Security Task Manager 1.5

  12:00aktualizováno  8. května 11:36
V operačním systému Windows najdete funkci zvanou Správce úloh (v orig. Task Manager), která přináší přehled všech aktuálně spuštěných souborů a aplikací. Security Task Manager nabízí svého správce zcela přepracovaného a doplněného pokročilými funkcemi.

Security Task Manager - větší obrázek z programu

V operačním systému Windows najdete funkci zvanou Správce úloh (v orig. Task Manager), která přináší přehled všech aktuálně spuštěných souborů a aplikací. Security Task Manager nabízí svého správce zcela přepracovaného a doplněného pokročilými funkcemi. Už po jeho spuštění vás zaujme graficky zpracovaným prostředím pracovního okna, zcela odlišného od správce ve Windows. Vybaveno sloupcovým grafem a barevným podkladem řádek na první pohled poznáte, které aplikace mohou být pro váš systém nebezpečné, nárokují si více systémových prostředků či zabírají místo v paměti. Aktivně používaným úlohám se ve sloupci Paměť zobrazuje malý graf průběhu aktuálních nároků na systémové prostředky. Seznam úloh můžete kliknutím na hlavičku sloupce setřídit podle kteréhokoli údaje, z nichž nejúčelnější je setřídění právě podle hodnocení rizika. Kliknete-li na určitý soubor v seznamu, poskytne vám Security Task Manager ve vyhrazené dolní části pracovního okna podrobné informace o této úloze. Z nich lze vyzdvihnout informace o certifikaci programu, výrobci, viditelných oknech aplikace, ikonách programů v systémové liště, knihovnách DLL, IE pluginech a službách. Security Task Manager rozpozná software virtuálních disků, BHO i skryté procesy. Úlohy v Security Task Manageru mohou být odstraněny z paměti buď přechodně (jen po dobu běhu systému) nebo trvale. Pro druhý případ je připravena speciální složka zv. Karanténa, ze které může být odstraněná úloha kdykoli obnovena do původního stavu a funkce. K jednotlivým úlohám můžete připsat vlastní poznámky a hodnocení, úlohy lze exportovat do TXT a HTML souboru, umožněn je i jejich tisk.

Instalace češtiny:
Češtinu představuje soubor lgs_czech.txt. Při zavřeném Task Manageru překopírujte soubor do pracovního adresáře programu. Pak Task Manager spusťte a v lištovém menu View zvolte příkaz Language a ze zobrazené nabídky vyberte "čeština (Czech)". Aby se čeština uplatnila, je třeba program zavřít a znovu spustit.

Stabilní systém přeje Ivan Štromer

Download češtiny do programu Security Task Manager 1.5 (6 kB)

Domovská stránka výrobce programu, firmy Neuber Software.

Domovská stránka autora češtiny, Ivana Štromera, díky za návštěvu.

Autor:
 
Témata: Li Na

Nejčtenější

Další z rubriky

NirLauncher

NirLauncher

NirLauncher tvorí 198 aplikácií,ktoré vám poskytnú rozsiahle informácie o vašom PC. Slovenčina do verzie 1.20.36

ACDSee Photo Studio

ACDSee Photo Studio

Opět vyšly nové verze programů od výrobce ACDSee, tentokrát pod názvem ACDSee Photo Studio. Já vám dnes přináším...

ACDSee Photo Studio Ultimate

ACDSee Photo Studio Ultimate

Výrobce přejmenoval původní ACDSee Ultimate na ACDSee Photo Studio Ultimate, ale i tak nepříjdete o svou oblíbenou...

Najdete na iDNES.cz