Ulead Video Studio

aktualizováno 
A máme tu další verzi užitečného pomocníka na práci s videem. Jde o novou, destítkovou řadu, konkrétně 11.0.0157.0 SE DVD a jako vždy jsem přichystal i češtinu.

Ulead Video Studio

Ulead Video Studio 11 - větší obrázek z programu
Ulead VideoStudio 11 Plus

Ulead VideoStudio 11 nyní obsahuje vyspělou editaci pomocí kodeku AVCHD, pokročilého DV-to-DVD průvodce, více nadpisů, titulků, přechodů a mnoho jednokrokových řešení pro běžné problémy s videem (například automatické korekce barev a tónů). S touto verzí Plus se pak uživatelům dostává do rukou kompletní řešení pro celý proces práce s videem – zachycení (grabování), editace, authoring a vypálení HD DVD. Ulead VideoStudio 11 je komplexní nástroj pro produkci poloprofesionálně vyhlížejících videí, slide show a DVD se zvukem Dolby Digital. Software je plně certifikovaný pro práci na systému Vista, přináší nejžádanější moderní funkce, představuje mimo jiné nový MPEG Optimizer, který uživatelům pomáhá zvolit nejlepší nastavení MPEGu pro renderování videí vzniklých kombinací různých formátů. MPEG Optimizer analyzuje bitrate jednotlivých klipů a doporučí nejvhodnější nastavení. Uživatelé teď také mohou renderování kdykoliv zastavit, aby získali více systémových prostředků pro jinou práci. Další významnou inovací je přítomnost Dolby Digital 5.1 Creator Technology. Toto řešení velmi rychle a jednoduše konvertuje klasické dvoukanálové stereo do zvuku Dolby Digital 5.1. Konkurenční produkty vyžadují zakoupení speciálního plug-inu.

Instalace:
Je nutné ve Správci úloh ukončit proces těmto položkám: vstudio.exe, vstudio.dat a uvPL.exe (pakliže tam budou). Je možné, že se zde budou objevovat několikrát, tak i ty ukončit!!!
Více informací na stránce PC Worldu. Ulead Video Studio 10 - větší obrázek z programu

Ulead Video Studio 10

Tato verze byla vylepšená o podporu tisku s funkcí LightScribe a Laser Laber, dále pak o práci s mobilními zařízeními, Blue-ray disky, digitálními TV signály, možnosti rozvržení pracovní plochy programu, podporou zvuku 7.1 a dalšími novými funkcemi. Program by měl být přeložen cca z 90% a je možné, že díky rozsáhlosti, jsem něco přehlédl. Tak jako u předcozích verzí, tak i zde není přeložen program SmartSound.
Instalace je standardní, přes patch, Tedy spustíte obsah archívu a řídíte se pokyny. Ulead Video Studio 9 - větší obrázek z programu
Ulead Video Studio 7

Ač by se mohlo zdát, že je to postavené na hlavu a já se vracím k nějaké již staré verzi, která byla již překonána dvěma řadami, realita, vaše maily a příspěvky v diskuzích mě přesvědčili, že tomu je právě naopak. Ulead Video Studio 7 je v plné verzi dnes dodávané k některých TV kartám, k digitálním kamerám a podobně a spoustě uživatelů tato verze se svými funkcemi dostatečně postačuje, zvláště když už si jí zaplatili v ceně výrobku, a nemají potřebu prozatím zakupovat vyšší verze. Jediným kamenem úrazu byla čeština. Tak dlouho jste mě přemlouvali, až jsem podlehl a češtinu připravil.
V případě češtiny pro verzi 7 jsem postupoval trochu jinak, problémem je, že nevyšla jen jedna verze, ale prakticky co jiný HW, to jiná verze. Použití pohodlného patche, který by veškeré úpravy textu provedl sám a přitom byl malý, se jevilo nepraktické, protože majitel verze 7.00.1000 by jí použít mohl, ovšem majitel verze 7.00.1200 už by měl problém, patch by mu nahlásil špatnou verzi (vzhledem k malinkým odlišnostem třeba v exe souboru). Proto jsem v tomto případě přešel k osvědčenému ručnímu překopírovávání upravených souborů a díky tomu i poněkud většímu archívu. Pozorně si tedy před instalací přečtěte pokyny k instalaci. Češtinu jsem připravoval na verzi 7.00.1000, ale díky tomu kopírování by měla fungovat všem.

Popis instalace:
Nejdříve rozbalit archivs překladem do nějaké předem vytvořené složky. Poté podle přeložených souborů si zálohovat originály ze složky s programem (to pro případ potíží se spuštěním či stabilitou) a nakonec provést přepis (překopírování) těch původních těmi přeloženými. V podsložkách se můžou soubory přepsat všechny najednou, ale v hlavní složce doporučuji, aby se soubory přepisovaly po jednom a hned program vyzkoušet (spustit). Pokud by se objevila při spuštění chyba, tak vrátit zálohovaný originál. Je to pracné, ale vy si s tím určitě poradíte:-)

Ulead Video Studio 9

Dostávám, spoustu emailů, ohledně verze 9.00.1300, (viz níže) která prý není na oficiálních stránkách a byl jsem i osočen, že jsem si program vymyslel. Pro nevěřící Tomáše jsem típnul i obrázek, který naleznete dole. Ale abych vás potěšil, stáhnul jsem si verzi 9.00.100 a přeložil. S verzí 9.00.1300 jsou si naprosto stejné. Mám takový dojem, že verze 9.00.1300 je asi pro jiný region. Jediný rozdíl je v registraci, která je více propracovaná, ale související soubor jsem stejně nepřekládal. Tak snad to pomůže všem uživatelům tohoto programu.

Na internetu se objevila nová verze tohoto programu, určeného ke zpracování videa. Jelikož se jedná o trial verzi tak celé číslo verze je 9.00.1300. Program je po vzhledové stránce zcela "překopán", ale funkčně až na nějaká vylepšení je stejný jako osmička. Program by měl být přeložen cca z 90% (nepřekládal jsem program SmartSound Software, protože se jedná o zvukovou část, která je součástí programu a této oblasti moc nerozumím). U tohoto překladu už není přiložen a přeložen soubor u32Prod.dll, který dělal většině lidí problémy takže je možné, že překlad budou moci použít i majitelé verzí OEM, FULL či SE, ale to nemohu zaručit, nezkoušel jsem to. Snad se bude překlad líbit.

Ulead Video Studio 8
Ulead Video Studio 8

Nová verze programu na zpracování videa. V poměrně krátké době po uvedení VideoStudia 7 přichází již osmá verze tohoto vynikajícího domácího video editoru. Možnosti VideoStudia 8 mohou opět využít jen uživatelé operačního systému Windows 98SE a 2000/XP, některé funkce programu související s vypalováním CD a DVD médií jsou však dostupné pouze u Windows 2000/XP. VideoStudio 8 se zaměřuje hlavně na zkvalitnění stávajících funkcí programu, ve kterém ale najdeme i několik poměrně zásadních a velmi užitečných novinek. Jedná se především o obohacení některých importních, editačních a současně i exportních části VideoStudia 8, které nově doplňuje samostatný a tématicky řešený Movie Wizard. Movie Wizard je defacto velmi zjednodušené VideoStudio, se kterým umí samozřejmě spolupracovat. Movie Wizard zdaleka neslouží jen k exportu videa, ale také k rychlému sestavení video projektu z jednotlivých částí v rámci co největší míry automatizace celého procesu editace. Importované klipy můžete v Movie Wizardu nechat automaticky rozdělit podle scén, přidat k nim obrázky a vybrat si videostyl, podle kterého bude celé video automaticky upraveno. Movie Wizard funguje i jako průvodce dalším procesem zpracování videa, ke kterému lze přidávat titulky, přechodové efekty, hudbu apod.

Instalace češtiny je snadná, rozbalte archív, spusťte patch a řiďte se pokyny.

Download češtiny do programu Ulead Video Studio 11.0.0157.0 SE DVD (547 kB)
Download češtiny do programu Ulead Video Studio 11.5.0157.2 Plus (566 kB)
Download češtiny do programu Ulead Video Studio 11.5.0157.1 Plus (529 kB)
Download češtiny do programu Ulead Video Studio 11.0.0157.0 Plus (520 kB)
Download češtiny do programu Ulead Video Studio 10.0.0110.0 Plus (962 kB)
Download češtiny do programu Ulead Video Studio 9.00.100 (763 kB)
Download češtiny do programu Ulead Video Studio 9.00.1300 (759 kB)
Download češtiny do programu Ulead Video Studio 8 (691 kB)
Download češtiny do programu Ulead Video Studio 7 (4 393 kB)

Domovská stránka výrobce programu, firmy Ulead Systems.


Ulead Video StudioUlead Video StudioUlead Video Studio
Ulead Video StudioUlead Video Studio
Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Wise Care 365

Wise Care 365

Program pre prácu so súbormi,diskami a registrami Windows. Slovenčina pre 4.84.466

HyperSnap

HyperSnap

HyperSnap je program pro vytváření snímků obrazovky. Čeština do verze 8.16.05

UltraEdit

UltraEdit

Výkonný editor pro Windows s jednoduchým ovládáním. Čeština pro verzi 25.00.0.58 x64

Najdete na iDNES.cz