Beasts and Bumpkins

  2:01aktualizováno  10. září 7:13

Ahojky.
V tomhle článku je čeština do hry Beasts and Bumpkins, v překladu Příšery a vidláci(?). Podařilo se mi do ní dostat i diakritiku. Sice to občas skřípalo a nešlo, ale povedlo se. Tak tady ji máte.

Ahojky.
V tomhle archívu je čeština do hry Beasts and Bumpkins, v překladu Příšery a vidláci(?). Podařilo se mi do ní dostat i diakritiku. Sice to občas skřípalo a nešlo, ale povedlo se. Tak tady ji máte.

Co není přeloženo:
Asi tři chybové hlášky (jedna z nich je "ERROR" :o) a návodné texty k instalaci. Abyste je využili, musela by se čeština přilisovat na CD, takže jsem je nechal tak jak jsou.

Co je bez diakritiky:
Takové ty bílé, většinou číselné popisky, které se občas objeví nad panáčky při nějaké činnosti (koupě jídla, spáchání zločinu) a informace že studna, pekárna apod. je prázdná. Dodělávat diakritiku do pětipixelových písmen se mi nechtělo, a je to i skoro zbytečné. Ještě občas v menu statistik chybí háček, ale co už :o)
Jinak je počeštěno a oháčkováno naprosto komplet všechno, tak si to užijte. Fonty jsem dokresloval sám v profesionálním grafickém editoru zvaném Malování, tak to taky podle toho vypadá :o))

Instalace:
1) Pro jistotu zazálohujte původní soubory mistext0.box, misc.box a hlavně spouštěcí soubor beasts.exe !!! z instalačního adresáře hry (typicky "c:\beasts and bumpkins"). Protože jsem přepisoval fonty hry, nebudou se po instalaci češtiny zobrazovat správně texty neanglických jazykových mutací (francouzština, španělština a bůhvíco tam ještě jde nastavit). Budete-li někdy chtít hrát francouzsky, je potřeba obnovit ze zálohy všechny dotčené soubory :o)) Navíc, záloha se vždycky hodí. Takže neriskujte.
2)Přepište tyto tři soubory těmi z tohoto archívu (tj. rozbalte do onoho adresáře a na případné dotazy odpovězte "overwrite" či "přepsat" apod.)
3) Zkuste spustit hru. Kdyby něco nefungovalo, máte přece zálohu :o)))
4a) Hrajte s češtinou. (když to pojede).
4b) Pošlete mi bombový e-mail (to když to nepojede :o))
5) Když během hry narazíte na nějakou chybku (špatně zobrazené znaky, mezery ve slovech,...), napište mi o tom. Nebylo v mých silách otestovat za těch pár dnů všechny texty briefingů, jsem teprve u cca 14. mise :o))

Hodně úspěchů v boji se silami temnot přeje
Halef
P.S. Zvu Vás i na svou stránku na adrese http://halef.zde.cz , kde naleznete i spousty informací o mě a mých zájmech.

Tak a tady je ta slibovaná čeština: Beasts and Bumpkins CZ (359 kB)

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Prey

Prey

Překlad Prey byl dokončen, takže se nyní můžete pustit do zajímavé sci-fi akce od Arkane naplno v češtině. Vydána...

Disciples III: Renaissance

Disciples III: Renaissance

Právě jsme dokončili finálovou verzi češtiny, tedy včetně všech nahlášených chybek. Týká se verze FULL i LITE

King Arthur

King Arthur

Strategie, vycházející z legendy o králi Artušovi a rytířů Kulatého stolu. Čekají vás bitvy v prostředí mytické Anglie,...

Najdete na iDNES.cz