Diskuse k článku

Těžaři zavírají nespokojená ústa: zařídili železnici, doktora i školku

Když do polského Tłumaczówa přišli těžaři, aby tam lámali kámen, byla proti tomu víc než polovina tamních obyvatel. Firma ale štědře rozdává, podporuje spolky, zařídila lékaře a vybavila školku. Lidé, kterým zhoršené životní pomníky způsobené těžbou kamene stále vadí, však rozhodně nezmizeli úplně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ingchemik

Jaký je rozdíl

mezi Otovicemi a zbytkem republiky? Všude, kde hrozí zrušení tratě, jsou sepisovány petice za zachování provozu. Jen v této oblasti jsou obce proti. Pokud je na diskusi někdo z místních - můžu se zeptat, proč?

0/0
20.11.2011 16:07

JAR-47

Re: Jaký je rozdíl

mají rádi svůj klídek i smrádek ;-D

0/0
20.11.2011 22:04

jawamana

Re: Jaký je rozdíl

Ťěžko říct.

Byla a možná je stále šance( čert ví. co je na tom pravdy), že by se v případě stavby dálnice přes Trutnov do polska používal tento zdroj kamene. Proč češi nechtějí zprovoznit trať přes hranici je těžká otázka. Koleje byly vytrhány a přerušeny těsně po válce, před nějakými lety byla přerušena i osobní doprava z Broumova do Otovic, nákladní se neužívala téměř vůbec. Nějak to souvisí s nechutí lidí cestovat do blízkého příhraničí za památkami nebo kulturou. Je to zajímavé, za hranicemi je v této oblasti spousta věcí k vidění, mimo jiné dle informací v jistém časopise zde britský princ Charles zakoupil rozlehlý hospodářský objekt k renovaci

K smíchu je to, že ačkoli se trať k železniční dopravě už nějaký ten pátek nevyužívá, tak jsou na ní stále aktivní 3 přejezdy (bez závor) se stopkami. Takže absurdní situace nastává při každé jíždě přes "stopku". Možnost jízdy vlaku = 0, nutnost zastavení je jasná. Člověk nikdy neví, kde je schovaný policista, a za řidičák to nestojí.

0/0
21.11.2011 13:35

Najdete na iDNES.cz