých 30, ale 60 dní hraní. Chybět nemají ani nějaké ty exkluzivní bonusy. Datum vydání krabicové verze ani přesný obsah krabice ale zatím ani Atari ani CCP neoznámili.

EVE OnlineAby těch zpráv o EVE Online (pro naše věrné čtenáře a diskutéry) nebylo málo, máme tu ještě zvěsti o tom, že se chystá 3D střílečka z tohoto herního světa. Možná trochu překvapivě by měla zamířit na herní konzoly. Informace se objevila na setkání CCP s fanoušky na Islandu, kdy si hráči mohli prohlédnout filmeček, který trochu připomínal Halo. Na stejné akci pak firma mluvila o přípravách desátého rozšíření EVE Online s podtitulem Walking in Stations, které má hráčům umožnit pohyb ve vesmírných stanicích namísto dosavadního doživotního vězení v útrobách vesmírných korábů.

EverQuest II – EverQuest 2 oslavil už čtvrté narozeniny. I když startoval spolu s WoW, nikdy nedosáhl jeho popularity, přesto si vydobyl místo na slunci, hlavně díky neustále dodávanému novému obsahu, výrazným vylepšením hratelnosti a pravidelnou dodávkou datadisků. Narozeniny oslavili hráči na slavnostech přímo ve hře, kromě toho dostali hráči, kteří to se Sony vydrželi celé čtyři roky, další odměny pro své postavy. Veteráni dostali vlastní malou motýlí vílu na vodítku, velký ohňostroj a nějaké ty lektvary.  Všichni ostatní se potom mohou těšit na přepravovaný systém map, který bude obsahovat mnohem víc detailů a umožní sledovat, co se kde nachází, i v jiných oblastech, než kde se zrovna člověk nebo elf pohybuje.

Dungeon & Dragons Online – další menší online hra, tentokrát od Turbine, se také dočká nového bezplatného obsahu v podobě modulu 8 s názvem Prisoners of Prophecy. I tady je vidět snaha o nalákání nových hráčů – celé se to totiž motá kolem usnadnění vstupu do hry a podpory sólo hraní díky možnosti najímat si pomocníky, nechat si vytvořit vyváženou postavu bez nutnosti určovat konkrétní vlastnosti a dovednosti vytvářené postavy. Osmý update hry navíc přidává podporu DirectX 10 a pořádnou hromadu nových monster, kouzel, magických předmětů a nových herních oblastí. Už brzy nebo snad dokonce dnes.

Tabula Rasa – nepříliš úspěšná MMORPG Lorda Britishe zasazená do scifi světa má opět trochu oživnout. O resuscitaci se má zasloužit kombinace dvou faktorů – nového obsahu a výrazného snížení ceny samotné hry. Ke zlevnění Prázdné tabule už došlo. V českých obchodech najdete krabici se hrou za krásných 99 korun včetně prvního měsíce hraní, sběratelská verze s virtuálním robotem pro vaši postavu, manuálem s mapkami nebo psími známkami s logem hry se pak dá pořídit za 299 korun.  To je však stále vydřidušství. Ve Spojených státech se totiž stejná hra nyní prodává za pouhý jeden dolar.

Druhá fáze resuscitace má spočívat v zavedení pohledu z vlastních očí typického pro 3D střílečky, ke kterým se Tabula Rasa hlásila, byť se nevzdávala RPG prvků. Se zavedením této kamery se hráči mají dočkat také puškohledů a zaměřovadel na nejrůznějších zbraních. Poslední update potom přinesl do hry možnost bojovat proti emzákům na matičce Zemi.

A chcete zase smutnou černou tečku na konec? Týden po oznámení připravovaných změn a chvíli po návratu z vesmíru oznámil odchod z NCSoftu sám Lord British. Nevíme, jestli opouští potápějící se loď nebo jestli se ho vedení NCSoftu zbavilo, otevřený dopis Lorda Britishe aka  Richarda Garriota hovoří o tom, že na výletu do kosmu přišel na nové zájmy, kterým se chce v budoucnosti věnovat. Hodně štěstí

Autor:
 

Nejčtenější

KVÍZ: Otestujte se v ultimátním herním kvízu 1989 - 2019

Wolfenstein 3D

Letos uběhne 30 let od sametové revoluce. K plánovanému výročí jsme se rozhodli přispět i za herní rubriku a připravili...

TÉMA: Věřte nebo ne, i Electronic Arts kdysi dělali skvělé a originální hry

Parodické logo EA

Dnes to může vypadat neuvěřitelně, ale jméno Electronic Arts bylo kdysi zárukou kvality. Připomeňte si s námi několik...

RECENZE: Postapokalyptický The Division 2 nastavuje nový žánrový standard

The Division 2

Žánr online kooperativních her byl vždy spojený s všemožnými porodními bolestmi. The Division 2 ukazuje, že to jde i...

Stahujte zdarma PC verzi závodů GRID 2, čas máte do neděle

GRID 2

Slušné závody GRID 2 z roku 2013 si můžete dočasně stáhnout zdarma prostřednictvím serveru Humble Bundle.

První dojmy: Pagan Online chce být slovanské Diablo

Pagan Online

Vydali jsme se do srbského Bělehradu okouknout chystané akční RPG Pagan Online. Vývojáře čeká ještě spousta práce, ale...

Další z rubriky

Pět pekelně těžkých her, na které se těšit

Code Vein

Hledáte hry, u kterých se zapotíte jako u opěvované série Dark Souls? Z následující pětice byste si měli rozhodně...

KVÍZ: Otestujte se v ultimátním herním kvízu 1989 - 2019

Wolfenstein 3D

Letos uběhne 30 let od sametové revoluce. K plánovanému výročí jsme se rozhodli přispět i za herní rubriku a připravili...

Duke Nukem vs. B.J. Blazkowicz z Wolfensteina. Kdo by vyhrál?

Duke Nukem vs. B.J. Blazkowicz

Představte si, že se v aréně potkají drsňáci Duke Nukem a B.J. Blazkowicz z Wolfensteina. Kdo by podle vás vyhrál?

Advantage Consulting, s.r.o.
PRODUKTOVÝ INŽENÝR

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 70 000 - 80 000 Kč

Najdete na iDNES.cz