PhotoLine 32

  12:00aktualizováno  15. prosince 10:47
Uživatele grafického programu PhotoLine 32 snad potěší překlad nové verze PhotoLine 32 12, který si zde mohou stáhnout. Od minulé se liší jen minimálně a proto jsem se rozhodl aktualizovat překlad doplněním několika nových frází, protože víc nebylo třeba.

PhotoLine 32 - větší obrázek z programu

Program Photoline 32 je standardní grafický editor disponující obvyklými vlastnostmi jako jiné profesionální a poloprofesionální editory, například známější Photoshop nebo Paint Shop Pro. Zpracovává bitmapové i vektorové obrázky s jednou nebo více vrstvami v běžných formátech a ve vlastním formátu *.pld. Je uzpůsoben k snadnému vkládání textů a provádění geometrických zkreslení obrázků.
Za jeho nejsilnější nástroj považuji možnost provádění korekcí podle křivek, kterými lze nejen změnit obraz k nepoznání, ale i kontrastně a tonálně zcela nepoužitelný snímek snadno upravit do ještě použitelného stavu.
V jednom okně se zde mohou velmi názorně provádět všechny gradační úpravy obrazu.
Pro obyvatele Česka není bez zajímavosti ani to, že tento shareware program, který se na plnou verzi převede vložením registračního kódu, pracuje i po uplynutí povolené 30ti denní zkušební doby téměř bez omezení. Jen občas otravuje informační okno a nelze ukládat soubory ve formátu *.gif, ale ty jsou i ve zkušební době znehodnoceny nápisem Demo v levém horním rohu.
Novější verze programu, verze 10, je doplněna několika pomůckami pro pohodlnější vytváření dokumentů pro tisk a pro tvorbu internetových stránek z vybraných obrázků. Jinak se od verze předešlé podstatně neliší. Použití překladové sady není vzhledem k jednotlivým verzím příliš kritické, spokojíte-li se s několika nepřeloženými výrazy, lze použít i starší překlad pro novější verzi a opačně.

Instalace CZ:
Na českou verzi se převede jednoduše přepsáním originálních souborů. Ale pozor, změna! Tento původem německý program je uzpůsoben pro použití v několika jazycích. Pro češtinu byla vybrána náhrada francouzštiny. Proto se musí přepsat soubory v adresáři hlp\Francais, ale i v jiných. Nejsnáze se to provede rozbalením archivního souboru do složky s instalovaným originálem programu a při rozbalování je aktivován příkaz "Rozbalit soubory i s cestou". Soubory se pak sami správně umístí.
Po spuštění programu stačí v nastavení zvolit francouzštinu (v Options/Options/Extended/Language to je poslední položka). Po dalším spuštění již program pracuje v češtině, pokud byla již dříve zvolena francouzština, nemusí se nic nastavovat, stačí jen program spustit. Samozřejmě při přepisování souborů musí být program vypnutý. K francouzštině se lze kdykoliv vrátit vložením původních souborů do adresáře hlp\Francais. Tento postup je stejný pro všechny verze programu.

Příjemnou práci s programem přeje Přemysl Lukavský.


Download češtiny do programu PhotoLine 32 12 (105 kB)

Download češtiny do programu PhotoLine 32 11 (102 kB)

Download češtiny do programu PhotoLine 32 10 (94 kB)

Download češtiny do programu PhotoLine 32 9 (84 kB)

Domovská stránka programu PhotoLine 32.

Instalaci programu naleznete též na serveru Stahuj.CZ.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

EaseUS Partition Master

EaseUS Partition Master

Tento program poskytuje celou řadu užitečných funkcí a nástrojů pro dělení disků i správu oddílů. Čeština pro verzi 12.9

UltraEdit

UltraEdit

Výkonný editor pro Windows s jednoduchým ovládáním. Čeština pro verzi 25.00.0.58 x64

FILEminimizer Suite

FILEminimizer Suite

FILEminimizer Suite - program na komprimovanie obrázkov a fotografií. Skomprimuje tiež PowerPoint, Word a Excel súbory...

Najdete na iDNES.cz