Day of Might and Magic se blíží...

  12:00aktualizováno  27. prosince 11:37
Day of Might and Magic se blíží...

Už jste to zaslechli? Prvního ledna 2002 vypukne pravé šílenství moci a magie... nastane Day of Might and Magic!! Jako první podniknou masivní útok češtiny do Might and Magic 7 a Might and Magic 8. Čekali jste dlouho, až se budou moci objevit na internetu. Pro nedočkavce dokonce byla možnost si je pořídit spolu s orginálkama už v průběhu roku 2001 a mnozí z vás už podlehli jejich lákavému kouzlu. Ti odolnější budou převálcováni už za pár dní... Ať už patříte do první nebo druhé skupiny, nebo naopak do třetí skupiny, která je ještě odolnější, na kolena vás srazí karetní hra Arcomage. Po vítězném tažení této mezihry v MM7 a MM8 se Arcomage vydala na samostatnou pouť, ale zákeřnými PaRŤáky byla překonvertována na českou víru. Draque pekelným ohněm jim pak vštípil finální podobu.

Karty lehly popelem a z popela vstávají legie nemrtvých. Nesmrtelné Heroes of Might and Magic 3 v čele s královnou Erathie (ROE) podporovanou Lesní hlídkou Gelu (AB) táhnou proti proradnému Sandrovi (SOD). Tentokrát už definitivně finální repack všech možných verzí narovnal pokřivenou statistiku tvorů bažin a archandělům ukázal jejich pravé místo. Byly vypátrané a zajištěné i další průniky informací, a tak opět na chvíli zazáří na výsluni, než budou pohlceny monstrózní sílou Heroes 4. Gremlin si tiše sedí v koutku a sepisuje kroniky, aby je pak vydal v nových Heroes Chronicles. Ty čítají celých 8 dílů a i když se netěšily přílišnému zájmu skalních fanoušků, možná si nějaké své obdivovatele najdou.

Kroniky byly sepsány a nastupuje legenda. V Legends of Might and Magic se Gremlin pokusil zesměšnit autoritu této legendy zoufalým překladem za pomocí translátoru, pak dlouhé měsíce bojkotoval poctivý překlad Hiddena, nakonec boj vzdal a češtině Hiddena otevřel vrátka... mezitím však legenda upadla v zapomnění. Zda se ji podaří oživit češtinou, nebo nebyla už dřív životaschopná, to se uvidí časem.

Tak jak sami vidíte, do nového roku vstoupíme nejen se šampaňským, ale i s pěknou hromádkou češtin do fantasy her. Ať se vám líbí!

Gremlin
Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Překlad mytologické akce Hellblade

Hellblade: Senua's Sacrifice

Zahájen překlad mytologické akce Hellblade: Senua's Sacrifice o výpravě za záchranou duše z pekla.

Překlad post-apo akce Mad Max

Překlad post-apo akce Mad Max

Rozjeli jsme překlad tohoto akčního RPG.

Dárek k Vánocům - Paradise

Paradise

Pro naše čtenáře chystáme překlad adventury Paradise

Rodit bez lékaře? Bulovka otevřela centrum, kde to je možné
Rodit bez lékaře? Bulovka otevřela centrum, kde to je možné

Stále více žen touží rodit doma nebo alespoň v příjemném prostředí s pomocí porodní asistentky. Zatímco v zahraničí jsou takzvané porodní domy běžné, v ČR je tento systém porodnictví dosud v plenkách. Pražská Bulovka se to rozhodla změnit a přišla s řešením.

Najdete na iDNES.cz