José Chess

  12:00aktualizováno  12:14
Pokud hledáte plnohodnotnou náhradu komerčních programů, neměl by José Chess uniknout vaší pozornosti. Jedná se o multiplatformní grafické prostředí šachové hry vyvíjené pod GNU-GPL licencí a napsané v jazyce Java jak pro 2D, tak i pro 3D zobrazení. A teď je i lokalizován.

José Chess - větší obrázek ze hry

Jedná se o multiplatformní grafické prostředí šachové hry vyvíjené pod GNU-GPL licencí a napsané v jazyce Java jak pro 2D, tak i pro 3D zobrazení. Je vhodný jak pro začátečníky, kteří si jen chtějí zahrát šachy proti počítači, tak pro hluboké analýzy zkušenějších hráčů. Podporuje libovolný UCI motor a podle jeho nastavení lze regulovat sílu programu. Přiložený motor Toga II 1.1a je na poměrně velmi dobré úrovni a ve Windows je navíc ještě Spike1.1, i když zde s oblibou používám Ruffian1.0.5 a v Linuxu Yace Paderborn. Program běží bez problémů i na starším železe (například s trochou trpělivosti ho provozuji i na PII-450/128MB RAM s Linux Mandrake 9.2). Samozřejmostí je import partií ve formátu RGN ale má i vlastní formát "jose". Ze stránek autora si můžete stáhnout i databáze partií, například 500tisíc, nebo 1,7milionu partií a to již máte opravdu co studovat. Pokud hledáte plnohodnotnou náhradu komerčních programů, neměl by José Chess uniknout vaší pozornosti. Za vyzkoušení určitě stojí.

Instalace češtiny
V adresáři instalace do složky "config" vložte soubor lang.properties.cs" (v příští verzi bude nejspíš nahrazen koncovkou cz :-)). Poté spusťte program a v menu "Format/Options" na záložce "User" změňte "Language" na "Czech" a "OK", to je vše. Ještě je tu soubor eco.properties.cs, respektive není, ale pokud by byl, byla by česky i klasifikace dle ECO, ale v tuto chvíli není důležitá. Časem určitě přeložím taky.
Případné chyby, ať již v českém překladu, tak ve vlastním programu můžete zanechat v diskuzi. Rád zajistím opravu, protože jsem s autorem programu v neustálém kontaktu (češtinu opravím sám :-)).

Download češtiny do hry José Chess (15 kB)

Domovská stránka hry José Chess.

Domovská stránka autora překladu, Tigera64, díky za návštěvu.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Age of Empires II: HD Edition

Age of Empires II: HD Edition

Age of Empires II: HD Edition je remakom starej klasiky Age of Empires II: Age of Kings vrátane datadisku The...

Disciples III: Renaissance

Disciples III: Renaissance

Právě jsme dokončili finálovou verzi češtiny, tedy včetně všech nahlášených chybek. Týká se verze FULL i LITE

Captain Morgane and The Golden Turtle

Captain Morgane and The Golden Turtle

Zdravíme fanoušky adventur a přicházíme s naším dalším překladem a to do adventury Captain Morgane and The Golden...

Najdete na iDNES.cz