EDWinXP

  12:00aktualizováno  7. května 9:57
Program EDWin XP je komplexní program pro tvorbu elektrotechnických obvodů. Snad tato čeština pomůže při jeho používání i ve verzi 1.50.

EDWinXP - větší obrázek z programu

EDWinXP 1.50

Nová verze programu EDWinXP se od předchozí mnoho neliší, ale i lokalizační soubory jsou skoro stejné a proto jsem je doplnil a zde si je můžete stáhnout.
EDWinXP 1.50 má proti předchozí verzi 1.40 doplněnu automatickou tvorbu aktivních filtrů a zlepšenou tvorbu výrobní dokumentace, ale to amatérský uživatel mnoho nevyužije. Všechny předchozí vlastnosti zůstaly zachovány, bohužel i s nekvalitními lokalizačními soubory. Pro počeštění stačí rozbalit archivní soubor do adresáře programu, kde se v podadresáři Country vytvoří nová složka Czech, obsahující české texty. Jako v minulé verzi je i zde třeba ručně upravit soubor EDWIN2K.INI. Popis úpravy je podrobně popsán v souboru Cti.mne ve složce Czech. Po rozbalení archivu bude ve složce Country opravný soubor OpravaEDWINXP.exe, který odstraňuje některé chyby oficiálního překladu. Je vhodný jen pro trvalé používání českého překladu, protože i po přepnutí na jiný jazyk zůstanou opravené texty v češtině. Opravný patch byl úmyslně vytvořen tak, aby byl použitelný i na jiné verze. Proto se může stát, že některé soubory odmítne upravit a jen vypíše poruchové hlášení. Přestože by neměl neodpovídající soubory měnit, doporučuji využít programem nabízené možnosti k zálohování upravovaných souborů. Pak je možné se snadno vrátit k původní verzi v případě znezprovoznění programu.

Popis programu

Program EDWinXP je komplexní program pro tvorbu elektrotechnických zařízení. Umožňuje sestavení schématu zapojení, odzkoušení jeho funkcí simulací chodu i vytvoření desky plošného spoje a to vše v jednom programu. Dále je v něm možné kontrolovat tepelné a elektromagnetické zatížení desky i jednotlivých součástek a vytvořit výrobní podklady pro stavbu zařízení, jako je soupiska materiálu nebo podklady pro strojní kreslení obrazce plošných spojů, nepájivých masek a popisů, výrobu desek plošných spojů a vrtací plán pro NC vrtačku. Této komplexnosti odpovídá i jeho složitost a v porovnáním s jednoúčelovými programy i obtížnější ovladatelnost. Proti jiným obdobným programům je výhodou, že jeho odzkoušení není mimo aktualizace knihoven nijak funkčně omezeno. Lze používat všechny jeho funkce a všechny součástky z bohatých knihoven bez omezení. Jediným omezením je doba, po kterou se může zkoušet, ale to by pro české (zne)uživatele nemusel být nepřekonatelný problém.

Nejsem elektrotechnický odborník a na překladu to je bohužel znát. Občas jsem těžko hledal vhodný výraz pro překlad a občas jej ani nenalezl. Odborníkům se bude překlad asi zdát krkolomný a možná místy i diletantský. Sám program je připraven pro použití v různých jazycích – obsahuje překladové sady. Přesto, i když pominu neodbornost překladu, není překlad dobrý. Má to dva hlavní důvody. Zaprvé je překlad velmi dlouhý a proto byla přeložena jen část nejpoužívanějších modulů. Zadruhé lokalizační sady sami o sobě nejsou moc kvalitní. Existuje mnoho výrazů, které v nich nejsou obsaženy a proto je takto nelze přeložit. Obojí má za následek, že v českých textech se často zcela bezdůvodně a v hojné míře objevují anglické výrazy, ale s tím se musí uživatel bohužel smířit, nebo může kdykoliv přepnout zpět na angličtinu.

Pro použití češtiny je třeba rozbalit archivní soubor do podadresáře Country, kde se tím vytvoří nový podadresář Czech. Obsahuje přeložené i nepřeložené moduly, protože program po přepnutí do zvoleného jazyku se obrací na jeho podadresář a vyžaduje zde všechny soubory. Je jednoduší je vcelku překopírovat než kopírovat části z různých míst. Aby program věděl, že má k dispozici i češtinu, je třeba ručně upravit soubor EDWIN2K.INI z podadresáře SYS. Úprava je jednoduchá, lze ji provést v libovolném textovém editoru. Je podrobně popsána v souboru Cti.mne, který je součástí překladového archivu. Soubor EDWIN2K.INI obsahuje specifická nastavení pro počítač na kterém program běží (například cesty k adresářům) a je opět jednoduší provést krátkou úpravu originálu než dodat v překladu upravený soubor, který by stejně vyžadoval přinejmenším obnovu nastavení, případně by s ním program nefungoval vůbec.

Poznámka: Překlad lze použít na různé verze programu. Lze jej použít i pro program SIMWinXP, specializovaný na simulaci, jehož simulační vlastnosti jsou v programu EDWinXP obsaženy. Instalace češtiny a úprava iniciace je obdobná.

Download češtiny do programu EDWinXP 1.50 (388 kB)

Download češtiny do programu EDWinXP (253 kB)

Domovská stránka výrobce programu, firmy Visionics.

Autor:
 
Témata: soupiska

Nejčtenější

Další z rubriky

Wise Registry Cleaner

WiseRegistryCleaner SK

Wise Registry Cleaner je program na cistenie registrov Windows. Pripravil som vám slovenčinu aj do verze 9.61.647

UltraEdit

UltraEdit

Výkonný editor pro Windows s jednoduchým ovládáním. Čeština pro verzi 25.00.0.58 x64

ACDSee Photo Studio Ultimate

ACDSee Photo Studio Ultimate

Výrobce přejmenoval původní ACDSee Ultimate na ACDSee Photo Studio Ultimate, ale i tak nepříjdete o svou oblíbenou...

Najdete na iDNES.cz