Macromedia Flash

  12:00aktualizováno  24. srpna 2004 9:38
Nedávno jsem dal k dispozici češtinu do nové verze Macromedia Flash MX (6.0.25.0). Jako překladatel jsem objevil zásadní chybu v překladu (zveřejněno v diskusi) a poskytuji opravený Patch. Stažený archiv obsahuje patch FlashMXcz02.exe, který podle pokynu opět spustíte v adresáři Flash MX.

Macromedia Flash MX

Macromedia Flash MX - větší obrázek z programu

Výrobce a distributor píšou, že Macromedia Flash se v současné době stal standartem pro tvorbu interaktivních animací pro web a CDROM. A má pravdu. Díky použití vektorové grafiky jsou výsledné soubory velmi kompatibilní, malé a snadno přenositelné přes internet. Nová verze má přehlednější uživatelské prostředí, nabízí lepší práci s digitálním videem, podporuje Unicode a má rozšíření skriptovacího jazyka ActionScript.

 • Kreslící nástroje - základní sada vektorových nástrojů, Flash přímo načítá soubory s FreeHandu, lze použít také programy Adobe a Corel, zpracovává bitmapy
 • Digitální video - podporuje AVI, MOV nebo MPEG, podporuje streaming
 • Audio - MP3 s podporou streamingu, komprese mluveného slova pomocí kodeku
 • Text - podpora Unicode, textová pole ovládané ActionScriptem
 • Animace - sekvence klíčových snímků nebo tweening (tvar,velikost,barva,průhlednost,animace po křivce)
 • ActionScript - programovatelné sekvence, použití knihoven při opakování grafických elementů
 • Interaktivní elementy - často používané komponenty jako jsou tlačítka, rolovací lišty apod.
 • Podpora XML - výměna dat pomocí jazyka XML
 • Přehrávání aplikací - formát SFW, webový prohlížeč s plunginem (automatická součást IE 4 a vyšší, Netscape 4 a vyšší, OS Windows i Mac). Formát Flash uvidí uživatelé Win,Mac,Linux,Solaris. Samostatná projekce pomoci publikování *.exe.

  Překladatel dodává, tak se to konečně povedlo. Uživatele programu musím UPOZORNIT na funkčnost překladu, který lze použít pouze v registrované verzi (z tohoto důvodu se zdržel i překlad), kompletní popis najdete ve staženém archivu v textovém dokumentu PokynyFlashMX.txt. V archivu také naleznete částečný překlad ActionScript (soubor a zase pokyny) na který bych rád získal Váš názor zda překlad dokončit nebo nechat v původním (z důvodu zběhlosti uživatelů) znění. Překlad programu je kompletní (Menu 100%, Dialogová okna 100%, Stringy 99,99%). V pokynech se dozvíte i postup jak celou lokalizaci do CZ "spáchat". Prosím o pozorné přečtení tohoto postupu. Překlad je poskytnut zdarma. Máli někdo chuť mně přece jen odměnit může zaslat cokoliv, co se týká Flash (knihovny *.fla, nějaký návod na postupy a pod.)

  S pozdravem Váš Jaryn

  Důležité upozornění:
  Jako překladatel jsem objevil zásadní chybu v překladu (zveřejněno v diskusi) a poskytuji opravený Patch. Stažený archiv obsahuje patch FlashMXcz02.exe, který podle pokynu opět spustíte v adresáři Flash MX. Pokud některý z Vás již dle diskuse přepsal adresář Players na Přehrávač, může tento přepis vrátit na původní znění. Všem, kterým jsem způsobil tyto "nemalé potíže" posílám omluvu a malý úsměv.
  S pozdravem Váš Jaryn

  Macromedia Flash 5.0

  Macromedia Flash - větší obrázek z programu

  Macromedia Flash v nové 5 verzi je uživatelsky příjemné prostředí od výrobce v anglickém jazyce. Pokusil jsem se přeložit vše co bylo v mých silách do češtiny.
  Poskytuji dva patchy pro "Flash.tty" a "Flash.exe".

  Instalace:
  TTY - rozbalte archív PatchFlash5tty.zip. Přečtěte přiložený *.txt soubor. Zkopírujte do adresáře s programem soubor PatchFlash5tty.exe a spusťte. Původní soubor Flash.tty se přepíše.
  EXE -rozbalte archív PatchFlash5exe.zip. Přečtěte přiložený *.txt soubor. Zkopírujte do adresáře s programem soubor PatchFlash5exe.exe a spusťte. Původní soubor Flash.exe se přepíše.

  Tímto by měla být k dispozici obsluha programu v českém jazyce. V případě dotazů či problémů mě kontaktujte na uvedené e-mail adrese. Rád přijmu připomínky k překladu a samozřejmě všechny adekvátní náhražky překladu nebo dodatky nepřeložených částí.
  Jaryn

  Download archívu s češtinou do programu Macromedia Flash MX (6.0.25.0) (149 kB)

  Download archívu s češtinou do programu Macromedia Flash 5.0 (215 kB) (archív obsahuje oba výše zmíněné patche)

  Zajímavá stránka, věnující se problematice flashe: www.flashland.sk

  Domovská stránka autora češtiny, Jaryna, díky za návštěvu.

 • Autor:
   

  Nejčtenější

  Další z rubriky

  NirLauncher

  NirLauncher

  NirLauncher tvorí 198 aplikácií,ktoré vám poskytnú rozsiahle informácie o vašom PC. Slovenčina do verzie 1.20.36

  UltraEdit

  UltraEdit

  Výkonný editor pro Windows s jednoduchým ovládáním. Čeština pro verzi 25.00.0.58 x64

  Gom Player

  GOM Player

  GOM Player je multimediální přehrávač, který obsahuje řadu oblíbených kodeků pro přehrávání obrazu i zvuku a je...

  Najdete na iDNES.cz