Krátké zprávy

9:13

Podívejte se na další nové karty z Hearthstone: Rise of Shadows

Po oficiálním oznámení první letošní expanze karetní hry Hearthstone, která se jmenuje Rise of Shadows, následuje obvyklé odhalování karet. Na další čtveřici z posledních dnů se podívejte níže. Jde o celkem zajímavé kousky, obavy mám pouze z Togwaggle’s Scheme, respektive z naprosto otravných balíčků, které nám mill rogue nachystá. Vybrat totiž může miniona vlastního i protihráče. Uvidíme.

Hearthstone: Rise of Shadows
Hearthstone: Rise of Shadows
Hearthstone: Rise of Shadows
Hearthstone: Rise of Shadows

Hearthstone: Rise of Shadows

diskuse

19. 3. 2019

16:48

Taktické stealth akce I.G.I. hlásí návrat, ještě si ovšem počkáme

Možná si ještě pamatujete na taktickou střílečku Project I.G.I., která vyšla v roce 2000 a o tři roky později ji následoval díl Covert Strike. Tak právě tato zapomenutá série hlásí návrat. Projekt nazvaný jednoduše I.G.I. se odehrává před zmíněnými díly a poodhalí původ organizace I.G.I. Vývoj je ve fázi prototypu, což mimo jiné znamená, že plná hra vyjde nejdříve v roce 2021. K dispozici je první teaser.

diskuse

9:41

Prodeje Slay the Spire přesáhly 1.5 milionu, začátky byly krušné

Slay the Spire (recenze) je výborná kombinace karetní hry a průchodu věží, v níž na vás čekají peníze, relikvie, různá tajemství a spousta nepřátel. Od vydání v předběžném přístupu v roce 2017 se prodalo více než 1,5 milionu kopií. Na začátku to ovšem na velký hit nevypadalo. Po dvou týdnech v předběžném přístupu na Steamu si totiž hru koupilo pouze 2200 hráčů. Nakonec hře pomohl čínský streamer, jehož video mělo přes milion zhlédnutí, což mělo za následek i zvednutí prodejů.

Slay the Spire

Slay the Spire

diskuse

9:26

Gearbox tweentul obrázek Duke Nukema s hrdinou z Bulletstorm

Blížící se výstava PAX bude nejspíš plná zajímavých oznámení a s několika z nich určitě přijde i podezřele dlouho mlčící Gearbox. Borderlands 3 už jsou prakticky jistota, ale co bude dál? Mnohé naznačuje tento tweet, který se včera objevil na oficiálním kanálu Gearboxu. Je na něm atomový vévoda Duke Nukem a hrdina ze střílečky Bulletsorm. Raději však nebudeme spekulovat, co to může znamenat a počkáme si na oficiální odhalení. 

18.března 2019 v 19:30, příspěvek archivován: 19.března 2019 v 09:25

“Time to tease another game for PAX!” https://t.co/iSe5PTBwMi

diskuse

18. 3. 2019

17:11

Bethesda bude letos na E3

Po oznámení, že Sony ani Electronic Arts nebudou mít tento rok poprvé v rámci výstavy E3 svoji tradiční tiskovou konferenci, se nad celou akcí snáší mračna. Naštěstí to vypadá, že alespoň ještě letos nějaký ten důvod do Los Angeles vyrazit bude. Další společností, která oznámila, že se letos zúčastní, je po Microsoftu a Devolveru i Bethesda. Tak snad bude mít kromě Dooma i co ukázat.

18.března 2019 v 16:16, příspěvek archivován: 18.března 2019 v 17:12

VIDEO: Start speculating! Refresh @WalmartCanada. Most importantly? save the date! #BE3 is coming on Sunday, June 9th (5:30 PM PT). More details -- including registration -- are coming soon. Can't attend? We will be streaming the whole thing live! #E3 ht

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Start speculating! Refresh @WalmartCanada. Most importantly… save the date! #BE3 is coming on Sunday, June 9th (5:30 PM PT). More details -- including registration -- are coming soon. Can't attend? We will be streaming the whole thing live! #E3 https://t.co/6No81maSXz https://t.co/EIMQjznqsT

diskuse

17:02

První pohled na fotografický režim v Days Gone

Fotografický režim je dnes běžnou součástí her a nevyhne se ani zombie akci Days Gone. V jejím podání se virtuální fotografové vyřádí, ostatně oregonská divočina k tomu přímo svádí. K dispozici budou nastavení počasí, času, výraz tváře, rámečky a osmnáct filtrů. Manipulovat půjde se zorným polem, ohniskovou vzdáleností, clonou a filmovým zrnem. 

Hra vychází 26. dubna exkluzivně na PS4, na obrázky z fotografického režimu se podívejte níže. Přečíst si můžete také první dojmy z hraní

Days Gone - fotografický režim
Days Gone - fotografický režim
Days Gone - fotografický režim
Days Gone - fotografický režim

Days Gone - fotografický režim

diskuse

15:52

Brzy vychází survival akce Generation Zero, sledujte nový trailer

Novým trailerem se připomíná survival akce Generation Zero od Avalanche Studios, tedy tvůrců série Just Cause či akce Mad Max. Určena je až pro čtyři hráče, kteří se v osmdesátých letech ve Švédsku utkají s obřími roboty. Hru jsme měli možnost vyzkoušet a příliš nás nenadchla. Tedy vůbec. Každopádně vychází 26. března na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

diskuse

11:22

Nejprodávanější krabicovkou týdne v Británii je The Division 2

Nejprodávanější krabicovou hrou týdne v Británii je looter shooter The Division 2. V porovnání s jedničkou (2016) jsou úvodní prodeje na zhruba dvaceti procentech, což zřejmě více než menší zájem hráčů o hru ukazuje pokračující propad krabicového prodeje. Ten bývá o to markantnější u online her. Jednička minulého týdne, zběsilá akce Devil May Cry 5, spadla na šesté místo. 

Týdenní prodeje krabicových her v UK
 tento týdenminulý týden
The Division 2
1.-
Red Dead Redemption 22.2.
Grand Theft Auto V3.10.
FIFA 194.5.
The LEGO Movie 2: Videogame5.7.

diskuse

10:11

Karetní Gwent dostane brzy expanzi Crimson Curse

Virtuálních karetních her už v posledních letech vyšlo snad až příliš, ale jen málokterá se těší takové oblibě jako Gwent od autorů Zaklínače. Ten se proto již 28. března dočká expanze, která se bude jmenovat Crimson Curse a přinese více než 100 unikátních nových karet. 

diskuse

9:58

Vzniká nová hra se Sonicem z hlavní série

Sonic Mania

Sonic Mania

Pokud budeme hodnotit podle posledního dílu, modrý ježek Sonic, maskot Segy, je v dobré kondici. Na Sonic Manii máme jen ty nejlepší vzpomínky, proto potěší, že vzniká nový díl z hlavní série. Potvrdil to vývojář Takashi Iizuka, šéf Sonic Teamu. 

Prozatím ovšem prozradil jen to, že tým „zahájil práce“. Na konkrétní první informace si tedy ještě chvíli počkáme. Co se Sonica týče, letos v květnu vycházejí závody Team Sonic Racing a v listopadu bude mít v kinech premiéru hraný film Sonic the Hedgehog.

diskuse

15. 3. 2019

17:50

Roční členství PlayStation Plus je dočasně levnější o 25 procent

PlayStation 4 Slim

PlayStation 4 Slim

Služba PlayStation Plus umožní hrát na PlayStation 4 online a kromě toho zajistí slevy a každý měsíc hry zdarma. 

Aktuální sleva na roční členství je dostupná všem pomocí karet s kódem u obchodníků. To ovšem neplatí přímo na PlayStation Store, kde lze slevu uplatnit pouze v případě, že nemáte aktivní členství. Akce končí 26. března. 

diskuse

11:49

Prodeje české VR hry Beat Saber přesáhly milion kopií

Parádní rytmická akce Beat Saber, která je dostupná na Oculus Rift, HTC Vive a PlayStation VR, si připisuje skvělý úspěch. Celosvětově se napříč všemi platformami prodalo přes milion kopií, přičemž úspěch je o to větší, že je to hra určená pouze pro virtuální realitu. Recenzi si přečtěte na Bonuswebu zde

14.března 2019 v 22:30, příspěvek archivován: 15.března 2019 v 11:49

There is never enough great news in one day! 1 million sold copies is absolutely astonishing number for a VR game coming from a small indie studio. Now, we know it’s possible and we'll keep pushing boundaries of VR even further. Thank you players for your love & support. ❤️ https://t.co/vBu4JLc4K5

diskuse

14. 3. 2019

17:24

Devil May Cry 5 brzy rozšíří režim Bloody Palace

Survival režim Bloody Palace se stane součástí řežby Devil May Cry 5 formou bezplatné aktualizace, a to prvního dubna. Ať už budete hrát za Danteho, Nera, nebo V, utkáte se nejenom s hromadou stále náročnějších nepřátel, ale i časovým limitem.

Devil May Cry 5: Bloody Palace

Devil May Cry 5: Bloody Palace

diskuse

17:09

Unikl název expanze Hearthstone, jmenuje se Rise of Shadows

První letošní expanze karetní hry Hearthstone se jmenuje Rise of Shadows. Informace prozatím není oficiální, pochází z úvodního obrázku videa od IGN, který se zobrazil dříve, než měl. Odstraněn byl také odkaz na článek. Na dalším obrázku je pak k vidění i logo. Veškeré informace na jednom místě shromáždil server Hearthpwn

Aktualizace: expanze byla oficiálně oznámena, detaily čtěte na Bonuswebu zde

Hearthstone: Rise of Shadows - leak

Hearthstone: Rise of Shadows - leak

diskuse

10:17

Zdravotník Baptiste bude v Overwatchi dostupný 19. března

Vojenský zdravotník Baptiste je v pořadí již třicátým hrdinou v týmové střílečce Overwatch. Aktuálně je dostupný na testovacích serverech, do live verze se podívá 19. března. Baptiste v týmu zastane roli podpory a podle hodnocení autorů patří k těm obtížnějším postavám. Nejzajímavější schopnost se jmenuje Immortality Field, což je zničitelné zařízení, které zabrání, aby spojenci v týmu zemřeli. 

diskuse

13. 3. 2019

17:19

JRPG Battle Chasers: Nightwar míří na iOS a Android

JRPG Battle Chasers: Nightwar (číst recenzi) se nejprve podívalo na PC, Mac a konzole a letos v létě si ho budou moci zahrát také majitelé zařízení s iOS a Androidem. Mobilní verze bude stát 9,99 dolaru a za jednorázovou platbu hráči získají hru bez dodatečných in-game nákupů a bez reklam. Níže sledujte nový teaser.

diskuse

14:27

Mobilní Brawl Stars vygeneroval za tři měsíce 150 milionů dolarů

Rychlá arénová akce Brawl Stars je nejnovější počin společnosti Supercell, která proslula hrami jako Clash of Clans či Clash Royale. A vede si skvěle. Podle analytické společnosti Sensor Tower v ní hráči od vydání 12. prosince utratili 150 milionů dolarů. Největší část příjmů, konkrétně 22 procent, pochází ze Spojených států. 

diskuse

14:14

Diablovka Path of Exile vyjde na PlayStation 4 koncem března

Ačkoliv se měla free 2 play diablovka Path of Exile podívat na PlayStation 4 už v prosinci, tvůrci prý podcenili množství práce a hru odložili. Nakonec se majitelé PlayStation 4 dočkají 26. března a autoři potvrdili, že součástí bude expanze Synthesis.

diskuse

12. 3. 2019

13:21

Netflix pracuje na adaptaci Dragon's Dogma

Netflix navázal partnerství s animačním studiem Sublimation. Výsledkem spolupráce by měla být anime série Dragon’s Dogma, která vychází ze stejnojmenné hry od Capcomu. Další podrobnosti prozatím nejsou známy. A podle tiskové zprávy nepůjde o jediné anime. 

Dragon’s Dogma (hra)

Dragon’s Dogma (hra)

diskuse

11. 3. 2019

10:14

Sledujte deset minut hraní Sekiro: Shadows Die Twice na PS4 Pro

Očekávaná akční hra na hrdiny Sekiro: Shadows Die Twice (číst preview) od mistrů z From Software pomalu klepe na dveře, tak proč si čekání neukrátit dalším pěkným videm. To pochází z hraní preview verze na PlayStation 4 Pro a i v této podobě hra běží bez jakýchkoliv zjevných problémů. Vychází 22. března na PC, PlayStation 4 a Xbox One. 

diskuse

9:57

Nový trailer z Shenmue III ukazuje výuku mistra bojových umění

Další video z očekávané akce Shenmue III ukazuje setkání se starým mistrem bojových umění, od nějž se chce hlavní hrdina Ryo Hazuki učit. K vidění je několik úhybů a kopů, video ovšem poodhaluje i více z příběhu. Pokud půjde vše dobře, hra vyjde koncem srpna na PC a PlayStation 4.

diskuse

7:23

Šermířská akce Blade Symphony je nově free 2 play

Multiplayerová akční hra Blade Symphony přechází rok a půl od svého vydání do režimu free 2 play. Autoři se dušují, že všechny mikrotransakce budou mít čistě kosmetické dopady a že hru nebudou nijak přizpůsobovat širšímu publiku, ale u hráčů se tento krok nesetkal s kladnou odezvou. Během několika málo dnů se dříve pozitivní hodnocení na Steamu překlopilo do negativního. 

diskuse

8. 3. 2019

17:30

EA Play 2019 vynechá tiskovou konferenci, zaměří se na streamy

EA Play

EA Play

Akce EA Play, konaná u příležitosti svátku E3, letos sice proběhne, chybět ovšem bude tradiční tisková konference. Akce odstartuje v pátek 7. června sérií streamů, zatímco následující dva dny si hráči budou moci vyzkoušet nové hry. Zatímco EA letos vypustí jen tiskovku, Sony vynechá celou E3 (psali jsme loni zde). 

diskuse

16:45

Stáhněte si zdarma dynamickou tapetu k MDŽ na PlayStation 4

Osmého března se slaví Mezinárodní den žen (MDŽ). Na PlayStation 4 si můžete při té příležitosti zdarma stáhnout dynamickou tapetu International Women’s Day 2019. Hlavním motivem je deset výrazných žen, konkrétně:

• Aloy z Horizon Zero Dawn
• Ellie z The Last of Us
• Kara z Detroit: Become Human
• Chloe a Nadine z Uncharted: The Lost Legacy
• Atoi z Tearaway
• Freya z God of War
• Sackgirl z LittleBigPlanet
• Lady Maria z Bloodborne
• Kat z Gravity Rush 

International Women's Day 2019 Dynamic Theme

International Women's Day 2019 Dynamic Theme

diskuse

16:12

Vydání hororové detektivky The Sinking City se posouvá na červen

Ačkoliv měla hororová detektivka The Sinking City, která vzniká na motivy Lovecrafta, vyjít už v březnu, fandové si budou muset počkat až do 27. června. Tvůrci odklad vysvětlují bez marketingových frází: v únoru prý vyšlo velké množství AAA her, chtějí proto s vydáním počkat na méně exponované období, což zní pochopitelně. Čas navíc využijí k drobným vylepšením a hledání chyb.

The Sinking CIty

The Sinking CIty

diskuse

8:32

Zahrajte si Conan Exiles na Steamu do 10. března zdarma

Pokud byste si chtěli vyzkoušet survival hru Conan Exiles, na Steamu právě běží free víkend. Hrát můžete až do 10. března. Během té doby lze titul pořídit se slevou padesát procent za 19,99 eur, tedy zhruba 520 korun. 

diskuse

6. 3. 2019

16:26

Do služby Xbox Game Pass míří Just Cause 4 či Fallout 4

Služba Xbox Game Pass nabízí za měsíční předplatné přístup k více než stovce her. V březnu se rozroste o následující kousky: Just Cause 4 (6. března), Lego Batman 2 (6. března), F1 2018 (14. března) a Fallout 4 (14. března). 

Xbox Games Pass - březen 2019

Xbox Games Pass - březen 2019

diskuse

14:02

Nintendo chce, aby hráči v jeho mobilních hrách méně utráceli

Fire Emblem Heroes

Fire Emblem Heroes

Nintendo chce po svých partnerech, s nimiž vytváří hry pro telefony a tablety, aby v nich hráči nemuseli příliš utrácet a co nejvíce omezili mikrotransakce. Tvrdí to zdroj článku Wall Street Journal.

Na první pohled to zní možná zvláštně, Nintendo ovšem vnímá mobilní platformu především jako reklamu pro svůj hlavní byznys. Zároveň si tím chrání reputaci. 

Jeden z tvůrců mobilní Dragalia Lost (v Česku nedostupná) se nechal slyšet, že kdyby to nechalo Nintendo na nich, vydělali by daleko více peněz. 

diskuse

9:20

Judgment zasazený do světa Yakuzy vyjde v červnu

Sega konečně odhalila, kdy na Západě vyjde detektivní akce Judgment. Pokud vám název nic neříká, vězte, že je to spin-off série Yakuza s novým příběhem, postavami, ale ve stejném světě. K dispozici bude od 21. června digitálně a o čtyři dny později i krabicově.

06.března 2019 v 00:30, příspěvek archivován: 06.března 2019 v 09:20

Judgment launches in the West on June 25! Digital pre-orders will be starting on the PS4 PlayStation Store on March 7 at 6:00AM PST. All digital pre-orders will grant early access to the full game on June 21. Check back this Thursday for even more Judgment news! https://t.co/lCYD1HPWWA

diskuse

5. 3. 2019

10:55

V Two Point Hospital: Pebberley Island budeme hledat věčný život

Pebberley Island je připravované rozšíření povedené humorné strategie Two Point Hospital, která navázala na odkaz kultovního Theme Hospitalu. V DLC  Pebberley Island na hráče čekají tři nové scénáře v tropech, v nichž budeme coby výstřední milionář Wiggy Silverbottom pátrat po tajemství věčného života. Hráči se poperou se 34 novými nemocemi, z nichž 10 je kompletně nových i po vizuální stránce. 

DLC vychází 18. března a v akci vyjde na 8,09 eur, tedy zhruba 210 korun. 

diskuse

10:38

Upíří expanze Gwent: Crimson Curse vyjde koncem měsíce

Crimson Curse je první expanze free 2 play karetní hry Gwent: The Witcher Card Game. Vyjde 28. března a přinese více než stovku nových karet (31 neutrálních a 14 na každou frakci). Hlavním motivem jsou upíři, konkrétně Dettlaff van der Eretein ze Zaklínače 3: O víně a krvi, který svolává své příbuzné. Na pětici odhalených karet a teaser se podívejte níže. 

Gwent: Crimson Curse

Gwent: Crimson Curse

Gwent: Crimson Curse

Gwent: Crimson Curse

diskuse

10:04

Leak naznačuje vznik mobilních závodů Forza Street

Ilustrační obrázek z Forza Horizon 4

Ilustrační obrázek z Forza Horizon 4

Je pravděpodobné, že se chystají mobilní závody Forza Street, určené pro iOS, Android a Windows 10. Leak pochází přímo z oficiálních stránek. 

V článku nazvaném Forza Week in Review se totiž objevil špatný odkaz na nedostupný lokální soubor s neobvyklým popiskem. Ten říká, že Forza Street vzniká ve spolupráci se studiem Electric Square na již zmíněné platformy. Informaci zveřejnila stránka GT Planet.

diskuse

4. 3. 2019

16:14

Apex Legends se chlubí padesáti miliony hráči za první měsíc

Apex Legends ještě jednou. Právě dnes čtvrtého března je to přesně měsíc, co vyšla battle royale Apex Legends. Za 72 hodin od startu nalákala deset milionů hráčů a aktuálně se tvůrci pochlubili, že po měsíci si hru zahrálo padesát milionů hráčů. To je pěkný výsledek, nesmíme ovšem zapomínat, že je to free 2 play titul. 

diskuse

14:01

Podívejte se na zdravotnici z Apex Legends v podání cosplayerky

Apex Legends je aktuální hit v žánru battle royale, více jsme psali zde. A k tomu samozřejmě patří i cosplaye. Na zdravotnici Lifeline v podání cosplayerky Kay Bear se podívejte níže, další práce naleznete na její facebookové stránce

Apex Legends cosplay

Apex Legends cosplay

diskuse

10:46

Nejprodávanější krabicovkou týdne v Británii zůstává Anthem

Anthem (PC)

Anthem (PC)

Nejprodávanější krabicovou hrou týdne v Británii je opět looter shooter Anthem. Prodeje se sice za týden propadly o 71 procent, kvůli absenci silné novinky to ovšem stále stačí na první místo. Na druhém je FIFA 19 a na třetím střílečka Far Cry New Dawn. Novinka v podobě The LEGO Movie 2: Videogame startuje ze čtvrtého místa, závody Dirt 2.0 pak ze šestého. 

diskuse

10:06

Jeden z šéfů vývoje Zaklínače 3 nyní pracuje na Cyberpunku 2077

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Vývoj Zaklínače 3 vedli na pozici game directora Konrad Tomaszkiewicz, Mateusz Kanik a Sebastian Stępień. Sebastian Stępień opustil letos v lednu CD Projekt a zakotvil u Blizzardu. Na Cyberpunku 2077 pracoval jako „narrative a setting director“. Tým vytvářející Cyberpunk 2077 ovšem aktuálně rozšířil právě Konrad Tomaszkiewicz, a to na pozici „design director“ (via Reddit). 

diskuse

Najdete na iDNES.cz