Zloděj odešel ze služebny a ukradl auto znovu. Nepomohl mu ani Valentýn

  14:10aktualizováno  14:10
Policisté ještě ani nestihli uzavřít krádež vozidla v Chlumci nad Cidlinou, které i se zlodějem stačili najít díky GPS lokátoru za hodinu, a pětadvacetiletý muž kradl znovu. Téměř hned po propuštění ze služebny odcizil další auto. Po opětovném chycení se přiznal ke krádeži ještě dalších dvou vozidel.

Ukradené Subaru. | foto: Policie ČR

"Podle jeho výpovědi si od svého známého půjčil registrační značky s doklady od vozidla a jel do Prahy pro další auto. Tentokrát si vybral vozidlo značky Citröen AX, se kterým prý jezdil asi dva dny," uvedla hradecká policejní mluvčí Ivana Ježková.

Auto bylo podle zjištění policie ukradeno v Praze 2. Chlumečtí policisté toto vozidlo pak v pátek půl hodiny po půlnoci zastavili v rámci běžné silniční kontroly. "Řidič ale nebyl schopen předložit řidičský průkaz, protože ho totiž vůbec nevlastní. Uváděl, že si auto půjčil od svého známého a že chtěl své přítelkyni popřát ke svátku svatého Valentýna," doplnila mluvčí.

Policisté během krátké chvíle zjistili, koho mají před sebou. Pojali proto podezření, že by to s půjčkou auta nemuselo být tak, jak říká. "Jejich podezření se také záhy potvrdilo. Registrační značka a doklady od vozidla nesouhlasily s VIN kódem. Bylo tedy zřejmé, že mladík nemluví pravdu," popsala Ježková.

Po zadržení se ještě doznal ke krádeži dalších dvou aut, a to Mazdy 323 a Subaru Impreza, které obě odcizil v Praze.

Poprvé ho zradil GPS lokátor, teď už další šanci mít nebude

"Vypověděl, že druhé jmenované vozidlo odstavil v Chlumci nad Cidlinou nedaleko od místa, odkud pak odcizil Suzuki Ignis, se kterým jsme ho zadrželi v Praze. Kriminalisté toto auto v Chlumci skutečně nalezli, zajistili ho a po provedení potřebných úkonů ho budou moci vrátit jeho pravému majiteli," řekla policejní mluvčí.

Suzuki Ignis ukradl pětadvacetiletý mladík v Chlumci nad Cidlinou minulý víkend. Majitel to sice zjistil a nahlásil až v neděli odpoledne, během hodiny však policisté zloděje dopadli díky GPS lokátoru.

Nejdříve ho zaměřili v Nehvizdech na Praze-východ, krátce nato se auto dalo do pohybu. Nakonec ho dopadli poblíž ulic Karlovarská a Slánská v pražských Řepích. Podle směru jízdy to vypadalo, že řidič chtěl s vozidlem pokračovat dál mimo Prahu (více o dopadení si můžete přečíst zde).

"Po prvním zadržení byl muž propuštěn s tím, že trestní řízení s ním bude vedeno na svobodě. Nyní by ale neměl mít nějakou dobu šanci si za volant sednout, ani žádné další vozidlo odcizit. Kriminalisté totiž kromě toho, že ho obvinili z krádeže, podali k rukám státního zástupce i podnět na jeho vzetí do vazby," doplnila mluvčí.

V neděli dopoledne soudce okresního soudu návrh akceptoval a muž tedy bude stíhán vazebně. V případě odsouzení mu hrozí až pětileté vězení. "I přes nízký věk podezřelého muže jsou jeho záznamy v rejstříku trestů více než bohaté. V současné době jich zde má patnáct, vesměs za majetkovou trestnou činnost," uzavřela mluvčí.

Nejčtenější

Ústavní soud se zastal Lukáše Nečesaného, poslední verdikt zrušil

Lukáš Nečesaný před začátkem líčení Krajského soudu v Hradci Králové. (6....

Ústavní soud se zastal Lukáše Nečesaného, kterého již šest let soudí různé instance za pokus o vraždu kadeřnice v...

Centrum čínské medicíny v hradecké nemocnici skončí, nebude ani klinika

Čínský lékař Wang Bo začal ordinovat na ambulanci čínské medicíny v nemocnici v...

Centrum Tradiční čínské medicíny, které od září 2015 fungovalo ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, končí. Nemocnice...

D11 se prodraží o 148 milionů. Byla to nejrozumnější varianta, řekl Ťok

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo stavbu D11 od Hradce Králové do Smiřic (2....

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se dohodlo se společnostmi Eurovia, Metrostav a Swietelsky na dodatku ke smlouvě na...

Výbuch v náchodském domě zranil ženu, zřejmě explodovala varna drog

Výbuch v panelovém domě v Pražské ulici v Náchodě (14.2.2019).

Panelovým domem v náchodské Pražské ulici odpoledne otřásla exploze. Podle policie krátce po 14. hodině v nejvyšším,...

Jen jsem jí pomohl se umýt, brání se obžalovaný ze znásilnění nezletilé

Ilustrační snímek

Krajský soud v Hradci Králové rozplétá případ Libora N, který podle obžaloby nutil osmiletou dceru své přítelkyně, aby...

Další z rubriky

Nebyla to pomoc s umýváním. Za znásilnění holčičky soud vyměřil šest let

Krajský soud v Hradci Králové.

S šestiletým trestem odešel od Krajského soudu v Hradci Králové Libor N., který podle obžaloby znásilnil osmiletou...

Majitel pozemku pod budoucí silnicí vydírá kraj požadavky i mlčením

Provoz na mostě přes Orlici je v současnosti kyvadlový.

Nebýt vlastníka jednoho jinak zcela bezvýznamného pozemku, mohli už dnes lidé z Albrechtic nad Orlicí na Rychnovsku...

Zvířata na farmě na Trutnovsku umírala hladem a žízní, potvrdila pitva

Zubožená zvířata v obci Slemeno na Trutnovsku

Nikoliv nemoc, jak tvrdila chovatelka, ale nedostatek vody a krmiva stály za úhynem zvířat v obci Slemeno v Podkrkonoší...

Advantage Consulting, s.r.o.
ASISTENT MANAŽERA KVALITY S AJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj, Pardubický kraj
nabízený plat: 55 000 - 70 000 Kč

Najdete na iDNES.cz