Zaklínač

  12:00aktualizováno  25. ledna 2008 6:33
Zajímavý projekt akčního RPG dle předlohy Andrzeje Sapkowskeho se připravuje pod křídly polské firmy CD Projekt. Její česká pobočka samozřejmě na hře spolupracuje a chystá kompletní českou lokalizaci.

Zaklínač (v originále The Witcher) je velice zajímavé akční RPG. Děj je zasazen do světa, jejž vytvořil oblíbený polský autor Andrzej Sapkowski a který se v některých aspektech podobá ostatním fantasy světům - ve spoustě prvků se od nich však diametrálně odlišuje.
Hráč se vžije do kůže zaklínače, bojovníka, který se již od dětství cvičil v bojových uměních, prošel mnohými zkouškami a mutacemi a jenž si na živobytí vydělává zabíjením nestvůr. Je členem prastarého bratrstva, které vzniklo před dávnými časy, aby chránilo lid před vlkodlaky, nemrtvými a dalšími zrůdami.

Protože jde o vlastní projekt polské firmy CD Projekt, chystá se její česká pobočka hru kompletně počeštit, včetně dabingu. Na domovských stránkách hry Zaklínač můžete v češtině sledovat informace o průběhu tvorby i překladu, na který se můžeme těšit někdy v průběhu tohoto roku (dokonce možná až rok následující). Přesnější termín není ještě určen a bude upřesněn.

15.6.2007 - Byl upřesněn termín vydání české verze hry v kompletní profesionální české verzi od září 2007 za cenu 999,- Kč. Pro nedočkavce byl vydán i první wallpaper, takže si ho můžete stáhnout a použít pro svůj počítač.

16.7.2007 - Zástupci firem ATARI a CD Projekt RED oznámili, že premiéra netrpělivě očekávané hry Zaklínač byla přesunuta na 26. říjen 2007. Adam Kiciński, ředitel studia CD Projekt RED, komentoval přesunutí premiéry: „Uvědomujeme si, že taková změna data premiéry nikdy nepotěší hráče, kteří se už nemohou dočkat vydání. My jsme však došli k závěru, že v zájmu implementace závěrečných změn je potřeba datum vydání odložit, abychom mohli náležitě dokončit všechny závěrečné úpravy. Chtěli jsme o této změně hráče co nejdříve informovat, abychom jim na poslední chvíli nepřipravili nepříjemné překvapení. Doufáme, že šestitýdenní odklad vydání je stále přijatelným zdržením a že příznivci hry naše rozhodnutí pochopí.“

10.10.2007 - společnost CD Projekt s velkou radostí oznamuje, že byl ukončen vývoj české verze očekávané fantasy PC hry Zaklínač. Fanoušci literárního skvostku od polského spisovatele Andrzeje Sapkowského si mohou v klidu vydechnout a začít sbírat síly na 26. října 2007, oficiální datum vydání hry. V současné době je hra posílána do výroby a termín vydání by tedy nemělo již nic ohrozit. Na našem trhu se objeví necenzurovaná verze hry, která nejlépe charakterizuje krutou atmosféru této fiktivní doby. O pravdivosti našich slov se snadno přesvědčíte pohledem na některý z nových screenshotů z české verze hry.Pokud ještě stále váháte a pochybujete o kvalitách cenami ověnčené PC hry Zaklínač, máme pro vás nové přesvědčivé argumenty v podobě hratelné české demoverze. K stažení je zde.


Další informace o hře naleznete na serveru BonusWeb.

Vydavatelem hry v ČR je společnost CD Projekt.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

R.U.S.E.

R.U.S.E.

Nový typ válečné strategie Tentokráte nepůjde ani tak o tradiční taktiku, jako spíše o možnost protivníka zmást...

Silent Hunter 5

Silent Hunter 5

Další pokračování oblíbeného simulátoru ponorky z 2. světové války. V dubnu bychom se měli dočkat oficiální české verze...

Assassin´s Creed 2

Assassin´s Creed 2

Pokračování populárního simulátoru zabijáka Altaira z 12. století ve Svaté zemi se tentokráte bude odehrávat v...

ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti
ROZHODNUTO: Obědy zdarma budou jen pro některé děti

Několikaměsíční dohady jsou u konce. Vláda rozhodla, že obědy ve školách zdarma se nebudou týkat každého. Kdo na ně dosáhne a kolik to bude stát?

Najdete na iDNES.cz