Diskuse k článku

Stánkaři na náměstí dostanou novou střechu. Bude „dvojčetem“ terminálu

V květnu příštího roku začne rekonstrukce náměstí 28. října v centru Hradce Králové. Opravy budou trvat až do podzimu 2013 a dohromady budou stát asi 70 milionů korun. V jejich průběhu na náměstí vyroste například nová výstřední střecha pro trhovce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

gunny

architektura se "vymknula z kloubů"....

stavby z počátku minulého století (v našem městě) jsou nejen i dnes pěkné, ale mají užitnou hodnotu a stálý půvab, i na x-tý pohled může laik jako já objevit něco nového a pěkného; autoři nechtěli ohromit svou genialitou, neprojektovali budovy pro obdivné vzdechy jiných architektů, ale "pro lidi" v tom nejlepším slova smyslu; dnes, bohužel ve většině případů, je tomu právě naopak; vyhrává prvoplánový efekt...

0/0
26.12.2011 10:53

georghios

jsou důležitější věci

které chybí v HK než futuristické zastřešení trhovců....RvRvRvRv

0/0
25.12.2011 9:10

feese

Re: jsou důležitější věci

Máte naprostou pravdu. Hradec už několik desetiletí postupně ztrácí náskok, jaký měl například v řešení dopravy. Tranzit postupně zaplňuje město a radnice pouze přihlíží. Ve všech dobách platilo, že prosperita města se poznala napříkad podle počtu mostů ve městě. Podívejte se, kolik významých dopravních staveb přibylo za posledních 20 let. Ani jedna. Už citelně chybí jižní spojka, pokud se o ní hovoří, tak od Kuklen po Hradubickou, přes Labe ne. Nestačí nadjezd severně od nádraží, nestačí podjezd jižně od nádraží. Chybí kapacitní spojení Slezské předměstí - Malšovice - Moravské předměstí. Pokud potřebujete z Kuklen do Labské, z Labské na Moravské, z Moravského či Malšovic na Slezské - pokaždé musíte "do centra" na okruh a z okruhu zase na periferii. Křižovatka Mileta? Utracené stovky milionů za výkupy pozemků - peníze skončily kdoví kde. Další křižovatky jsou na tom už podobně, u Gumovky, u Carrefouru.

+1/0
25.12.2011 10:48

feese

Re: jsou důležitější věci

Po rekonstrukci terminálu byla uzavřena Puškinova, takže došlo k totálnímu zahlcení Střelecké ulice. Po rekonstrukci náměstí 28. října už nebude možný už průjezd ani tudy, takže další traffic se přesune na okruh do Střelecké, tentokrát i v druhém směru.

To všechno je "skvělá práce" současného hlavního architekta. Řeší se designové detaily, hlavně aby terminál, koupaliště, křižovatka Koruna a další stavby vypadaly monumentálně, ale celková koncepce a problémy, které trápí město jako celek se naprosto přehlíží.

+1/0
25.12.2011 10:53

trenchard

Re: jsou důležitější věci

o vnějším (mimoměstském) okruhu jsem slyšel již před 25 lety a nic se neděje, bohužel ... :-/

0/0
25.12.2011 20:34

georghios

Re: jsou důležitější věci

Bohužel to tak je...zato je HK obehnán kolem dokola krabicema superhypergiga marketů...3x lidl jsem dodneška nepochopil na co jako?Doufám,že další různá centra dostanou taky zelenou...Benešovka-oáza asiatů-hadry,potraviny,nehty,miš-maš a kdoví co ještě+parkoviště udělané z původní silnice.....Gočárova třída coby hlavní bulvár ve 20hodin mrtvo...průmysl-ZVU,ČKD,PMV v háji...nějak se ten salon republiky začíná propadat,takže by se mělo s tímto trendem rychle něco udělat,než tady začne být život fakt otravnej.V nějaké jiné diskuzi někdo psal,že HK bylo vždy komunistické a nudné město tak to vypadá,že nebyl ten člověk od pravdy až tak daleko

0/0
25.12.2011 23:23

gnrroman

Re: jsou důležitější věci

jo a ještě město semaforu................................................;-D

0/0
26.12.2011 9:14

Najdete na iDNES.cz