Picasa

  12:00aktualizováno  19. dubna 2004 11:05
Objevila se nová verze programu pro správu obrázků Picasa 1.5.2, rozšířená o větší možnosti zakázky tisku. Jinak se v podstatě nic nemění a stažený instalační balíček Vám tuto aplikaci počeští.

Picasa - větší obrázek z programu

Tento zajímavý program je uveden jako grafický a tak se i chová. Budete ale mile překvapeni jeho nenáročnou obsluhou a zajímavými funkcemi, nezvyklé pro tento typ software. Program se postará o tzv. sdílení vašich obrázků na Vašem PC, umí "stáhnout" scaner a fotoaparát. Úpravy fotografií (ořez, vylepšení a oprava červených očí) jsou ukládány do databázových souborů a nejsou jako takové provedeny fyzicky, lze je kdykoliv s obrázku vyloučit pomocí "Vrátit úpravy".
Veškerý "materiál" třídí do úhledných alb podle nastaveného třídění. Po roztřídění je schopen zobrazit časovou osu pořízení fotografií, jednotlivé alba spustit jako prezentaci a v možnostech tisku použít například tisk na arch papíru. O použití odesílání emailem, objednání zakázkového tisku nebo HTML náhledech nemá cenu diskutovat.
Jak by napsal recenzent: Kdo to nezkusí neuvěří.
Já to zkusil a s radostí přeložil. Překlad byl velice zajímavý, protože obsluha programu je většinou pomocí grafických tlačítek (21 souborů PSD s množstvím vrstev zastupujících jednotlivé funkce v programu).
Soubory budete instalací kopírovat a přepisovat původní. Jestli se nebude překlad líbit, budete si muset program přeinstalovat. Pokud k tomu dojde (a já myslím, že ne), veškerá původní nastavení Vám zůstanou zachována.

Instalace CZ:
Po stažení archivu ho rozbalte a spusťte instalační balíček Picasaxxxcz.exe (dle verze). Dále postupujte podle pokynů na obrazovce.
- Kopíruje se 24 souborů.
- Odinstalovat nelze.
- Přeloženo 99 % programu.
Další informace a překlady naleznete na mých stránkách, viz níže.

Příjemnou práci s programem přeje Jaryn.

Download češtiny do programu Picasa 1.5.2 (1 624 kB)

Download češtiny do programu Picasa 1.5.1 (1 536 kB)

Domovská stránka programu Picasa.

Domovská stránka autora češtiny, Jaryna, díky za návštěvu.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

ACDSee Photo Studio

ACDSee Photo Studio

Opět vyšly nové verze programů od výrobce ACDSee, tentokrát pod názvem ACDSee Photo Studio. Já vám dnes přináším...

Gom Player

GOM Player

GOM Player je multimediální přehrávač, který obsahuje řadu oblíbených kodeků pro přehrávání obrazu i zvuku a je...

HyperSnap

HyperSnap

HyperSnap je program pro vytváření snímků obrazovky. Čeština do verze 8.16.05

Najdete na iDNES.cz