Nova for Windows 2.1

  12:00aktualizováno  17. února 9:21
Program Nova for Windows slouží k určování pozic satelitů kroužících okolo Země. Je primárně určen pro radioamatéry a proto umí sledovat natáčením antény vybraný satelit, určit opravu kmitočtu na Dopplerův efekt....

Nova for Windows 2.1 - větší obrázek z programu

Program Nova for Windows nemá nic společného s populární českou televizní stanicí. Slouží k určování pozic satelitů kroužících okolo Země. Je primárně určen pro radioamatéry a proto umí sledovat natáčením antény vybraný satelit, určit opravu kmitočtu na Dopplerův efekt nebo spočítat pravděpodobnost uskutečnění spojení odrazen od Měsíce. Využijí jej ale i všichni ostatní, které jen zajímá, co jim právě letí nad hlavou. Z Kepreriánských dat dráhy satelitu, které si program umí sám stáhnout z internetu, spočítá dráhu družice země a promítne ji na zemský povrch nebo na hvězdnou oblohu. Kromě grafického zobrazení vytváří i různé přehledné tabulky pro sledování jednoho nebo několika satelitů z jednoho či dvou míst nebo jednoho satelitu ze dvou stanovišť současně. Zobrazí i polohy přírodních objektů, například Měsíce, planet a nejjasnějších hvězd, ale zde nemůže konkurovat specializovaným astronomickým programům. Pro zvídavé obsahuje možnost experimentování se zadáváním vlastních parametrů drah satelitu a sledování jejich vlivu na dráhu.

Demoverze, jejíž překlad si zde můžete stáhnout, je plně funkční, její omezení spočívá v nemožnosti uložení vlastních nastavení programu. Ale nastavení oblíbených satelitů a stanoviště do základního pohledu se ukládá, takže není nutné po spuštění programu vše znovu nastavovat. Plná verze programu se získá vložením registračního kódu.

Česká verze vznikne přepsáním originálních souborů rozbaleným obsahem překladového archivu. Po vložení registračního kódu by měla být i plná verze česká, ale to nemám vyzkoušeno. Rovněž při překladu plné verze vřele doporučuji předem si zazálohovat originální soubory, aby nedošlo k nevratné změně na demoverzi, i když si myslím že by k tomu dojít nemělo. Program naleznete na stránkách autorů.

Spousty užitečných informací či jen zábavy u tohoto programu
přeje Přemysl Lukavský

Download češtiny do programu Nova for Windows 2.1 (1 445 kB)

Domovská stránka výrobce programu, firmy Northern Lights Software Associates.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

NirLauncher

NirLauncher

NirLauncher tvorí 198 aplikácií,ktoré vám poskytnú rozsiahle informácie o vašom PC. Slovenčina do verzie 1.20.36

UltraCompare

UltraCompare

Jde o program na porovnávání souborů, složek, jejich vzájemné slučování, rychlou editaci. Nyní čeština i do verze...

ACDSee Photo Studio

ACDSee Photo Studio

Opět vyšly nové verze programů od výrobce ACDSee, tentokrát pod názvem ACDSee Photo Studio. Já vám dnes přináším...

Najdete na iDNES.cz