Neděle 31. května 2020, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 31. května 2020 Kamila

Zoo Tycoon

  12:00aktualizováno  10. ledna 2005 8:48
A je tu další, třetí, a doufám, že poslední verze překladu této skvělé hry. Přeložena je kompletně celá hra, včetně všech voleb, tlačítek, popisu zvířat, krátké i dlouhé nápovědy a dokonce i jednotlivé mapy.

Zoo Tycoon CZ

A je tu další a doufám, že poslední verze překladu této skvělé hry - hlavně ty mladší to mohou potvrdit :-) Přeložena je kompletně celá hra, včetně všech voleb, tlačítek, popisu zvířat, krátké i dlouhé nápovědy a dokonce i jednotlivé mapy. POZOR - pokud máte již nainstalovaný překlad verze 1.0 - 1.2, případně překlad jiného autora, přečtěte si dále bod 3!!! Je to velice důležité pro správnou funkci překladu. Opraveny jsou hlavně gramatické chyby a různé chyby v zadání úkolů ve výuce. Nyní by mělo být vše srozumitelně zformulované a něměli by se tam vyskytovat žádné chyby nebo nesrozumitelný text. Doufám, že budete s překladem spokojeni a že nebudete již nalézat žádnéch chyby:-)

Doporučený postup instalace

1) Nainstalovat hru Zoo Tycoon
2) Zkontrolovat verzi hry ( pokud je nižší než 10.10.00.0009 musíte nainstalovat Patch )
3) Pokud máte nyní verzi hry 10.10.00.0009 nainstalujte tento český překlad
Pokud jste dodrželi tento postup, měli by jste nyní mít vše v Českém jazyce.

Zoo Tycoon CZ

MOŽNÉ PROBLÉMY A JEJICH ŘEŠENÍ

1) Při instalaci se Vám zobrazí hlášení "Nesprávně vybraný adresář"
ŘEŠENÍ:
Instalátor pozná, že se pokoušíte nainstalovat tento překlad do jiného adresáře, než máte nainstalovanou hry. Musíte najít ten správný adresář. Pokud jste při instalaci hry nic neměnili, měla by být cesta ke hře následující
"C:\Program Files\Microsoft Games\Zoo Tycoon".

2) Provedli jste instalaci českého překladu a chcete z jakéhokoliv důvodu překlad odstranit a vrátit zpět anglickou verzi.
ŘEŠENÍ:
- Pokud jste při instalaci překladu nechali zatrhnuté políčko "Zálohovat upravované soubory", tak se Vám vytvořil v složce hry adresář "PatchWise.bak" ve kterém jsou původní soubory nainstalovány. Stačí je zkopírovat zpět do adresáře hry a vše bude zase v anglickém jazyce.
- Druhou variantou je, že jste si původní soubory za zálohovali sami. Pak stačí zkopírovat tyto soubory zpět do adresáře hry.

3) Instalace proběhla, ale v okně "Výsledek aktualizace" se pod nějakým souborem objevila hláška typu "Nalezena chyba v CRC původního souboru. Přeskočeno", pokud budete pokračovat dále v instalaci bude hra počeštěna buď jen částečně nebo vůbec!
ŘEŠENÍ:
- Máte již nainstalovanou verzi překladu 1.0 - 1.2 nebo překlad jiného autora. Je to nepříjemné, ale musíte nejprve vrátit původní soubor lang0.dll (anglický) do adresáře hry a poté nainstalovat tento překlad. Pokud jste si neudělali zálohu, tak ho najdete na instalačním CD v adresáři "Data". Je mi to líto, ale je to nutné. Pokud to neprovedete, zůstane Vám nainstalovaná původní verze.
- Máte jinou verzi hry. Tento překlad je proveden na verzi hry: 10.10.00.0009. Verzi hry zjistíte při spuštění hry v hlavním menu vpravo dole. Pokud máte jinou verzi, musíte si stáhnout opravný patch buď z domovských stránek hry nebo z této stránky ( níže )!
- Pokud máte stejnou verzi, na kterou je překlad proveden a tato hláška se Vám stále ukazuje, došlo nějakou cestou ke změně tohoto souboru ( nebo souborů ). To může mít několik různých příčin. Například jste již instalovali jinou češtinu - v tomto případě musíte buď přeinstalovat hru nebo pokud máte zálohu, tak přepsat ze zálohy daný soubor ( nebo soubory ). Dále je možné, že došlo nějakým způsobem ke změně struktury daného souboru ( mohli jste se pokoušet o vlastní překlad atd. ) V tomto případě je postup stejný, jako minule, buď musíte přeinstalovat hru, nebo jí obnovit ze zálohy. Pokud budete chtít hru přeinstalovat, musíte jí nejdříve odstranit ze systému v okně "Přidat, ubrat soubory". Při této operaci se Vás program zeptá, jestli chcete zanechat uložené pozice. Pokud si je ponecháte a hru znovu nainstalujete do stejného adresáře, uložené pozice Vám ve hře zůstanou a vy je budete moci dále používat.
- Pokud jste vše dodrželi a stále se Vám z nepochopitelných důvodů nedaří zbavit se této hlášky ( stát by se to nemělo ), problém může být ještě jinde. V tomto případě se mi ozvěte na e-mail uvedený níže a pokusíme se problém vyřešit společně.
- Pokud nevíte ( nebo si již nepamatujete ) jak instalace dopadla, můžete se podívat v adresáři hry do souboru "PatchWise.log", kde je výsledek zapsán. K oteření tohoto souboru můžete použít například program "Poznámkový blok" ( Notepad ).
Pokud je vše v pořádku a vše jste provedli správně, na konci instalace tohoto překladu se vám ukáže okno "Výsledek aktualizace", kde budou vypsané všechny aktualizované soubory a pod každým z nich bude napsáno "Aktualizace souboru byla úspěšná".

4) Zdárně jste nainstalovali překlad, ale nejde Vám spustit v hlavním menu "Pokračovat v rozehrané hře".
ŘEŠENÍ:
Nic se neděje, protože se změnily soubory hry, změnilo se i ukládání hry. Uložené pozice se ukládali do adresáře "Saved Games"a teď se budou ukládat do nového adresáře "Uložené hry". Doporučuji soubory z původního adresáře zkopírovat do nového adresáře. Ulehčí Vám to později výběr již rozehrané hry. Až provedete zkopírování, tak v hlavním menu vyberte poslední uloženou hru a nahrajte ji, okamžitě, jak se hra spustí, tak stlačte modrý disk na levé straně obrazovky a vyberte položku "Hlavní menu". Hra se Vás zeptá, jestli chcete uložit hru, tak ji uložte a vraťte se do hlavního menu, teď už by mělo být vše v pořádku.

5) Překlad se nainstaloval, ale když jste chtěli vybrat uloženou hru, nic tam nebylo.
ŘEŠENÍ:
Nezoufejte, nic se nestalo. Dříve se uložené pozice ukládaly do adresáře "Saved Games"a teď se budou ukládat do nového adresáře "Uložené hry". Doporučuji soubory z původního adresáře zkopírovat do nového adresáře. A vše je hotovo a můžete spokojeně hrát.

6) Nainstalovali jste zdárně překlad, ale když nahrajete již dříve uloženou hru, je vše v angličtině.
ŘEŠENÍ:
Bohužel, ale tady se toho moc dělat nedá. Hra si všechny názvy budov, předmětů atd. ukládá do souborů z uloženou hrou a tyto soubory bohužel počeštit nejdou, protože je každý z nich jiný! Zde jsou dvě možnosti, buď budete pokračovat ve hře a vše co od nainstalování překladu vytvoříte bude v českém jazyce. Nebo začnete hrát hru znovu - tuto variantu doporučuji.

7) Provedli jste instalaci, ale přeloženo je pouze něco nebo je vše stále v angličtině.
ŘEŠENÍ:
Pravděpodobně jste nečetli, co Vám instalační program napsal. Přečtěte si pozorně bod 3!

8) Vše proběhlo, tak jak má, hra funguje, je v češtině, ale stane se, že v určitých místech hry najdete nesmysly např. v tutoriálu jsou nesmyslné údaje - "vytvořte 5024 vhodných výběhů" nebo ve výzkumu se objevuje text "cat" a nějaké číslo.
REŠENÍ:
Až budete mít vše nainstalováno, v některých systémech ( zatím vím o Windows XP ) se stane, že se soubor "lang0.dll" nainstalují s velkými písmeny ( přesto, že v instalaci češtiny jsou jako malá). Vy je tedy musíte přepsat na malá ( všechny i přípona musejí být v malými písmeny ).

Zoo Tycoon CZ

INSTALACE VYŠŠÍ VERZE HRY ( Patche )

Pokud máte nižší verzi než která je uvedena níže, musíte nainstalovat patch ( vyšší verze hry od jejího výrobce ), který získáte na adresách:
www.microsoft.com. Patch naleznete v odstavci "Updates" nebo na konci této stránky.
Pokud stáhnete do počítače z internetu soubor obsahující vyšší verzi hry (patch), musíte ho zkopírovat do adresáře hry. Poté tento soubor spustíte a dále se řídíte instrukcemi, které Vám vypíše tento program. Po nainstalování patche můžete nainstalovat tento překlad. Pokud to uděláte obráceně, budete sice mít vyšší verzi hry, ale nebude v češtině!
Pokud máte cracknutou verzi hry, pravděpodobně Vám nainstalovat patch nepůjde! Musíte si sehnat plnou verzi hry!
Pokud najdete nějaké nedostatky, ozvěte se prosím na níže uvedený e-mail, abych to mohl opravit.

POZOR

Šíření tohoto překladu na CD nebo umístění na internetu není dovoleno bez písemného souhlasu autora!!! Pokud někdo za tento produkt od vás požadoval peněžní nebo jinou úhradu, byli jste okradeni!!!

Přeji Vám příjemné hraní hry Zoo Tycoon v českém jazyce.
S pozdravem
Dregn

Download češtiny verze 1.3 do hry Zoo Tycoon (332 kB)

Čeština je dělaná pro verzi hry 10.10.00.0009 (zkráceně 10.9), pokud máte odlišnou verzi, stáhněte si patch 10.9 ze stránky na BonusWebu, případně můžete patch hledat i na domovských stránkách hry.

Domovská stránka autora překladu, Dregna, díky za návštěvu.

Další informace o hře naleznete na serveru BonusWeb.

Autor:

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  • Další z rubriky

Medal of Honor Allied Asault

Další český dabing hry z naší dílny Fénix ProDabing.

Prey

Překlad Prey byl dokončen, takže se nyní můžete pustit do zajímavé sci-fi akce od Arkane naplno v češtině. Vydána...

Sins of Sollar Empire: Rebellion + datadisky

Češtinu pro hru Sins of a Solar Empire od původní autora Farflame, která je zde zahrnuta s jeho laskavým povolením. A...

Disciples III: Renaissance

Právě jsme dokončili finálovou verzi češtiny, tedy včetně všech nahlášených chybek. Týká se verze FULL i LITE

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...

RECENZE: Jsem sexuální pracovnice, hlásá hrdinka filmu Pátrání po Evě

Točí se při sexu s muži, ve vaně se ženami, když bere drogy či pózuje pro vyzývavé fotografie. Fanoušci na sociálních...