Vampire: The Masquerade - Bloodlines

  12:00aktualizováno  6. října 2008 4:13
Závěrečná verze velmi dlouho připravované češtiny je konečně k dispozici. Dokončeno je vše, čeština je ve dvou verzích a to i s rozšířenou verzí pro vypálení. Ostatně neváhejte a podívejte se do článku.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry

Jak můžete vidět, projekt úspěšně skončil. Prakticky všechny cíle, které jsem si vytyčil před více než dvěma lety, se podařilo splnit. Co tedy je součástí instalátoru? Prakticky všechny texty a prakticky všechny textury s texty jsou počeštěny. Vampírské historie jsou odemčeny a přeloženy, kamerový mod umožňuje z numerické klávesnice měnit úhel kamery na hráčovu postavu. Byly optimalizovány a vyváženy parametry disciplíny Hlas krve a je možné instalovat alternativní textury pro oblečení hráčovy postavy.
Součástí češtiny je také neoficiální patch, který již dlouhodobě opravuje rozmanité chyby ve hře, které nejsou jen technického rázu, ale také je to mnoho různých vychytávek, týkajících se kontinuity, scénáře, vyváženosti zbraní, odměn za úkoly apod. V tomto patchi je také několik opravených a nových modelů a vylepšených generických textur.

Součástí češtiny verze 1.00 je patch verze 3.1, ve verzi češtiny 1.01 je patch verze 3.5. Tyto verze češtiny spolu nejsou stoprocentně kompatibilní a i když většinou náhrada jedné za druhou nezpůsobí problémy, nedoporučuje se kombinovat pozice pocházející z různých češtin nebo přes češtinu instalovat jiné verze patche. Proto na to dejte pozor.
K dispozici jsou i dva druhy překladu každé verze. Jednou jde o ISO soubor, který si můžete vypálit na CD a který obsahuje také oba filmy natočené v rámci projektu a obrázky nových textur, které lze volitelně instalovat. V nabídce je i postatně menší verze, která obsahuje pouze instalátor češtiny a dokumentaci. Vyberte si dle libosti.

To, co se nepovedlo, respektive vůbec neudělalo, jsou české fonty. Na ty se jednoduše nenašel dobrovolník a já jako lídr projektu jsem nestíhal už tak. Nicméně čeština je k dispozici i v oháčkované variantě, takže pokud by se někdo do fontů chtěl pustit (jako že by to nemělo být tak těžké, ruský tým překopal Bloodlines do azbuky), data češtiny jsou na to připravena.

Na překladu jsem v valné většiny pracouval pouze sám (i proto to tak dlouho trvalo), ovšem pár ochotných lidí mi pomohlo. Z lidí, které bych rozhodně zmínil jako pomocníky:
Shadow - vysokoškolačka z Čech - až do konce se mnou vydržela a dělá testování, korektury, starala o jeden z jednoduchých skriptu, jak se překlad rozrůstal a taky točí jednotlivé epizodky, co dáváme do videí.
Mirro - počeštil podle mého překladu většinu textur ve hře na profesionální úrovni - je to středoškolák ze Slovenska.
Raptor - podle mého návrhu a pokynů naprogramoval naprosto skvělý editor dialogu, který mi neskutečně pomohl. V půlce projektu se trhnul, do fontů se mu nakonec přestalo chtít (resp. neměl čas :).
Lucifer - autor webu - dělal ho už Shigorovi, ale při úpravách stránek bezproblémově spolupracoval.
Norjed - brácha jednoho z členů ve fóru - nezištně nabídnul zdarma superrychlý hosting s obrovským místem na data.

Příjemnou zábavu přeje Charmer a kolektiv všech pomocníků.

Download češtiny (1.01b pouze instalátor) do hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines (245 MB)

Download češtiny (1.01 s bonusy, k vypálení) do hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines (714 MB)

Download češtiny (1.01 pouze instalátor) do hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines (245 MB)

Download češtiny (1.00 s bonusy, k vypálení) do hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines (632 MB)

Download češtiny (1.00 pouze instalátor) do hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines (148 MB)

Download opravného patche (1.00 i 1.01), opravující nefunkční Hlas krve (pokud nefunguje) do hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines (293 kB)

Seznam článků, které doposud o překladu vyšly na serveru Češtiny.CZ

Další informace o hře naleznete na serveru BonusWeb.

Zde si můžete prohlédnout další obrázky z přeložené části
Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry Vampire: The Masquerade - Bloodlines - větší obrázek ze hry

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Prey

Prey

Překlad Prey byl dokončen, takže se nyní můžete pustit do zajímavé sci-fi akce od Arkane naplno v češtině. Vydána...

Hellblade: Senua's Sacrifice

Hellblade: Senua's Sacrifice

Překlad mytologické akce o výpravě za záchranou duše z pekla.

Captain Morgane and The Golden Turtle

Captain Morgane and The Golden Turtle

Zdravíme fanoušky adventur a přicházíme s naším dalším překladem a to do adventury Captain Morgane and The Golden...

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz