Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Korea: Forgotten Conflict – návod #1

  12:00
Ke strategii Korea: Forgotten Conflict jsme pro vás připravili po světově exkluzivní recenzi i ty nejlepší tipy a triky, kterak ji dovést do úspěšného konce. Jsou totiž přímo od nejpovolanějších osob – autorů…

Taktická strategie Korea: Forgotten Conflict nabízí obrovskou škálu možností, jak řešit jednotlivé mise a úkoly, takže napsat podrobný návod, který by vás hrou provedl krok za krokem je naprosto nemožné.
Nabídli bychom vám totiž pouze jedno řešení, které zdaleka nemusí být právě tím ideálním a vzhledem k tomu, že hra je ve své podstatě simulací prostředí, které reaguje na vaše chování a nikoli předchystanou logickou hádankou, může se stát, že by nemuselo vůbec fungovat. Stačí, abyste někde něco udělali trochu jinak a z počátku drobná odchylka se bude s každým vašim dalším krokem zvětšovat.
Proto jsme se rozhodli, že vám nabídneme návod formou tipů a triků a jakýchsi záchytných bodů, usnadňujících hledání řešení jednotlivých úkolů. V dnešním prvním díle návodu vás čekají rady určené pro prvních šest misí, příští týden se pak podíváme na zbývající půltucet...

Obecné rady do hry

 • Používejte klávesové zkratky. Několikanásobně usnadňují hru. Nelze sice nastavit klávesy vlastní, ale nastavení, které autoři zvolili je velmi intuitivní a okamžitě vám přejde do krve.
 • Klávesa F1 vám všechny tyto zkratky zobrazí, ale přesto vám některé připomeneme.
 • MEZERNÍK - Používejte plánovací mód. V klidu rozdejte svým mužům (a ženě :-) rozkazy - je to mnohem lepší, než zběsilé klikání na běžící cíle.
 • QWERT - každé písmeno zapíná jednoho z vašich vojáků a to zleva doprava, jak jsou na liště.
 • 1-9 - čísla pak přepínají zbraně v rukou vybraného vojáka, podobně jako je tomu u stříleček z první osoby. Opakovaný stisk stejného čísla přepíná mezi zbraněmi stejného typu.
 • CTRL - klávesa control vám umožňuje vybírat více vojáků a nabízí další možnosti v kombinaci s klikáním myši, jako například zvedání těl zneškodněných nepřátel nebo nastupování na korbu náklaďáků.
 • SHIFT - je spojen s funkcí kamery a umožňuje její rotaci.

  1. Poslední vlak do Tegu
  Stručné shrnutí mise:
  Toto je první, tutoriálová mise. Je velmi jednoduchá a nenásilnou formou vás naučí základům hry. Stačí pozorně sledovat co vám říká vypravěč a řídit se jeho pokyny.
  Tipy a triky do mise:
  Na počátku jste vyzbrojeni pouze nožem. Levým dvojklikem na nejbližší vagón se váš ranger rozběhne a nastoupí na vlak. Schovejte se za velký balík a dejte mu nůž do ruky. Jakmile se hlídka otočí, pravým dvojklíkem na nepřítele, ranger k němu doběhne a zapíchne ho. Vzápětí zlikvidujte i druhého, který do té doby opravuje dělo. Vyberte jim inventáře a vyzbrojte se. Zvýrazněním aktivních prvků zjistíte, která bedna obsahuje zajmavé předměty a poberte, co jde.
  Kliknutím na žebřík na dalším vagóně vylezte na střechu a překonejte ho. Ve vagóně je další bedna a v ní různá lákadla. Před vojákem stojícím za budkou dejte jedno z lákadel rangerovi do ruky a poté klikněte pravým, kam ho má hodit. Jakmile se voják půjde podívat, co že se to děje, zapíchněte ho nožem. Může se stát, že vás někdo z vedlejšího vagónu uvidí, proto buďte obezřetní. Velkou skupinu nepřátel v dalším vagóně nejlépe zlikvidujete vhozením granátu do otvoru ve střeše, ale můžete to řešit i zapnutím agresivního módu a vběhnutím do vagónu se samopalem v ruce.
  Postupně překonejte celý vlak, přičemž dveře, které vám asi v polovině vlaku budou stát v cestě, odemkněte klíčem. Likvidací strojvůdce dostanete vlak pod kontrolu a mise úspěšně končí.

  2. Za hranici Pusanského perimetru
  Stručné shrnutí mise:
  Toto je druhá, opět výuková mise. Platí, co bylo řečeno o prvním tutoriálu. Vašim cílem je zprůchodnit most na začátku mise, zničit několik náklaďáků nepřítele a unést sovětského velitele, který je nejvyšším bossem této oblasti.
  Tipy a triky do mise:
  Komando je na začátku rozdělené, ale to vůbec nevadí. Vyberte ženistu a nožem zapíchněte kulometčíka. Kliknutím na kulomet ženista za něj zaklekne a hlídka na mostě to má spočítané. Vyberte Korejce a medičku a dopravte je přes most. Spojte skupinu a nastupte do gazu. Kliknutím na řidiče (má teď „v ruce“ volant) auto nastartujete a klávesami A, Z pro plyn, brzda a „čárky“ a „tečka“, pro vlevo a vpravo se autem dopravte dál po silnici až do místa, kde vám velitel řekne, že máte vystoupit.
  Seběhněte doleva po louce na místo, kde jsou nepřátelští vojáci a nastupte nenápadně na korbu vozidla. Stiskem CTRL a kliknutím na vozidlo toto provedete velmi snadno.
  Jakmile bude celá vaše jednotka na vozidle, jeho řidič nastoupí a odveze vás na tankodrom. Zde zlikvidujte cvičící se jednotku i z jejich velitelem a poté zničte náklaďáky. Kdo chce, může k tomu použít i tank, ovšem jediný, kdo jej z vaší skupiny bezpečně ovládá, je ženista.
  Kdo chce může ještě ženistou s minohledačkou vybrat miny u prvního z vjezdů na tankodrom a miny přemístit na silnici, kde jezdí nepřátelský konvoj.
  Pronikněte z tankodromu do prostoru vesnice a vyhýbejte se hlídkám. Zvýrazněte bedny a v jednom z domů získejte nepřátelskou uniformu. Když se do ní váš Korejec oblékne, stává se z něj velmi silná zbraň. Maskovaným Korejcem se vyhněte konfliktům a dostaňte se do prostoru chrámu, kde sídlí místní velitel. Poznáte ho snadno podle uniformy. Najděte si místo a počkejte až bude k vám zády. Pěstí jej pak snadno omráčíte a nebo pokud se na toto necítíte, použijte medičku, která jej zlikviduje snadněji, ovšem za předpokladu, ze v jedné z budov naleznete uspávací injekci, kterou nepřátelského velitele uspíte na dlouhou dobu. (do konce mise se nevzbudí). Je ovšem obtížnější s medičkou prokličkovat mezi hlídkami. CTRL a klik na jeho tělo pak znamená, že jej zvednete (ne tak s medičkou, která bezvládné tělo neunese). Nastupte s Korejcem do přistaveného gazu a vyjeďte z vesnice směrem k tankodromu. Po cestě naberte ostatní členy komanda a jeďte do exit zóny vyznačené na mapě (klávesa „M“).

  3. Ostrov Wolmi
  Stručné shrnutí mise:
  Toto je první ostrá mise a hned vás přesvědčí o tom, že autoři nelhali. Možností postupu je obrovské množství a my vám přinášíme pouze drobný výčet.
  Vaším úkolem je zničit dělostřeleckou posádku na ostrově, eliminovat nepřátelské radary, umlčet vysílačku v ostrovní pevnosti a zapnout maják. Tak otevřete cestu pro protiútok spojenců z moře.
  Tipy a triky do mise:
  Nejsnadnější je vydat se podél pláže a zátarasů k radarům, překonat několik nepřátel a ženistou umístnit nálože na první a druhý radar.
  Počkejte si, až v gazu přijede kurýr z pevniny a půjde zkontrolovat oplocený radar a vyslechnout hlášení tamního důstojníka. Zlikvidujte ho, aby vám v pozdější fázi nezpůsobil zbytečné problémy.
  Dřív, než odpálíte jakoukoli nálož na ostrově musíte umlčet vysílačku, která je umístněná v pevnosti v nitru kopce. Taktéž, pokud zlikvidujete některý z radarů a kurýr bude naživu, na nic nečeká a ujíždí na pevninu pro pomoc. Proto je dobře položit si nálože k oběma radarům a zbavit se kurýra. Do pevnosti pod kopcem vedou hned tři vchody. Nám se osvědčilo u radaru se zmocnit kurýrova auta a po silnici a kousek cesty terénem přijet k zadnímu vchodu pevnosti, na který upozorňuje brífing.
  V prostoru pevnostních děl je jeden důstojník. Ten se může pokusit v případě vašeho odhalení varovat pevninu prostřednictvím vysílačky. V každém případě bude dobré se na něj zaměřit jako na primární cíl, poté, co vstoupíte do podzemní pevnosti.
  V jeskyni je rovněž bedna s dalšími výbušninami, takže vaše skrovné zásoby se rozšíří a budete mít dostatek náloží pro podminování všech děl na ostrově. Jakmile budou všechna palebná stanoviště zničena, odpalte i radary a dopravte komando k majáku. Zde aktivujte maják a jak vidíte, misi jste právě úspěšně dokončili.

  4. Přístav Inchon
  Stručné shrnutí mise:
  V přístavu máte za úkol zničit sklad paliva, zabránit nákladní lodi opustit přístav a potopit tanker.
  Tipy a triky do mise:
  Na startu využijte projíždějících vlaků a pronikněte do prostoru přístavu. Oběhněte velkou budovu „zleva od kolejí“ a využijte žebříku u komína. Toto je velmi výhodná pozice, odkud se vám podaří zlikvidovat nepozorovaně několik nepřátel.
  Váš ženista bude muset umístnit do středu každé z nádrží v areálu benzínky výbušninu a ve vhodnou chvíli ji odpálit. Hlídky likvidujte nožem, ale můžete zkusit i střelbu, protože míst k úkrytu je zde poměrně hodně.
  Nákladní loď je v těsné blízkosti a lze se k ní dostat jak skladištěm, tak podél mola. Vyběhněte po konstrukci můstku a nálož umístěte na plošinu nad lodním kormidlem. Je to snadné.
  Potopení tankeru je naopak trochu složitější. Doporučujeme využít náklaďáků pohybujících se v místě skladu (je to ten podlouhlý, kolem kterého vedou koleje, v blízkosti komína, kde jste se předtím schovávali). Je dobré se do jednoho ukrýt. Kamion vás bezpečně doveze do blízkosti tankeru, a vy nemusíte překonávat velké množství nepřátel. Po můstku pronikněte na palubu a v kapitánově kajutě získejte kódovací knihu. Pak jen stačí přeparkovat nedalekou cisternu do blízkosti obrovského jeřábu, který se tyčí nad lodí, umístnit nálož a prohlídnou si efektní animaci potopení lodi. Využijte zmatku a nasedněte do lokomotivy obrněného vlaku, který vám ukázal brífing. Mise je za vámi.

  5. V ulicích Soulu
  Stručné shrnutí mise:
  Pokud jste měli pocit, že přístav je docela rozlehlý, tak Soul vám vyrazí dech. Tady snad ani nejde určit nějakou univerzální strategii a označit ji za nejlepší. Za úkol máte zachránit medičku Honey, pomoci obklíčeným spojeneckým vojákům, dobýt strategický most a zabránit odjezdu vlaku se zajatci.
  Tipy a triky do mise:
  Využijte kanalizace. Hned na startu je kanál, kterým se dostanete do blízkosti Honey, ale ten vám moc nepomůže. Lepší je seběhnout dolů k řece a vstoupit do vzdálenějšího kanálu, kde splašky vytékají do řeky. Napoprvé se vám to nemusí podařit, ale kanál funguje. Dostanete se do blízkosti obklíčených spojenců. Nepřátelé jsou vázáni bojem a pokud budete střílet, zpravidla si vás v hluku boje nevšimnou. Vybavte se z mrtvol nepřátel co nejlépe. Doporučujeme samopaly a co nejvíce munice. Vybírejte lékárničky a používejte povětšinou rangera, protože vydrží mnohem víc než Kim. Až zlikvidujete všechny útočníky, kontaktujte spojenecké vojáky (pravý klik na spojence) a vydejte se dál.
  Spojenci nemají vlastní rozhraní, ale lze je dobře ovládat pomocí zkratkových kláves. Škoda ale, že je nejde nijak vizuálně kontrolovat. Spojence lze i programovat, tak toho využijte. Můžete s jejich pomocí dobýt most a zanechat je tam na stráži. K mostu se dá mnohem snadněji dostat dalším kanálem, kdy vylezete dole, v místě kde hoří tramvaj. Vylezte nahoru a kulometné hnízdo zničte nejlépe granátem a nebo vaši postavu vyzbrojte samopalem a zapněte agresivní mód.
  Když postupujete od mostu, je osvobození Honey snadnější. Sejměte granátníka na střeše budovy, který kryje silnici a poté tankem odstřelte havarovaný jeep, který blokuje ulici. Vyčistete okolí od nepřátel, aby sanitka mohla bezpečně opustit území. Sanitka je volná a Honey se k vám připojí.
  Nádraží je dobře hlídané, takže si ještě trochu zabojujte a zabraňte odjezdu vlaku se zajatci dosažením jeho lokomotivy se všemi cleny komanda, bez spojeneckých vojáků.

  6. Zajatecký tábor
  Stručné shrnutí mise:
  Zajatecký tábor, kde je vězněn důležitý agent CIA je opět obrovský. Musíte najít místo, kde agenta vězní a osvobodit jej.
  Tipy a triky do mise:
  Začínáte na travnatém plácku vysoko nad táborem. Po žebříku slezte dolů a zbavte se hlídkujících nepřátel. Jeden z vojáků má klíč od branky, o kousek dál, ale než se k ní dostanete, najděte za pomocí ženisty cestu skrz minové pole, dole na ploše mezi cedulemi. Hlídač na palivových tancích je pěkně nebezpečný a je dobré ho zlikvidovat z větší vzdálenosti. V prostoru s palivovými nádržemi je hlídaná bedna s náložemi. Tu je důležité umístit na prostřední nádrž a v případe nouze tuto odpálit. Prokličkujte kolem nepřátel „doprava“ k nástupu na konstrukci dopravníku a doplazte se do místa, kde končí. Po žebříku slezte dolů a schovejte se za boudu, kde je motor s navíjením důlní klece. Odtud ve vhodný okamžik naskočte na korbu náklaďáku a nechte se převézt. Jeden z důstojníků, kteří žvaní na parkplacu, má u sebe klíč od krajní brány oddělující prostor věznic od zbytku tábora a rovněž jeden z nich má seznam vězňů, který vám prozradí místo, kde je držen náš agent.
  Pronikněte mezi baráky vězňů, ať už využitím brány, vozidla, které tam zajíždí, anebo to obejděte zadem po ochozu a sešplhejte dolů mezi domky. Lokalizujte věznici a jděte dovnitř. Po dialogu s vězněm zjistíte, že agent byl odveden k výslechu do domu dozorců. Vezměte klíče ze skříňky a jděte k domu dozorců. Uvnitř je držen agent a právě ho tam mlátí. Zlikvidujte padouchy a medičkou uzdravte polomrtvého agenta. Máte se vrátit na start, ale agent není schopen delší chůze. Naložte agenta i s komandem do vagónu, který je přistaven u nakládací plošiny a ženistou utíkejte k lokomotivě stojící na konci kolejí. Po nástupu se lokomotiva rozjede a zastaví za vyhybkou. Přehoďte výhybku a znovu nastupte na lokomotivu. Připojte lokomotivu k vagónům, kde se ukrývá komando. Váš vlak se rozjede, prorazí bránu tábora a mise je splněna. Uf.

  Ve druhé části návodu se příští týden podíváme na zbývající půltucet misí...

 • Autor:
  • Nejčtenější

  Generuje obrázky do hry pomocí AI, za 10 hodin práce vydělá 350 tisíc

  novinky 14. 4. 2024 16

  Tvůrci virtuálních kartiček Champions of Otherworldly Magic přiznávají, že vizuální podobu jejich...

  Je Fallout nejlepší videoherní seriál? Recenzenti mají jasno

  magazín 12. 4. 2024 94

  Sci-fi seriál natočený podle populární série her Fallout sbírá v zahraničí skvělá hodnocení. Vypadá...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  KVÍZ: Zavzpomínejte si na magická devadesátá léta ve hrách

  retro 11. 4. 2024 16

  Devadesátá léta patří v oblasti počítačových her mezi zlatou éru. V době rychlého rozmachu...

  Nejlepší česká hra dekády se vrací. Kingdom Come 2 vyjde ještě letos

  novinky 18. 4. 2024 40

  Dlouhých šest let museli fanoušci ohromného českého hitu Kingdom Come: Deliverance čekat na...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Nezneužíváme děti, ale těm chudým dáváme možnost výdělku, tvrdí šéf Robloxu

  novinky 18. 4. 2024 7

  Ředitel společnosti Roblox Stefano Corazza se v nedávném rozhovoru pro magazín Eurogamer pustil na...

  Nejlepší česká hra dekády se vrací. Kingdom Come 2 vyjde ještě letos

  novinky 18. 4. 2024 40

  Dlouhých šest let museli fanoušci ohromného českého hitu Kingdom Come: Deliverance čekat na...

  Nezneužíváme děti, ale těm chudým dáváme možnost výdělku, tvrdí šéf Robloxu

  novinky 18. 4. 2024 7

  Ředitel společnosti Roblox Stefano Corazza se v nedávném rozhovoru pro magazín Eurogamer pustil na...

  Digitální láska. Kdo jsou nejzajímavější videoherní milenci

  magazín 18. 4. 2024 0

  Premium Láska je prý něco, po čem touží spousta z nás. A očividně není řeč jen o reálných osobách, ale...

  Vrací se Rayman, ale zase ne tak, jak bychom si přáli

  novinky 17. 4. 2024 1

  Série Rayman patří k těm nejlepším hopsačkám vůbec, nový díl je ovšem v nedohlednu. Letos se chystá...

  Prodej bytu 1+kk/sklep/parkovací stání v projekte Bydlení Brandýs
  Prodej bytu 1+kk/sklep/parkovací stání v projekte Bydlení Brandýs

  Augustina Lukeše, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav - Brandýs nad Labem, okres Praha-východ
  4 348 802 Kč

  Náhle zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali, bylo mu 53 let

  Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně....

  Charlotte spí na Hlaváku mezi feťáky, dluží spoustě lidí, říká matka Štikové

  Charlotte Štiková (27) před rokem oznámila, že zhubla šedesát kilo. Na aktuálních fotkách, které sdílela na Instagramu...

  Vykrojené trikoty budí emoce. Olympijská kolekce Nike je prý sexistická

  Velkou kritiku vyvolala kolekce, kterou pro olympijský tým amerických atletek navrhla značka Nike. Pozornost vzbudily...

  Rohlík pro dítě, nákup do kočárku. Co v obchodě projde a kdy už hrozí právník?

  V obchodech platí pravidla, která občas zákazník nedodržuje. Někdy se navoní parfémem, aniž by použil tester, nebo...

  Ve StarDance zatančí Vondráčková, Paulová, hvězda Kukaček i mistryně světa

  Tuzemská verze celosvětově mimořádně úspěšné soutěže StarDance britské veřejnoprávní televizní společnosti BBC se už na...