Diskuse k článku

Otázky pro... Doma

Jedná se o velmi sympatický a kvalitní nástroj pro stahování dat z internetu. Sám jsem si ho vyzkoušel a od té doby ho používám a i proto jsem ho přeložil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Fafejt

WinFast a *.mpg

Zdravím, můžete mi někdo poradit v mém problému.

Nahraný pořad, ať už z TV tuneru WinFast TV2000 Expert nebo z VHS videa touto TV kartou zachycený a uložený ve formátu MPEG-2 optimální kvalita v rozlišení 768 x 576 PAL nemohu oteřít v programu VirtualDub (v.1.6.1) a upravit - program hlásí: NO VIDEO FRAMES FOUND IN MPEG FILE a pokud tento pořad vypálím na CD nebo DVD, nepřehraje mi ho ani DVD/VHS video - Philips DVP721VR. Přitom jiné MPEG video klipy (např. stažené z i-netu) normálně přehraje. Měl by umět přehrát i formát DivX, zkusil jsem pořad z WinFast formátu MPG převést Vidomi encoderem převést na AVI - DivX, ale Philips to nevzal. Všechny potřebné kodeky v PC mám. Nevím totiž, jak pořady, které nejsou tak dlouhé, aby byly na celé DVD a nevyplatí se tedy je převádět na formát ISO DVD video (dělám to v programu Nero Vision Express). Kdo máte nějaký nápad nebo radu, prosím, pomozte.

0/0
15.12.2004 10:50

Dom

Re: WinFast a MPEG

Původní program VirtualDub byl vytvořen na zpracování  souboru AVI. Neznám všechny verze tohoto programu, pouze vím, že donedávna nebylo možné klipy ve formátu MPEG2 zpracovávat, takže by ti nepomohla ani jiná karta. Soubory MPEG1 lze určitě otevřít. Pro zpracování MPEG2 bych doporučil program založený na VirtualDubu - VirtualDubMod. Ten dokáže s těmito soubory pracovat úplně normálně. Mám před dokončením překlad nejnovější verze tohoto programu. K  některé předchozí verzi již je čeština dostupná (program sice není přeložen celý, ale základní funkce ano).

Vypalování DVD přehratelného na stolních přehrávačích není úplně jednoduchá věc. Je třeba dodržet jak adresářovou strukturu, tak souborový formát UDF/ISO, jinak si asi přehrávač nevrzne. Je třeba o tom něco prostudovat. Mě v tomto TVkarta problémy nedělá, v Neru však pouze vypaluji. Pro editaci jsou vhodnější programy.

0/0
16.12.2004 9:17

Fafejt

WinFast - VirtualDubMod
Díky za radu. VirtualDubMod opravdu umí pracovat se soubory MPEG2. Celý můj problém spočíval v tom, že stolní DVD přehrávače umí pouze soubory (ISO, MPEG, AVI, DivX atd. do rozlišení 720x576), pořad zachycený kartou WinFast v TV rozlišení 768x576 ať už je v jakémkoliv formátu, prostě nepřehrají. Ve VirtualDubuMod jsem nenašel funkci, jak zachycený soubor MPEG2 převést na rozlišení 640x480 (pro zachování poměrů stran při dobré kvalitě) a nenašel jsem ani možnost, jak nastavit komprimaci audia (při konverzi do DivX 5.1.1) - audio je ve výsledném souboru DivX v nekomprimovaném formátu PCM. Raději jsem se naučil Nero Vision Express. Tam mi jde jak střih - načte jakýkoliv (běžný formát), tak převod na jiná rozlišení obrazu a co je hlavní, bez problémů a velice jednoduše jde provést konverze videa i audia do požadovaného výstupního formátu (několika kliknutím myši i do ISO DVD). Ovšem, to bych nesměl být já, abych se nesetkal s i tady s problémem. Při konverzi do video - DivX, audio - MP3, mi to po několika vteřinách oznámí ""Během exportu došlo k chybě"", důvod je asi MP3, protože při nastavení audia na WMA, to běží bez problémů. Na druhé straně ale grabovací CDex převádí do MP3 normálně, kodek v PC tedy určitě mám. To spouštění WinFast ně zlobí dál - asi od té doby, co jsem VHS video připojil konektorem S-video ke grafické kartě R9600XT VIVO. I když mám nyní video připojeno na vstup S-video karty WinFast, je možné, že se vzájemně nesnášejí WDM ovladače Radeon Catalyst a WinFast ??? Od jisté verze Catalyst-u mě nejdou korektně nainstalovat - podobný problém, jako při instalaci ovládacího programu WinFast (příspěvek výše). Díky všem za případnou pomoc či radu. Fafejt
0/0
20.12.2004 9:14

anonym

kup jsi dvd recorder ten je na to nejlepší
0/0
25.1.2005 2:31

Fafejt

Anonymu
S tím DVD recorderem už jdi do řiti
0/0
1.2.2005 7:23

Najdete na iDNES.cz