Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

LOTR: Fellowship of the Ring - návod #1

  12:00
Přinášíme vám návod na velmi rozporuplnou hru - redaktoři Bonuswebu ji ve své recenzi roztrhali na malé kousky, přesto se najdou i tací, kterým se počítačové zpracování pohádky o prstenu líbí. A právě pro ně je určen tento poctivý návod.

Úvod
Tato rozporuplná hra (recenze - 39% ), jedněmi obdivovaná a druhými zatracovaná, došla přesto dosti velké obliby u některých našich čtenářů. Je vlastně jakousi směsí adventury a akční hry, snad právě proto jí nemohou přijít na jméno milovníci adventur, postrádají tam více klasických adventurních prvků, zatímco ti, kteří rádi hrají typické akční hry, nenacházejí v ní dostatečné množství drsných soubojů a krvavých výjevů. Je tudíž zřejmé, že tento pokus autorů o spojení těchto dvou žánrů do jednoho celku tedy příliš nevyšel, hra je ale na světě a těm, kteří v ní na některém místě takzvaně zakysli, má sloužit tento návod. Návod je napsaný tak, jak ve hře budete postupovat v řešení úkolů za jednotlivé postavy, což plně odpovídá celému průběhu děje. Přeji všem příjemnou zábavu!

I.) Za Froda

1.) Hobbiton
Ocitli jste se v místnosti vašeho malého domečku, otočte se a jděte dopředu a zabočte do poslední místnosti vpravo. Přistupte ke kované truhlici, tak ji otevřete a vyberte z ní “Bag End”. Pokud klepnete na klávesu “I”, spatříte, že ho už máte ve vašem inventáři. Vraťte se na chodbu, zatočte doleva, na příčné chodbě znovu doleva, ze stolku seberte klíč “Bag End Key”, pokračujte doprava až na konec, tak se dostanete před domeček. Můžete si promluvit s kamarádem “Enter”, vydejte se doleva a dírou v plotě vpravo přijdete k žebříku, po kterém si vylezte nahoru. Přeskočte na druhou podlážku, z ní na tu nejvyšší, kde seberte houbu (pomocí těchto houbiček si budete moci v průběhu hry léčit své poškozené zdraví). Pokračujte dopředu k dalšímu domku, seberte další muchomůrky, vejděte k domku a oběhněte ho kolem dokola, najdete zde další houby. Jděte dál k druhému domku, za ním vyjděte bránou doleva na louku, najdete opět houby. Můžete si i u této chalupy vylézt nahoru po žebříku, sice tam nic nenajdete, ale je odtamtud docela hezký výhled po celém okolí. Vraťte se zpět, pokračujte doleva a potom doprava, přejděte přes most na druhou stranu. Vlevo hned za mostem je další houba. Abych to nemusela stále připomínat, ve všech lokacích, kde se ocitnete, prohledávejte řádně okolí, tak naleznete spousty tolik potřebných houbiček, je jich ve hře jako smetí, rostou všude v souladu se známým pořekadlem “Roste jako houba po dešti”. Po cestě stále dopředu se tak dostanete do další vesnice.

2.) Bywater
Nyní se nalézáte na náměstí druhé vesnice, Bywateru. Vpravo máte opět houbičky (prohledávat celé okolí, nezapomínejte!), uprostřed náměstí je veliký zvon, tak si ho pořádně prohlédněte. Můžete vstoupit i do hospody a promluvit si se všemi hosty, nic pořádného se sice nedovíte, ale alespoň si trochu pokecáte. Jděte k ženě jménem Lobelie, která stojí naproti před domkem a promluvte si s ní (“Enter”). Pak si vyskočte na krabice vedle zvonu, správně si upravte náhled pomocí “Pageup” a “Pagedown” a hoďte na zvon kámen (pravé tlačítko myši). Tím jste na zvon zazvonili, vraťte se proto znovu k Lobelii a dejte jí váš “Bag End Deed”. Teď se vraťte dobře známou cestou zpět do rodné vesnice.

3.) Hobbiton
Jděte k vašemu domečku, doufám, že jste nezapomněli, kde se nachází, a vstupte do něho. Pokračujte vpřed, zatočte doleva, potom rovně do místnosti, vpravo je truhlice a v ní najdete Prsten. Seberte ho a vraťte se před domek, nyní však utíkejte doprava k zahradě. V krátké animaci si promluvíte se starcem jménem Gaffre Gamgee a spatříte po prve Černého jezdce, tito jezdci jsou vaši skutečně velicí nepřátelé, však se s nimi brzy setkáte a přesvědčíte se o tom sami. Teď je tedy nutné se dostat ven z vesnice, což je velmi nesnadný úkol. Musíte chodit velmi opatrně, tedy žádné běhání, ale obezřetný pohyb (levý “Shift”+kurzorová šipka, doufám, že jste si tak na kurzorové šipky přestavěli v menu ovládání, to původní se mi moc nezamlouvalo), všude kolem vás je totiž plno Černých jezdců a jakmile vás jenom zahlédnou, skončili jste. Otočte se tedy, přeskočte plot a dejte se doleva po louce, uvidíte před sebou na louce stát jednoho z Černých jezdců. Házejte tudíž kamení doleva na druhou stranu, jakmile se tam jezdec rozjede, aby zjistil, co je to tam za šramot, využijte toho a teď už rychle přeběhněte přes most na druhou stranu. Hurá a je to!

4.)Bywater
Pokračujte vpřed pod kamenné podloubí, spatříte vašeho přítele Robina, kterého právě napadl vlk. Vlka zabijte holí (levé tlačítko myši), pak kolem hospody pokračujte dál na konec vesnice, dostanete se tak k lávce, kde opět narazíte na vlky. Tak jim to spočítejte holí. Můžete ale použít z inventáře Prsten, ale skutečně jenom na chvilku, vlci vás tak nevidí, ale musíte Prsten včas skrýt, jinak zemřete. Pak utíkejte po cestě dál dopředu, nezapomeňte ovšem sbírat houbičky, dále se už o těchto houbách zmiňovat nebudu, dbejte však stále mé dobré předcházející rady, prohledávat okolí!!! Přejděte lávku přes potok.

5.) Green Hill
Jděte dopředu, znovu spatříte před sebou Černého jezdce. Tak tedy opět obezřetně a hlavně pomalu jděte dopředu, schovejte se vpravo za klády, můžete si vlézt i do dutiny té první a použijte již osvědčený trik, házejte kameny na druhou stranu cesty, Černý jezdec vám na to skočí, využijte tedy toho a kolem klád zprava nyní už utíkejte přes místo, kde před chvílí stál jezdec přes dvě lávky dopředu. Tam se šťastně setkáte se svými třemi přáteli, nyní následuje poměrně dlouhá animace, po jejím skončení se ocitnete v bludišti a změti cest, v jakémsi to labyrintu.

6.)Forest Labyrint
Teď stojíte v hustém lese a jak už prozrazuje sám název této části hry, je to dokonalé bludiště. Musíte zde najít všechny tři ztracené přátele, Pipina, Merryho a Sama, kteří se tu někam zatoulali. Těžko by se mi vysvětlovalo, kde je máte v této směsici cest hledat, ale jednu radu vám přece jenom dám. Pohybujte se křížem krážem po všech stezkách, dobrým vodítkem jsou známé houby, jejich výskyt jasně ukazuje, kde jste ještě nehledali. Po cestě ale narazíte i na jedovaté pavouky, můžete je buďto ničit holí, ale také před nimi jen utíkat, jsou totiž mnohem pomalejší než vy. Ale doporučuji je likvidovat, jste přece bojovně naladěni a nějaký ten pitomý pavouk vás přece nemůže rozházet, není-liž pravda? Postupně, jak budete jednoho po druhém nalézat své kamarády, tito už vám v soubojích pomohou, je jen nutné je nenechávat pozadu, strašně se totiž za vámi loudají, nechejte je tedy vždy po chvilce dojít až na vaši úroveň. Jakmile najdete všechny tři kamarády, opět si všichni v animaci posedíte a povykládáte u malého ohýnku.

7.)Withywidle Path
Nyní pokračujte všichni čtyři dopředu, dokud nedojdete k obrovskému živému a peroucímu se stromu, jakési mlátičce, která ještě navíc svým padajícím pylem uspává. Tato mlátička vaše přátele uspí a navíc ještě dva z nich uvězní ve svém sevření. Nezbude vám tudíž nic jiného, než přátele z uvěznění vysvobodit. Tak se do toho pustíme, co vy na to? Postavte se tedy před tento vskutku nebezpečný strom tak, aby na vás nemohly mlátící větve stromu, avšak co nejblíže, ale také pozor na větve, které vylézají nahodile ze země kolem, tato místa jsou označena jakýmisi krtinci. Pak vždycky, jakmile strom uhodí větvemi do země a nastane chvilková pauza, praštěte ho přes větve holí. Až si to tak několikrát úspěšně zopakujete, strom nejdříve ztratí jednu větev a posléze všechny. Potom se objeví přítel zpívající Tom Bombadil, který písničkou zneškodní tohoto drzého útočníka navždy a osvobodí vaše přátele z nežádoucího objetí. Jako odměnu však bude požadovat, abyste mu natrhali dvanáct vodních lilií pro jeho přítelkyni Elfku. Takže se všichni vydejte do lesa sbírat ona bílá kvítka, je jich tam roztroušeno plno, ale dávejte si pozor opět na ty odporné pavouky. Můžete je znovu pobíjet pomocí hole za přispění všech tří přátel, nebo před nimi utíkat, záleží jen na vás samotných, jaký způsob si zvolíte, s taktikou jste se už přece obeznámili v předchozí části. Jakmile posbíráte potřebný počet lilií, přistupte k Tomovi a promluvte si s ním, tak mu kvítečka předáte. Zavede vás ke své chaloupce, kde si promluvte s jeho milou Elfkou.

8.) Barrow Downs
Po skončení animace jděte doleva, přebroďte potok, na druhé straně najdete houbičky. Vraťte se zpět a pokračujte po cestě na druhou stranu do lesa, nezapomeňte se zastavovat a čekat na své kamarády, víte přece dobře, že jsou to loudálci. Pokud se vám ztratí, vraťte se pro ně a podívejte se, co je zase zdrželo. V případě nutnosti odstraňte překážku, která jim znemožňuje pokračovat v další cestě. Po cestě holí zabíjejte vlky, tak postupujte dál, narazíte znovu na vlky, ale s nimi si už určitě dokážete poradit. Tak přijdete až na konec cesty, kde vás všechny přepadne veliká únava. V animaci si potom popovídáte, jak jinak než znovu u ohníčku a uložíte se k zaslouženému spánku. Ale až se ráno vzbudíte, zjistíte k vaší nelibosti, že jste sami, vaši přátelé jsou v čudu, do jednoho zmizeli. Pokračujte tedy cestou doprava kolem lidské lebky, ze země začnou vylézat první duchové. Radím vám dobře, nesnažte se s nimi bojovat, byl by to dost nerovný boj a stálo by vás to mnoho houbiček. Duchové jsou totiž velmi nepohybliví, takže před nimi jen utíkejte, vyhýbejte se jakémukoliv střetu s nimi, bude to tak mnohem lepší. Utíkejte stezkou doprava dolů, dostanete se tak k jezírku. Od něj pokračujte cestičkou nahoru, přijdete k hromadě kamení, kolem níž trčí k nebi tři osamělá špičatá skaliska. Pokračujte dál úzkou strmou stezkou kolem jezera, doběhnete tak k další hromadě kamení, odtud pak rovnou nahoru a mezi duchy prokličkujte kolem špičatých skalisek až úplně na vrchol. Tak se v animaci ocitnete v podzemní jeskyni. Zde se nachází nějaká smrtka, takže na tu vaše hůl nestačí, potřebujete nějakou pádnější a účinnější zbraň. Vyskákejte si tudíž nejdříve po stupínkovitých skalkách k truhlici a seberte z ní po jejím otevření krátký, ale silný meč. S ním potom napadněte smrtku, ale nejlépe zezadu, plive na vás totiž jed, sprovodíte ji tak ze světa jediným seknutím. Jakmile se vám takto podaří zatočit s celkem pěti těmito zrůdami, přispěchá vám na pomoc zpívající Tom. Pak v další animaci si všichni ještě popovídáte na vrcholku hor, kdepak byli ti vaši přátelé, když hřmělo? V následující animaci si povykládáte s přáteli před hospodou a nakonec se ocitnete v krčmě.

9.)Bree
V hostinci se vydejte chodbou doprava, potom zabočte doleva do šenku. Zde si postupně popovídejte se všemi hosty, od jednoho z nich dostanete úkol se zapsat, tedy zaregistrovat se. Vraťte se tedy zpět do recepce a promluvte si s recepčním, tím jste tento úkol beze zbytku splnili. Vraťte se proto zpět do šenku, kde ale zjistíte, že se jeden z vašich přátel ztřískal tak, že neví co mluví a dělá a vykecal na vás všechno, i to co nevěděl. Máte to ale kamarády, viďte? Nyní následuje další animace a po jejím skončení se ocitnete venku před hospodou, teď už ale za postavu Aragorn.

II.) Za Aragorna

1.)Bree
Tak copak budete dělat nyní? No především si musíte zvyknout na svoji novou postavu, je robustnější a má jiné vlastnosti, než na jaké jste byli doposud zvyklí. Ocitli jste se totiž před hospodou jako Aragorn a vaším úkolem je nejdříve najít Merryho, jako svého spojence a pomocníka. Také už nebudete sbírat uzdravující houbičky, ale “Cram”, což anglicky znamená “cpáti se”, takže jim raději budeme říkat “krém”, ono to tak i vypadá. Jděte dopředu a hned zabočte doprava, vlevo na stáncích se nachází váš první sýr. Vraťte se a dejte se doprava, pokračujte rovně, narazíte na stráž, kterou skolte. Má tuhý život, jako ostatně všichni nepřátelé v této části, po sražení ještě několikrát vstanou a dají se znovu do boje, než vydechnou naposledy. Pak pokračujte dopředu a zabočte doleva pod kamenný oblouk, na konci je Merry, promluvte si s ním. Bude vás pak následovat a pomáhat při soubojích. V animaci zjistíte, že stráže na vás vypustily vlky. Jděte dopředu a už je tady máte, všechny pobijte. Vyjděte do ulice, napadnou vás další vlci, všechny zlikvidujte. Nyní si musíte ale poradit už sami, městečko je malé, ale síť uliček velmi spletitá, takže se by se to těžko popisovalo, je to podobné, jako když jste se za Froda procházeli v předcházejícím labyrintu. Takže prostě prošmejděte všechny uličky, musíte najít oblečení, meloun, senomet a pilu. To prvé naleznete hned v sudu v uličce před vámi, pokud budete pokračovat dál a zabočíte doprava, najdete další hledaný předmět, zde ale budete napadni dvěma ostrými maníky, tak jim vysvětlete, zač je toho loket. Pozabíjejte je mečem, na objevivší se vlky použijte luk. Najdete také uzdravující komponenty, mimo již zmíněný krém i Lembas, což je prakticky nepřeložitelné, který ale na rozdíl od houbiček a nyní i krému, doplňuje zdraví celé a ne jenom po částech. Tak ho použijte až tehdy, když zásoba vašeho zdraví je už téměř na nule. Jakmile najdete všechny předměty, vraťte se zpět do hospody, spatříte hezkou animaci a ocitnete se v nehostinné krajině, plné vlků, skřetů a jiných potvor.

2.) Weathertop Hill
Jste teď nyní v té opuštěné krajině spolu se svými čtyřmi malými kamarády. U ohýnku seberte lembas, pak pokračujte po stezce dopředu, musíte se nejdříve dostat na zříceninu hradu a udělat tam pořádek. Pokračujte tedy stezkou dopředu, po cestě narazíte na spousty vlků, později i na ozbrojence, všechny musíte postupně za přispění kamarádů pozabíjet. Sbírejte léčivky a tak se pomalu prokoušete až ke schodům. Tak se dostanete až k místu, kde na vás zleva začnou seskakovat ozbrojenci, po jejich likvidaci zabočte doleva k zříceninám a vstupte dovnitř. Zde podstoupíte těžký souboj s obrovským Trolem, kterého samozřejmě musíte porazit. Nejlépe je držet si ho daleko od těla, neboť údery jeho palcátu jsou smrtelné a ostřelovat ho z luku dotud, pokud dočista nepadne. Po jeho smrti spatříte v animaci opět Černé jezdce, potom následuje další animace a na to už jen souboj s těmito jezdci.

3.)A Knife in the Dark
Nyní musíte ochránit před Černými rytíři Froda, který leží zcela bezmocný na zemi hned vedle malého ohníčku. Pokud se vám to nepodaří a oni Froda ubodají svými meči, skončili jste a začínáte znovu. Proto si raději hned hru uložte, než se s nimi pustíte do boje. Vlastně jim ani neusilujete o život, ale ohnivou holí jim jejich činnost znemožňujete, až se nakonec po jednom začnou vytrácet. Řežte je tedy holí hlava nehlava, až uteče poslední, Froda tak zachráníte a následuje další pěkná animace.

4.)Troll Shaws
Nyní jste se ocitli na Trollí stezce, takže dávejte velký pozor. Nejdříve vás, jako obvykle, přepadnou vlci, ale s těmi si už při vašich zkušenostech velmi lehce poradíte. Potom narazíte na prvního Trolla, jak ho nejlépe a nejefektivněji zlikvidovat jsem už popsala u prvního souboje ve zříceninách hradu, takže s chutí do toho. Frodo ale bude v tomto souboji těžce zraněn, sami uvidíte, jak se jen silou vůle potácí dále, chraňte ho tedy při dalších soubojích. O kousek dál už na vás čekají další vlci, potom zase Troll. Pokračujte tedy opatrně vpřed, ještě vše neskončilo. Naštěstí pro vás nacházíte po cestě další uzdravující prostředky, tak toho s rozvahou využívejte. Po konečném souboji s Trolly se v animaci setkáte s Legolasem, to je Elf, poté uvidíte Froda bojovat s Černými jezdci, kteří se po zásahu vyšší moci ale dají na překotný útěk. V následující animaci se setkáte s Gandalfem a posléze i s jeho přáteli.

Autor:
Témata: chalupa, Rozvaha
  • Nejčtenější

Nejsem zlatokopka, brání se nová přítelkyně jednoho z nejbohatších streamerů

novinky 18. 7. 2024 26

Populární herní streamer Felix Lengyel, známý fanouškům pod přezdívkou xQc, daroval své nové...

Zaplatil půl milionu, aby si mohl chvíli zahrát s populární streamerkou

novinky 21. 7. 2024 19

Fanoušek vydražil v internetové aukci možnost zahrát si počítačové hry s populární streamerkou...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

S černým samurajem v Japonsku tvrdě narazili. Vydavatel se omlouvá

novinky 23. 7. 2024 58

Připravovaná hra Assassin’s Creed Shadows zasazená do feudálního Japonska vyvolala nevoli zejména...

Šel jsem si pro výpověď, místo toho mě povýšili, vzpomíná režisér Cyberpunku

novinky 20. 7. 2024 5

Vývojář Pawel Sasko z polského studia CD Projekt prozradil, že když si ho před časem vedení...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

RECENZE: Nobody Wants to Die je kyberpunková detektivka jako řemen

recenze 23. 7. 2024 6

Sci-fi adventura Nobody Wants to Die je poctou mnoha filmovým i herním klasikám, zároveň ale...

Hráč dostal ban na deset let, hned po návratu navázal na původní hádku

novinky 24. 7. 2024 2

Uživatel oblíbeného internetového fóra Something Awful dostal v roce 2013 zákaz na sto tisíc hodin...

S černým samurajem v Japonsku tvrdě narazili. Vydavatel se omlouvá

novinky 23. 7. 2024 58

Připravovaná hra Assassin’s Creed Shadows zasazená do feudálního Japonska vyvolala nevoli zejména...

Mobilní Mortal Kombat: Onslaught vydržel jen rok, v říjnu ukončí provoz

novinky 23. 7. 2024 0

Mobilní akční hra na hrdiny Mortal Kombat: Onslaught ukončí rok po spuštění provoz. Oznámení...

Star Wars Outlaws doprovodí nejdražší marketingová kampaň v historii Ubisoftu

novinky 23. 7. 2024 8

Ředitel Ubisoftu Yves Guillemot se nechal slyšet, že od chystané akční hry Star Wars Outlaws...

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské svatbě rozvádí. Dcera...

Sto tun obilí za hodinu. Na Hané mají výjimečný kombajn, jeden z patnácti na světě

Až sto tun obilí dokáže za hodinu sklidit nový kombajn CR11 firmy New Holland, který vyjel do obilných lánů v okolí...

Ruská kráska Sofja Lebeděva šla donaha v seriálu Vikingové: Valhalla

Bývalá gymnastka Sofja Lebeděva (30) potěšila fanoušky seriálu Vikingové: Valhalla, když se v jedné ze scén nového dílu...