TextPad

  12:00aktualizováno  5. července 10:56
Byl jsem informován jedním z vás, že verze programu na kterou je čeština udělána, již není k sehnání. Je tomu skutečně tak. Pokusil jsem se nainstalovat češtinu do nejnovější verze 4.4.
A zde je výsledek...

TextPad CZ - větší obrázek z programu

Byl jsem informován jedním z vás, že verze programu na kterou je čeština udělána, již není k sehnání. Je tomu skutečně tak. Pokusil jsem se nainstalovat češtinu do nejnovější verze 4.4.
A zde je výsledek:
Instalece proběhne bez problémů. Po spuštění na vás však vykoukne okno, které hlásí chybu na řádku 14 (a to prosím česky :-). Vlevo v selektoru se objeví dokument text.syn, který obsahuje problémový řádek. Poklepáním na něj jej otevřete. Nyní můžete řádek 14 smazat (dole na stavovém řádku je zobrazena pozice kurzoru). Po tomto úkonu jsem v programu nezaznamenal změnu a TextPad běhá stabilně a rychle jako dřív. Přiznám se, že jsem zatím nepřišel na příčinu problému - zdá se, že se jedná o něco, jako ini soubor. Pokud najdete jiný problém, či jiné řešení, prosím informujte mě na mém mailu.
Chystám se převést češtinu do nové verze, opravit drobné nedostatky a řádně ji zrevidovat...
Ragefast

30.6.2001

Jednoduchý textový editor Poznámkový blok (Notepad) dodávaný společně s operačními systémy Windows nabízí sice jen zcela minimální možnosti, ale díky schopnosti práce s prostým textem je používán celou řadou programátorů a designerů webových stránek. Bohužel má ale tento program celou řadu nevýhod, jako je například neschopnost práce se soubory většími než 64 KB či nemožnost otevření více dokumentů v jednom okně.
Vývojáři TextPadu, Helios Software Solutions, dali dohromady balík, který uspokojí potřeby náročných webmasterů i běžných uživatelů. K dispozici je jak ve 32 bitové verzi, tak i v 16 bitové verzi pro starší Windows 3.1x. Podobně jako u Poznámkového bloku můžete počítat s rychlým načítáním souborů ovšem nesetkáte se s prakticky žádným omezením a k dispozici budete mít celou řadu užitečných rozšíření. Základní vlastnosti tohoto produktu si můžete přečíst kupříkladu v článku serveru PC Revue, kde je i spousta dalších informací o programu.

Připravil jsem pro Vás do něho český jazykový modul, měl by být takžka kompletní, i když určitě lze na chybky narazit. Ty se pokusím odstranit v nejbližší době.
Instalace češtiny je snadná, stačí spustit stažený soubor textpad_41cz.exe a rozbalit jeho obsah přesně do adresáře s programem
(standartně C:\Program Files\TextPad 4)
Po dalším spuštění by již měl být program česky. Kdyby jste měli ohledně překladu nějaké dotazy, kontaktujte mě na dole uvedený email.
Ragefast

Download češtiny do programu TextPad verze 4.1 (922 kB)

Domovská stránka programu TextPad

Spoustu zajímavých informací si můžete přečíst i v článku na serveru PC Revue

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

NirLauncher

NirLauncher

NirLauncher tvorí 198 aplikácií,ktoré vám poskytnú rozsiahle informácie o vašom PC. Slovenčina do verzie 1.20.36

FastStone Capture

FastStone Capture

Prohlížeč obrázků se základními editačními funkcemi a možností snadného vytváření screenshotů. Čeština k dispozici i...

ACDSee Photo Studio Ultimate

ACDSee Photo Studio Ultimate

Výrobce přejmenoval původní ACDSee Ultimate na ACDSee Photo Studio Ultimate, ale i tak nepříjdete o svou oblíbenou...

Najdete na iDNES.cz