Pro mrzký peníz...

  12:00aktualizováno  12:13
Kde je seriál o překládání? Kam se poděl, kdo to ví? Co s námi jen bude? Potoky slz a davová hysterie...

Tři týdny už jsou to od chvíle, kdy jste naposledy četli hned dva seriály o překládání najednou. V tuto chvíli (29.6. 19:19 SEČ) se v mé e-mailové schránce hromadí 83 e-mailů, které na tuto skutečnost nějakým způsobem reagují. 79 e-mailů bylo slušných, 3 poněkud drzé a 1 tak vulgární, že některé výrazy z něj jsou za hranicí lékařského slovníku. Z těch 79 slušných se 32 čtenářů ptalo, kdy bude další díl (jeden v neodolatelném brněnském hantecu), a ten zbytek smutně konstatoval, že jsem se na vás všechny vykašlal (ten vulgární se o tom zmínil také, použil silnější výraz, ale to by redakční systém nepustil na vaše obrazovky :)).

Ano. Vykašlal jsem se na vás. A vzhledem k tomu, že kapénková infekce se šíří rychlostí 60 km za hodinu, měla by k vám dříve či později dorazit.

Složte zbraně, prosím, míroví vyjednavači mají dost práce s jinými konflikty. Pokud máte po ruce čerstvé ovoce, nemusela by vás kapénková infekce ohrozit. Ale k věci...

Bude nebude seriál o překládání?
Nebudu to zdržovat, a rovnou říkám, a pro jistotu velkými písmeny: BUDE!. Jen už nebude vycházet každý týden, jak jste byli zvyklí, ale nepravidelně. To znamená, že třeba jednou za dva dny, ale také jednou za měsíc... A proč tomu tak je?

Kolega Mrazík by se mnou jistě souhlasil: Za peníze se lépe dělá než zadarmo, a mnohdy i rychleji :-). (Dříve než na mně někdo vylítne s tím, že do Mrazíka rejpu: Nerejpu! Já mu to přeju!). A jsme u toho.
Mrzký peníz, naše kolísavou ekonomikou podepřená měna, mne vlákal do svých osidel. A po vzoru strýčka Skrblíka mi rozzářil oči symboly dolaru (Kč se do tak malého prostoru nevejde).

Abych to ujasnil: Zběhnul jsem ke konkurenci. Zatímco Češtiny.cz ovládá mediální kolos iDNES, já obléknul barvy nenáviděného monopolního ... Českého Telecomu. Ten, kdo internet používá k získávání informací, možná už zaregistroval mojí aktivitu na Světě Namodro. Články pro tento internetový multideník vytvářím na základě autorské smlouvy, a tudíž právě tento server preferuji před ostatními aktivitami. Tedy i před psaním a překládatelskou činností pro Češtiny.cz. Nicméně seriál o překládání bude nadále výhradní a exkluzivní záležitostí Češtin.cz, jen si vzhledem k mému vytížení bude muset vždy počkat, až si na něj vyšetřím chvilku. (Malé upřesnění: Ne že by mne tak vytěžoval SnM, velkou část času mi zabere civilní povolání. Ještě nejsem ve stadiu, kdy by mne živil výhradně internet. Až bude, tak začnu pátrat po tom, co je to Matrix :)).

A už předem varuji ty, kdo by mi snad za mojí „nevěru“ Češtinám.cz chtěli vyčinit, případně se rovnou zeptat, kolik beru: Trhněte si nohou!

Koneckonců, nic se pro vás nemění. Jen budete čekat na nové díly déle. A až budete přijímat v hospicu tekutou stravu hadičkou, možná vyjde další díl...

Dobrou rtuť, pokud právě nadáváte.

Váš

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Wise Care 365

Wise Care 365

Program pre prácu so súbormi,diskami a registrami Windows. Slovenčina pre 4.84.466

NirLauncher

NirLauncher

NirLauncher tvorí 198 aplikácií,ktoré vám poskytnú rozsiahle informácie o vašom PC. Slovenčina do verzie 1.20.36

FILEminimizer Suite

FILEminimizer Suite

FILEminimizer Suite - program na komprimovanie obrázkov a fotografií. Skomprimuje tiež PowerPoint, Word a Excel súbory...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz