Diskuse k článku

Zvednutí cen večerního safari není zdražení vstupného, hájí se zoo

Zdražení vstupenek do večerního safari ve Dvoře Králové nad Labem vyvolalo drobný zmatek i v představenstvu zoo, kde sedí zástupci kraje. Ředitelka zoo tvrdila, že to není zdražování vstupného, jen úprava cen. Večerní safari je zážitkový program, ne běžné vstupné, vysvětlila rozdíl mluvčí zahrady.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

papazian

Jako za komunistů v socialismu? Úprava cen?

To známe, také žádné zdražení, jen úprava cen směrem nahoru... Lhalo se tenktrát, lže se i nyní, jenže tenktrát lidé měli práci a nebylo žebráků. Dnes není rodiny, aby neznala   v rámci svého příbuzenstva, co to je být bez práce. Ředitelka by měla být vyhozena, aby si připomněla, že už není v socialismu.

0/0
20.7.2011 10:14

persona-non-grata 2

Re: Jako za komunistů v socialismu? Úprava cen?

Ale bolšáni to alespoň kompenzovali zlevněním lokomotiv ;-)

0/0
20.7.2011 10:28

Mychal.B.

Úprava ceny ne zdražení

Tak nějak se tomu říkalo za socíku, ne? :-P Zřejmě to má soudružka ředitelka hluboko pod kůží...

0/0
20.7.2011 9:10

Honx

Vyhnat lidi co si chtějí v klidu prohlédnout zvířata

není cesta jak zvýšit zisk ZOO. A přesně to slavná dvorská ZOO dokázala.

A ten zastupitel co tvrdí že se cena nezměnila by zasloužil PÍÍÍP, pokud za stejné peníze dostanu polovinu služeb tak jde o zdražení na dvojnásobek!

0/0
20.7.2011 8:49

papazian

Re: Vyhnat lidi co si chtějí v klidu prohlédnout zvířata

Źádné ZOO negeneruje zisky, jen minimalizuje ztráty. Asi ztrátovost je už tak vysoká,  že se zdražení nedalo vyhnout. Ostatně ceny vstupů jako jinde ve světě, ceny vstupenek díky nízkým mzdám velmi nízké. Jenže z nízkých mezd se také vyberou malé daně, takže dotovat prostřednictvím daní naráží na své mantinely. Jak z toho ven? Zvýšit příjmy obyvatelstvu, nejdůležitější úkol národohospodářské politiky státu! Privatizace tak jako sama o sobě populistická slova o konkurenceschopnosti za každou cenu je nesmysl, má to být prostředek, nikoli cíl. Cílem má být růst životní úrovně obyvatelstva, bez toho pak přestává funogovat kde co včetně  zoo. Jídlo pro zvířata jde prudce nahoru, z potravin se dělá ropa, tak to je znát všude, nejen u lidí, když si jdou koupit chléb.

0/0
20.7.2011 10:53

padodo

Taky jsem tam nedávno byl.

Taky jsem tam nedávno byl. Zaplatili jsme si jen základní vstupné - říkal jsem si, že ta klasická zoo nám stačí. Dceruška se těšila na lvy, surikaty a krokodýly a to bývalo dříve dostupné v klasické zoo, teď z toho zůstali jen krokodýli. Taky jsou moc fajn ty houpačky, co jsou v dětským koutku. Za tu hodinku, co jsme tam strávili si 2 děti málem zlomily nohu. Písek pod houpačkami tam je pod pár centimetry poměrně dost tvrdý. Dřív jsme tam jezdili 1-2 x ročně, teď si asi dáme pár let pauzu a radši si zajedeme do Liberce, Brna, Vyškova, Zlína, Jihlavy a do Prahy. I když je to do Dvora blíž než do ostatních, tak to budu vždycky srovnávat s tím, jak to byla velká zoo a jak fajn byla procházka ke lvům a k safari.

0/0
20.7.2011 8:38

persona-non-grata 2

Rétorika jak za bolševika. Ten také nikdy nezdražoval!

:-PRv

0/0
20.7.2011 7:22

Petrja

Já teda nevím,ALE……

Byl jsem v zoo ve Dvoře minulí týden s šestiletou dcerou.Můžu sám za sebe říct že jsem od tam tud odjížděl dost nasr……. Parkování je sice zdarma,to jo,jenže hned u vjezdu vás odchytne ženská a začne vám hrát na city."Kupte si magnetku pro postižené nebo nemocné já už nevím co tam všechno mlela.Dá vám mapu zoo kterou zdarma dostanete u pokladny a za 45 magnetku se zvířátkem,která uvnitř zoo stojí 25.Vstupné 290 pro dospělého.Nedovedu si představit že bych tam měl jít 2x týdně.Dceru to po dvou hodinách už nebavilo,nosorožce a stáda zeber jsme viděli jen z autobusu.Polovina zoo kterou jsem si pamatoval a těšil se že ji projdu je zavřená kvůli nějakému blbému safari.Řekněte mi,jak si mám prohlídnout surikatky z jedoucího busu???Viděl jsem lejno.

Nevím ale za sebe tuhle zoo bych nikomu nedoporučil.

Nejsem pražák a Prahu nesnáším,ale 2x týdně chodíme do zoo v Praze.Díky zdražení parkovného na 100 kč jsem už hodně ušetřil protože parkuji jinde ale pražská zoo je mnohem lepší (hlavně pro děti)

0/0
20.7.2011 7:02

10 nových životů 11-20

Re: Já teda nevím,ALE……

Fejku???

0/0
20.7.2011 8:18

Rudolfína

Re: Já teda nevím,ALE……

Surikaty  z autobusu jsou fakt hrozný nápad. Naše děti se vždycky nejvíc těšily na to, že si sedneme na lavičku u surikat a budeme je pozorovat, vydržely tam i hodinu.

Tahle Zoo nás na vstupném a adopci stála kolem 10000,- každý rok, nejsme jediní, kdo pojednou jinam a sponzorovat zvíře, které ani neuvidím se mi tedy taky nechce.

0/0
20.7.2011 12:14

starej_vul

:-) ... a jak to dělal pan Vágner, paní ředitelko?

Jo, když jste vyhodili Vágnera i s jeho koncepcí, pak se nedivte, že Vám zvířata stárnou a ze vstupného neuhradíte provoz ZOO. Vágner si vydělával lovem zvířat a jejich následným prodejem do jiných Zoo. Na to ovšem vy nemáte. Tak se nedivte, že Vágnerovu Zoo si za několik let zrušíte, pani ředitelko.

0/0
20.7.2011 6:08

MadHawk

ty voe

"to není zdražování vstupného, jen úprava cen." 8-o;-D;-D tak jsem se dlouho nepobavil. Děkuji ;-)

0/0
19.7.2011 19:02

v23

Re: ty voe

No, mě spíše zamrazilo. Demagogové nám bují všude a Vagnerovy ZOO je mi líto .....

0/0
20.7.2011 7:03

Rudolfína

jen jestli

to celé pomůže. Naše rodina jezdívala do Zoo ve Dvoře i 4x ročně, adoptovalii jsme každý rok jedno zvíře, ale vjezd do safari vlastním autem nás tak zklamal, že pokud tam vůbec pojedeme, tak možná jednou, na Vánoce, jinak naše peníze dostane jiná Zoo

+1/0
19.7.2011 18:30

MadHawk

Re: jen jestli

njn však nemusíte do safari. Zdražení je celkem pochopitelné. Tedy, pokud jim to spíš neodradí zákazníky a ještě na tom neprodělají...

0/0
19.7.2011 19:06

JMoudry

Re: jen jestli

Do safari nemusí, jenže problém je i v tom, že docela velký (a pěkný) kus zoo je teď "safari", ačkoliv na to ta část areálu není vůbec koncipovaná, takže pokud chce návštěvník vidět třeba nosorožce, chloubu zoo, tak si může nechat zajít chuť, nebo do safari prostě musí (a tam musí jako id.iot koukat do klasických výběhů, které se dříve obcházely pěšky, z auta). Jinak jsem na tom po "úpravách" a "zlepšeních" obdobně jako autor původního příspěvku, a to jsem do Dvora jezdil přes půl ČR.

0/0
19.7.2011 23:22

Najdete na iDNES.cz