Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 2. února 2023 Nela

Tropico 2: Pirate Cove

  12:00
Když jsem si nainstaloval hru Tropico 2: Pirate Cove a začal se shánět po češtině, s údivem jsem zjistil, že tato hra našim amatérským překladatelům z nějakého důvodu unikla. Pustil jsem se tedy do překladu sám.

Tropico 2: Pirate Cove - větší obrázek ze hry

Když jsem si nainstaloval hru Tropico 2: Pirate Cove a začal se shánět po češtině, s údivem jsem zjistil, že tato hra našim amatérským překladatelům z nějakého důvodu unikla. Pustil jsem se tedy do překladu sám. Po měsíci práce můžu poskytnout češtinu ke stažení.

Bohužel instalátor je napsán v C#, tudíž vyžaduje .NET Framework 2.0. Možná ho už máte, ale pokud ne, instalátor nahlásí „Selhala inicializace aplikace ble ble ble“. Můžete si ho stáhnout přímo na webu Microsoftu nebo třeba na Sosej. Bohužel má 22,4 MB, na druhou stranu existuje víc programů, které ho vyžadují.

Pokud si ho ale stahovat nechcete, můžete si stáhnout jen soubor s češtinou a do hry si ho nakopírovat ručně. Soubor s češtinou najdete níže také ve formátu ZIP. Obsahuje jediný soubor, a to text.{}, kterým přepište stejnojmenný soubor v podadresáři Data v herním adresáři (přesně tohle by udělal instalátor). Předtím doporučuju původní soubor někam zazálohovat, abyste ho mohli obnovit v případě nějakých potíží nebo kdyby se vám čeština nelíbila, a zkontrolovat si, zda máte verzi hry 1.2, protože pro jinou verzi by vám čeština nefungovala

To platí i pro instalaci pomocí instalátoru. Pokud tedy máte starší verzi než 1.2, stáhněte si patch např. na Bonuswebu. Protože po aplikaci patche hra vyžaduje originální CD v mechanice a nerozpozná některé, byť legální verze prodávané u nás (konkrétně komplet Tropico Anthology u Cenegy), musíte se obrátit na prodejce, nebo si pomoci nějakým jiným způsobem.

Instalace pomocí instalátoru by neměla činit problémy. Po stažení jednoduše spustíte soubor Tropico2CZ.exe. Instalátor se sám pokusí najít adresář s hrou, pokud se mu to nepodaří, musíte mu ho najít sami. Pak stiskněte „Instalovat češtinu“. Pokud se vám nebude líbit a budete chtít zpátky angličtinu, stiskněte „Obnovit angličtinu“. Tlačítko „Informace“ rozbalí a zobrazí textový soubor s informacemi. Toť vše.

Pár slov k překladu

Překlad je bez diakritiky, protože herní fonty neobsahují česká písmena a mně se nepovedlo rozkódovat formát, v jakém jsou fonty ve hře uloženy (není to TTF ani nic podobného - mám obavu, že si programátoři vymysleli svůj vlastní formát). Kdyby se to snad někomu podařilo, prosím aby se se mnou spojil, u sebe mám všechny texty s diakritikou a můžu tak snadno vytvořit novou verzi češtiny.
(V této souvislosti mě napadlo: Tropico 2 vyšlo v polské a maďarské verzi, která obsahuje polskou a maďarskou diakritiku. Protože polština a maďarština používají stejnou kódovou stránku jako čeština, je možné, že fonty v těchto verzích budou obsahovat i české znaky, stejně jako fonty v původní anglické verzi obsahují znaky i pro jiné západoevropské jazyky. Bohužel jsem nikde nenašel polské nebo maďarské demo ke stažení. Má-li někdo polskou nebo maďarskou verzi, mohl by mi prosím poslat soubor font.{} ?) Rád bych si ověřil, jestli tam ty české znaky opravdu jsou. Pokud ano, vyrobím novou verzi češtiny s diakritikou.)

Přeloženo je vše kromě některých třípísmenných slov (Inn, Ore, Cat, Yes, New...), která nebyla v souboru s texty (nevím proč a kde jsou). Také zůstal nepřeložen název tutoriálu „Tools of the Trade“, protože musí být stejný jako název příslušného adresáře. Názvy scénářů na obrazovce výběru scénáře jsou v programu asi jako obrázek, takže taky nejsou přeloženy.

Váhal jsem, jak přeložit názvy staveb „boatyard“ (staví jen menší lodě) a „shipyard“ (staví všechny lodě). Nakonec jsem vymyslel „loďkárna“ pro tu první a „loděnice“ pro tu druhou.
Jak známo, angličtina na rozdíl od češtiny neskloňuje, což působí problémy při překladu vět, které skládá počítač z několika částí. Takže se nedivte některým toporným a nesprávně skloňovaným formulacím.
Nepozastavujte se nad tím, že piráti mluví sprostě (asi sprostěji než v angličtině), jsou to piráti a ti nebudou mluvit jako intelektuálové.

Download češtiny do hry (instalátor) Tropico 2: Pirate Cove (116 kB)

Download češtiny do hry (soubor) Tropico 2: Pirate Cove (171 kB)

Další informace o hře naleznete na serveru BonusWeb.

Zde si můžete prohlédnout další obrázky z přeložené části
Tropico 2: Pirate Cove - větší obrázek ze hry Tropico 2: Pirate Cove - větší obrázek ze hry

Autor:

Láska je evoluční finta, zamilovanost porucha emocí, říká psycholog Klimeš

Premium Láska je mocná emoce a bezesporu ta nejhezčí. A má hodně podob, které člověka nutí dělat různé věci. Mozkové okruhy...

Ruská lež je ohromná zbraň. Proč je Putin stále oblíbený, líčí reportér Karas

Premium Býval nejdéle sloužícím zahraničním zpravodajem České televize. V Polsku, v Rusku i na Ukrajině strávil Miroslav Karas...

Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

Prey

Překlad Prey byl dokončen, takže se nyní můžete pustit do zajímavé sci-fi akce od Arkane naplno v češtině. Vydána...

Half Life 2

Akční hra Half-Life 2 získala od všech kritiků pozitivní ohlas. Na hře byly pozitivně hodnoceny vlastnosti jako...

Dark souls 3

Zdá se, že uzrála doba a tak nabízím ke stažení naši češtinu do této skoroažnáročné polízanice.

Hellblade: Senua's Sacrifice

Překlad mytologické akce o výpravě za záchranou duše z pekla.

Prosázel a propil 7 milionů korun. Prodal jsem i Českého lva, říká Vondráček

Televizní reportér, novinář a režisér David Vondráček (59) prohrál za celý svůj život v hazardu sedm milionů korun....

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice. Podle syna měl mrtvici

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Žena vypadá jako holčička, lidé zaměňují jejího manžela za tatínka

Třicetiletá Carolyn Fulltzová z USA už je trojnásobnou maminkou, ale stále vypadá jako malá holka. Její o tři roky...

Zemřela herečka Annie Werschingová, královna Borgů i Tess z The Last of Us

V pouhých pětačtyřiceti letech zemřela americká herečka Annie Werschingová. Televizní diváci ji znali jako agentku...

Jágrova expřítelkyně Kopřivová přiznala krizi: Nevím, co bude dál

Ještě nedávno prožívala bývalá modelka Veronika Kopřivová (31) s manželem Miroslavem Dubovickým (31) a jejich roční...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat