Diskuse k článku

Ve Dvoře pokračuje válka o vodu, někteří lidé musí platit dvakrát

Ve Dvoře Králové nad Labem se pře radnice s vodárenskou firmou o to, kdo má vybírat peníze za vodu. Doplácí na to náhodně vylosovaní malí odběratelé, kteří skončili dokonce u soudu. Ten jim nařídil, aby zaplatili za vodu dvakrát a ještě přidali další tisíce na penále.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nazdarek

Nikdo se nezabývá kdo bude tyto zmatky platit

V článku se uvádí, že Město DK se staví čelem k problému a přebírá veškerou odpovědnost. To ale znamená, že pokud nedojde k dohodě mezi Městem DK a VAK o mimosoudním vyrovnání bude hradit Město DK veškeré úroky z prodlení a soudní náklady. A pokud dojde k mimosoudnímu vyrovnání bude Město DK hradit vysoké odstupné. A jak k tomu přijdeme my ostatní (jak je uvedeno druhá polovina a firmy), kteří platíme VaKu a dostáváme od Města DK upomínky - pokus o smír, kterými se nás snaží donutit podepsat dodatek ke smlouvě?Lze očekávat, že náklady za tyto zmatky budou opět promítnuty do ceny vodného a stočného. Neměl by už někdo konkrétně nést za toto odpovědnost. Vždyť zastupistelstvo odsouhlasilo vybírání úhrad za vodné a stočné a ne že bude Město DK provádět vyúčtování služeb, které neposkytuje, bude vystavovat daňové doklady aniž by mělo živnostenské oprávnění na tuto činnost a bude dělat odpočty aniž by mělo povolení k provozování vodovodu a kanalizací od Krajského úřadu?

0/0
24.9.2011 13:48

venca68

Nepravdivé tvrzení o rozhodnutí soudu

"Ten jim nařídil, aby zaplatili za vodu dvakrát a ještě přidali další tisíce na penále."

Soud nenařídil žalovaným zaplatit 2×, pouze rozhodl, že žalovaní mají zaplatit VaKu dlužnou částku + úrok z prodlení. Náklady soudního řízení pak nemá platit žalovaný, ale město, které bylo v tomto sporu vedlejším účastníkem.

Než zase něco napíšete, ověřte si, jaká je skutečnost! Rozsudek je k nahlédnutí v sídle VaKu.

0/0
22.9.2011 11:58

Rubik1

Re: Nepravdivé tvrzení o rozhodnutí soudu

Řekl bych, že jen slovíčkaříte. Soud rozhodnul, že ti lidé mají zaplatit tu samou vodu podruhé a navíc prakticky dvojnásobnou částkou. To podle vás není platit vodu 2x? Vzhledem k tomu, že město není nějaký soukromý subjekt, ale úřední autorita, která má s VaKem smlouvu, tak soud měl nařídit, že tu dlužnou částku má zaplatit město. Jestli tahle normální logika je soudcům neznámá, tak je buď něco špatně se soudci (například podujatost nebo střet zájmů) anebo s českým právem.

0/0
22.9.2011 14:52

venca68

Re: Nepravdivé tvrzení o rozhodnutí soudu

Nejde o slovíčkaření. Soud tímto rozsudkem rozhodl, že ve Dvoře Králové je oprávněn vystavovat účet za vodu VaK a ne město. A protože město bylo v tomto sporu vedlejším účastníkem, neměl by být problém, aby peníze, které od žalovaného vybralo, žalovanému vrátilo a ten uhradil dlužnou částku VaKu. A zůstane na žalovaném, zda bude po městu požadovat úhradu škody způsobenou úroky z prodlení.

Soud však nemůže v tomto případě nařídit zaplacení dlužné částky městu, protože město není v tomto sporu vůči VaKu dlužníkem.

Žalovaný se však odvolal (příp. město v zastoupení - nevím přesně) a rozhodovat bude Krajský soud. Zatím tedy žalovaný nic platit nemusí a ani platit nebude, jestli platí slovo paní starostky, že všechny náklady jdou za městem (škoda, mohla slíbit, že to dá v případě prohry ze svého). Otázkou je, pokud Krajský soud potvrdí verdikt, zda město uhradí úroky z prodlení za všechny, kteří v dobré víře platí za vodu městu a jsou tedy dlužníky VaKu. Ale to se snad brzy dozvíme.

0/0
22.9.2011 19:39

Najdete na iDNES.cz