Baldur's Gate + Tales of the Sword Coast

  12:00aktualizováno  9. listopadu 9:45
I když od vydání češtiny uplynula hodně dlouhá doba, nabízím vám další verzi, kde je opravena spousta chyb. Třeba hru ještě stále hrajete, či jí teprve objevujete a opravenou verzí nepohrdnete.

Baldur´s Gate

11.11.2002
Dobrodinec jménem Bohdan Dlouhý věnoval spoustu hodin svého volného času, aby našel a zlikvidoval různé chyby v češtině pro BG+TOTSC. Jak se mu úkol povedl, můžete posoudit sami.

Nuže, stáhněte si soubor bg1inst.exe (1,47 MB) a nechte se vést pokyny.

10.9.2001
Jak jsem slíbil, tak činím. Díky "hlášením" všech, kteří hráli stále vynikající hru Baldur's Gate, si právě můžete stáhnout opravenou verzi češtiny, v níž najdete (alespoň v to doufám) o mnoho méně chyb.

2.7.2001
Ke stažení je čeština, která vyšla s časopisem Game4U. Je přeloženo jak Baldur's Gate, tak i datadisk Tales of the Sword Coast. Neoficiální Dark Side of the Sword Coast nemám v plánu překládat, ale pokud by se někdo odhodlal, rád ho podpořím.

PŘEKLAD JE KOMPLETNÍ!!!!

Přesně 22. 4. 2000 v 9:12 jsem zkompiloval soubor dialog.tlk, ve kterém je přeloženo plných 100%.
A 12. 9. 2000 v 15:19 jsem připravil i dialog.tlk s překladem datadisku.

Děkuji všem, kteří se na překladu podíleli, za pomoc. Velký dík patří našim programátorům Raptorovi a PeZovi, bez jejich pomoci by čeština nebyla taková, jaká je. Děkuji všem překladatelům, kteří se někdy i přes problémy snažili překlad dokončit. Děkuji všem, kteří se mnou měli trpělivost. Děkuji všem, kteří si češtinu stáhnou. Děkuji... není toho děkování nějak moc. Děkuji všem!

A trocha statistiky: v originále mělo 20730 textů délku přes 2300 KB, což odpovídá 1346 stranám textu. Překlad začal koncem června loňského roku, trval tedy přibližně 10 měsíců. V průběhu času se vystřídalo 34 překladatelů; tým se průběžně obměňoval, vždy bylo aktivních něco kolem deseti lidí.
A trocha statistiky pro datadisk: v originále mělo 3394 textů délku přibližně 400 KB. To odpovídá nějakým 225 stranám textu. Překlad začal pár dní po dokončení překladu Baldur's Gate, takže trval asi 4 a půl měsíce. Do práce se zapojilo 12 překladatelů.

Technické řešení: Raptor, PeZ a Dimitrij Jemerov

Baldur's Gate
Překladatelé (abecedně): Beleger, Corim, Dawe, Ebenezum, Eljarad, Fialky, Garalda, Daniel Hodač, Jiří Kafka, Jiří Havlík, Jan Spáčil, Jason, Kopin, Luboš Grim, Luděk Šmíd, Marcus de Tycho, Marek Teplík, Machr Machrovic, Martin Schovanec, Michal Pekarik, Milan Tuma, Mira Vanek, Mrash, Ondřej Němeček, Pavel Cenek, Petr Kopp, Petr Matějka, Protoss Bitchik, Quido, Redman, Vlada Vecerek, Zdeněk Králíček, Zdeněk Zábranský a moje maličkost.
Přepis diakritiky: (taktéž abecedně) Divoška Jája, Ivan Mosko, Jan Suchánek, Ladis, Olouš, Pavel Kelbl, Petr Procházka, Josef Picur, Radek Volak, Visena, Vojtěch Šefler, Vašek Vymětalík

Tales of the Sword Coast
Překladatelé: Jirka "Duff" Šimša, Jiří Havlík, Machr Machrovič, Zdeněk Králíček, Vašek Vymětalík, Thalen, Garalda, Tomáš Janda, Jan Říha, Roman Kopecký, Pavel Kelbl a zase já.

Chtěl bych poprosit všechny, kteří hrají Baldur's Gate s češtinou, aby pomohli s opravou chyb. Je to úplně jednoduché - když někde najdete jakoukoli i sebemenší chybu , napište mi na můj email adamovy@cestiny.cz.

Download češtiny do hry Baldur's Gate + Tales of the Sword Coast (1 511 kB)

Pokud byste ve hře nevěděli, jak dál, můžete použít návod z BonusWebu.

Pro zájemce je k dispozici i recenze hry na BonusWebu.

Domovská stránka hlavního koordinátora překladu, Adama Rambouska, díky za návštěvu.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Woodruff and the Schnibble of Azimuth

Opravil jsem ve své češtině všechny nalezené chyby a nabízím vám novou, pravděpodobně poslední verzi.

Dark souls 3

Dark Souls 3

Zdá se, že uzrála doba a tak nabízím ke stažení naši češtinu do této skoroažnáročné polízanice.

Medal of Honor Allied Asault

Medal of Honor Allied Asault

Další český dabing hry z naší dílny Fénix ProDabing.

Najdete na iDNES.cz