Overnet

  12:00aktualizováno  30. srpna 10:30
V dnešní době P2P aplikací je snad nejznámnějším a nejpoužívanějším programem KaZaA. Overnet však může být alternativou těm, kteří z internetu stahují větší soubory. Nyní jsem připravil češtinu i do Overnet 0.50.x.

Overnet - větší obrázek z programu

Nejpoužívanější P2P aplikací mezi běžnými uživateli je bezesporu KaZaA. Avšak ne ve všech případech se vyplatí ji použít. Overnet je její dobrou alternativou.
Jistě se již i vám stalo, že některý soubor (většinou aplikaci či větší soubor) se vám z KaZy nepodařilo vůbec stáhnout, v horším případě ani najít... Možná by vám mohl pomoci Overnet. Má oproti KaZe tu výhodu, že soubory stahuje po částech, a části nakonec spojí. To je plus pro ostatní uživatele (ale však i pro vás). Totiž dané části může od vás stahovat někdo jiný, aniž byste měli program stáhlý celý a tím vlastně Overnet napomáhá mnohem rychlejšímu šíření souborů než např. KaZaA, v jejímž případě musí být soubor stáhlý celý. Overnet však vyhledává i podstatně rychleji než KaZaA, udržuje vám dokonalý přehled o stahovaných souborech, kterým můžete přiřazovat priority (Nízká, Střední, Vysoká, Nejvyšší), podle kterých se program při vyhledávání dalších zdrojů orientuje.
Je škoda, že Overnet nepoužívá tak velké množství uživatelů jako KaZu, ale i tak dosahuje jejich počet úctyhodných hodnot od 400.000 po 850.000 v určitém čase. S těmito čísly lze najít opravdu hodně hledaných souborů. :) Overnet sice neobsahuje integrovaný přehrávač stahovaných a již stažených souborů, který by mohl včas pomoci rozeznat, zda se jedná o chybný soubor či ne, avšak oproti KaZe je jich zde pomálu.
Pokud jsem vás tedy k instalaci Overnetu přesvědčil, měl bych upozornit ještě na jednu neméně důležitou věc, a to na přítomnost spyware. Po dokončení instalace tedy doporučuji spustit nějaký program na odstranění spyware.

Instalace češtiny:
Češtinu doporučuji instalovat pouze pro konkrétní verzi, pro kterou je určena. Pokud nainstalujete češtinu určenou pro jinou verzi, nemusí správně fungovat -> mohou se např. vyskytnout při spuštění programu chybové hlášky, které však nemusí jinak omezit jeho samotnou funkčnost.
Instalace češtiny se provede následovně - zkopírujete obsah archívu do Skin adresáře Overnetu, obvykle je to "C:\Program Files\Overnet\Skins". Poté spustíte Overnet a pomocí voleb Options -> Skins vyberte skin (tedy jméno adresáře), který jste z archívu zkopírovali a stiskněte OK. Poté znovu stisknete OK a vypnete Overnet. Při dalším spuštění Overnetu již bude v češtině! ;)

Petr Lavička

Download češtiny do programu Overnet 0.50.x (124 kB)

Download češtiny do programu Overnet 0.49.x (133 kB)

Download češtiny do programu Overnet 0.48.1 (119 kB)

Domovská stránka programu Overnet.

Další informace o programu naleznete na serveru Technet.CZ.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

UltraEdit

UltraEdit

Výkonný editor pro Windows s jednoduchým ovládáním. Čeština pro verzi 25.00.0.58 x64

UltraCompare

UltraCompare

Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...

Gom Player

GOM Player

GOM Player je multimediální přehrávač, který obsahuje řadu oblíbených kodeků pro přehrávání obrazu i zvuku a je...

Najdete na iDNES.cz