Od charity koupila hru za 160 korun a prodala ji za téměř 347 tisíc

aktualizováno 
Americká studentka účetnictví říká, že její srdce při nákupu hry bušilo jako o závod. V charitativním obchodě Goodwill totiž objevila titul Stadium Events, který si sběratelé videoher značně cení. A cenovka ukazovala osm dolarů, tedy zhruba 158 korun.

Konzole NES od Nintenda, pro kterou hra byla určená.

Američanka ze Severní Karolíny hru rozpoznala díky zprávě, kterou spatřila před několika lety v novinách. Ta pojednávala o ženě, která identický titul prodala téměř za 12 tisíc dolarů. Studentce se tak při objevu hry rozbušilo srdce. A uklidnila se teprve až po odchodu z prodejny s hrou v rukou.

Goodwill

Obchody Goodwill prodávají předměty, které bezplatně získají od dárců. Peníze přesahující náklady na provoz pak organizace využívá pro charitativní účely.

Zatímco před lety dražená hra byla v omšelém stavu, studentka objevila zcela nepoužité balení. Titul tak nabídla v on-line aukci Gamegravel a jako výchozí cenu stanovila právě 12 tisíc dolarů.

Hra se nakonec prodala za 17,5 tisíce. Nový majitel za ni tedy utratil v přepočtu zhruba 346,7 tisíce korun.

"Ví o tom jen rodina a několik známých. Ti, co o tom vědí, mi to přejí a těší je to. Takové štěstí člověka nepotká příliš často," řekla pro Gamegravel slečna, která své jméno pochopitelně tají.

Stadium Events

Hry Stadium Events si sběratelé považují.

Jejím původním plánem byl prodej hry do obchodu Save Point Video Games. Jeho majitel Wilder Hamm však neměl dostatečné prostředky pro odkup. Hamm proto nabídl, že titul pomůže vydražit. Studentka nicméně návrh odmítla, nechtěla totiž majiteli obchodu odvádět procenta z prodeje.

Ze získaných peněz má v plánu splácet půjčku na školné. Zda část peněz věnuje i charitě, však neupřesnila.

Hru se nepodařilo včas zničit

Stadium Events byl sportovní titul pro konzoli Nintendo Entertainment System (NES). V Japonsku vyšel v roce 1986, v Americe o rok později a do Evropy se dostal až v roce 1988.

Hra byla jedním z mála titulů využívajících pohybovou podložku Family Fun Fitness. Titul v USA nejprve vydala společnost Bandai pod názvem Stadium Events. O rok později však práva na hru zakoupila firma Nintendo a rozhodla se hru vydat pod názvem World Class Track Meet. Kopie Stadium Events proto stáhla z prodeje a zničila.

Lidé však v mezičase stihli nakoupit zhruba dvě stě kopií a podle odhadů se do dnešního dne dochovalo jen deset až dvacet kusů. Titul se tak stal vůbec nejdražší hrou pro konzole NES.

Autor:
 

Nejčtenější

THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

Kingdom Come: Deliverance

Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

Vývojář vrací fanouškům dvojnásobek darovaných částek, z jeho hry je hit

Rise to Ruins

Z nenápadné nezávislé hry se stal prodejní hit a její autor nyní svým nejvěrnějším fanouškům vrací peníze, které mu...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Apex Legends má 10 milionů hráčů. Konečně vážná konkurence pro Fortnite?

Apex Legends

Bez jakékoli předchozí reklamy se v pondělí na trhu objevila nová free 2 play battle royale hra a doslova přes noc se z...

Komentář: Epic Store nic neumí a hráči ho nesnášejí, ale díky za něj

Epic Games Store

Nedávno oznámená exkluzivní spolupráce mezi novým digitálním obchodem Epic Store a vývojáři očekávané hry Metro: Exodus...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Rozchod Activisionu s Bungie staví oba giganty na rozcestí

Destiny 2: Forsaken - trailer

Rozchod gigantů dělících se o úspěch hry Destiny vnímá většina fanoušků jako radostný start do nového roku. Podle nich...

Nejočekávanější RPG roku 2019

Sekiro: Shadows Die Twice

Letos nás sice nečeká žádná pecka velikosti Kingdom Come: Deliverance nebo Falloutu, ale ani tak si fanoušci her na...

Komentář: Epic Store nic neumí a hráči ho nesnášejí, ale díky za něj

Epic Games Store

Nedávno oznámená exkluzivní spolupráce mezi novým digitálním obchodem Epic Store a vývojáři očekávané hry Metro: Exodus...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz