Diskuse k článku

Stavba stadionu je za dveřmi, Hradci se stále nedaří získat dotaci

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J92i69r84k74a 10B83l25á16h47a

23. 8. 2018

Tady nebude stadion nikdy, těm lemplům v klubu je to uplně jedno, hlavně že funguje penězovod z města, tak jak to je, jim plně vyhovuje, žádné ambice, mládež nadprůměrná, generující hráče obchodovatelné ... žádný dohled ze strany majoritního vlastníka, a když, tak je to kámoš ... snový job. Jen fanoušek pláče.

Dokud se toho město nezbaví a nový vlastník nevymete ten chlívek, tak to lepší nebude. Ať už s Dohnalem, nebo bez.

Bohužel, čas kdy se dalo, třeba jako Jablonec, nebo U. Brod, postupně během cca 5ti let, po etapách, udělat důstojný stánek, je pryč. Osobně nepočítám s ničím.

Raději uvidím opravenou Benešovku a Velké náměstí ...

1 1
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

J81i54r17i 35K57u77c53e66r97a

22. 8. 2018

O tom, že Dohnal opravdu nerozumí vůbec ničemu, ale o všem umí poutavě mluvit vypovídá i tento článek pana Záleského.

Říct, že postaví jen jednu tribunu je ostudné a dodat, že bez skyboxů je snad až trapné. Někdo by tomu zločinci (pirátství je zločin a piráti patří do kriminálu, ne do sněmovny a zastupitelstva) měl vysvětlit, že skyboxy by mohly a hlavně měly být významným zdrojem příjmů. Na hokeji je nestačí přistavovat. Tam se hraje o miliony, spíše desítky milionů - samozřejmě v případě, že klub nepovedou nedouci.

Souhlasím ale s tím že by na stadion mělo přisypat i jinde než z Hradce. Já jezdím na téměř každý zápas ale nemám v Hradci bydliště. Kraj by za nás taky měl něco dát, takovou myšlenku podporuju a to je takový maličký bodík, kde se se zločincema shodnu. Nejen město. Takže ty první dvě tribuny už postavit za městské a na ty druhé se pokusit vydyndat něco ze Štěpána a Dostálové!!!

1 1
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A29l60e12š 14D91o40h30n27a10l

23. 8. 2018

Máte samozřejmě pravdu, že skyboxy můžou generovat peníze. Ostatně na hokejovém stadionu se přes léto měly přidávat další....jenže to je tým, který má dost reálnou šanci vyhrát extraligu. FCHK hraje druhou ligu proti Vlašimi a k tomu, aby hrála alespoň stabilně v půlce tabulky první ligy má dost daleko.

I v projektu bez skyboxů je klubové patro se stovkama míst, který mají standard jako je pro taková sedadla zvykem. Je to samostatný vstup přes recepci úplně mimo ostatní návštěvníky, místo pro catering, podstatně vyšší standardy sedaček a veškerého zázemí....

Skyboxy má smysl budovat ve chvíli, kdy klub půjde skutečně nahoru. Bude mít třeba nového vlastníka a nebudou ho vést, jak vy sám tvrdíte nedouci. Současný stav, kdy se v tom město doslava plácá, je tragedíe. Bude to doba, kdy třeba dotace město nebudou tak vysoké a půjdou primárně do mládaže a právě třeba do údržby a zlepšování stadionu. Jenže to je teď sci-fi. Do té doby vzít 150 milionů korun nad rámec toho, co požaduje od stadionu pro poháry UEFA a FAČR, nehoráznost. Za ty peníze se dá rekonstruovat třeba třída Karla IV. To je pro Hradec o dost důležitější.

3 2
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

T95o25m37á49š 34V49o19j59t78ě73c71h

23. 8. 2018

Hokejový stadion byl rekonstruován a měl skyboxy,ještě než se vědělo,že vůbec někdo do HK přivede extraligu a nového majitele.Po rekonstrukci a vybudování skyboxů byl hned zájem hrát v HK kontinentální ligu,pak přišel Mountfield.Nikoliv obráceně.

Proč tedy berete možnost fotbalu odrazit se výš?

1 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A36l21e10š 45D63o98h35n88a66l

24. 8. 2018

Jasně, tak nebudeme troškařit, postavíme Alianz Arénu a do roka a do dne vyhrajeme Ligu mistrů. :) Takhle to asi nefunguje, že...

Chcete říct, že stadion katogorie IV podle certifikace UEFA, který nemá ani většina současných ligových týmů, zabraňuje Hradci se odrazit výš? To je věc, na kterou bychom se měli upnout a připravit se na další zkvalitnění stadionu, pokud třeba bude vidina pohárů. Do té doby je to hazard s veřejnými prostředky. Město nemůže řešit jen komfort fotbalového klubu. Ano, stadion, který bez problémů splní limity pro poháry, repre a ligu, je samozřejmostí, ale vše nad to je vysokej nadstandard. A ten si v době rozpadající se Benešovky, Pražské třídy, Severních teras, neschopnosti řešit dopravu v klidu na sidlšítích...

1 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

T22o17m30á42š 85V69o86j86t15ě33c15h

24. 8. 2018

O Alianz Areně nebyla řeč,byla řeč o tom že hokej měl nejdřív kvalitní stadion a až pak uspěchy.Podobná Alianz arena už tady byla navržena v roce 2008 nějakým atelierem Defacto,nebo tak nějak se to jmenovalo.A skoro bych i věřil že Alianz Arena by mohla vzniknout po tom vašem tink tank architektů.

K draží a levnější variantě jsem se vyjádřil před chvílí níže.Navíc osobně z pohledu a velikosti Hradce bych se upínal spíš k uspěchům Liberce,než Plzně.

Benešovka,Pražská třída, Severních terasy atd. nejsou ve fázi započetí rekonstrukce,tak o tom asi nemá cenu tady debatovat...

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A87l31e35š 21D87o66h27n67a11l

25. 8. 2018

Alianz aréna byla popíchnutí ;-).

Ano, čím lepší zázemí, tím větší šance na investory, sponzory a podobně. Není to ale samozřejmost. Mountfield nám taky tak trochu spadl z nebe, protože se rozhádal v Budějovicích. Do (fotbalové) Plzně zas putovaly soukromé stamiliony ještě dávno předtím než se rozběhla rekonstrukce stadionu. Tehdejší její majitel - šíbr Kříž, kterého unesli - si maloval centrum za miliardy. Jenže sám ve skutečnosti dlužil, byl namočenej do černot a Viktorii málem přivedl na buben. Mimochodem Hradc má co nabídnout. Slavie i Bavlna jsou dobré sportoviště. Klub nemá finanční problémy, platí včas. Město má otevřenou šrajtofli. Nenajdete moc měst, kde je radnice tak velkorysá k profesionálnímu sportu.

O velkých projektech má cenu debatovat. Rozpočet se netvoří z roku na roku, ze dne na den. Město má +/- 200 milionů (teď jsou teda lepší roky) každý rok na kapitálové výdaje. Z toho jasně vyplývá, že stadon jsou skoro tři roční rozpočty do investic. Veškerých investic včetně výměny oken ve školách, oprav komunikací a tak dále. A to Hradec ještě 700 milionů dluh. Sám Fink tvrdí, že nezdravé zadlužení je 1,2 mld. korun. Nejsou zas tak složité počty, že pokud se chceme Hradec posunout, tak táhnout stadion s VIP nadstandardy bez externího financování je cesta do stagnace rozvoje.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A17l68e93š 86D33o81h91n49a11l

25. 8. 2018

A teda Benešova třída se, pokud se řízení extrémně nezdrží, může začít rekonstruovat za necelé dva roky. Severní terasy ještě dřív. Je to dobré zasadit i do kontextu jiných měst. Třeba město Plzeň (nebo Ostrava) má v násobcích více prostředků než město Hradec Králové.

A taky nejsou jen investice. Město musí scelovat, směnit pozemky, občas i nějaké nakupovat, sanovat ekologické zátěže v rozvojových plochách a tak dále. V blízkosti jádra města je několik vhodných transformačních ploch, které ale potřebují veřejné peníze, aby se z nich mohli stát nové plochy pro bydlení. Má to daleko větší smysl než měnit zemědělskou půdu na stavební parcely. Stojí to ale dost peněz. Jsou ale určitě lépe utracený než za zbytné skyboxy na stadionu.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

T67o37m41á93š 37V42o82j17t16ě16c48h

22. 8. 2018

,,Jako první by se postavila pouze hlavní tribuna s kompletním zázemím, která by splňovala základní licenční limity pro českou ligu i evropské poháry ́ ́ Jinak řečeno-jedna tribuna by vám musela stačit a budte rádi že máte vůbec něco.A vznikne tu nakonec stejný nedodělaný kočkopes jako v Jihlavě a o reprezentaci v Hradci si můžou lidi jen nechat zdát.Jinak samozdřejmě s jednou tribunou do pohárů nikoho nepustí,pouze do předkol.

3 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A79l32e72š 73D49o66h48n89a74l

22. 8. 2018

Do pohárů má Hradec ještě pořádně daleko, že. Pokud by byla reálná šance, že Votroci by hrály poháry, tak by to byl pořádný argument výstavbu urychlit. Navíc by stále fungovala částečně (i to je teda silný slovo) rekonstruovaná protější tribuna. Bylo by to podobné Plzni, kde rekonstrukce trala šest let a taky části stadionu byly dlouhou dobu před rekonstrukcí.

Před rokem a půl bylo na stole kompletní nový stadion za 400 mil. Kč, který by splňoval limity do pohárů s naprostým přehledem. Hradec - teď to bude hodně sci-fi - by na něm mohl hrát i semifinále Ligy mistrů třeba proti Bayernu, Realu nebo Barceloně. Zastupitelé pod vidinou dotace kývli na VIP prostory, skyboxy a pod. za dalších 150 milionů (a spíš ještě víc). Mimochodem Plzeň za stadion dala necelých 420 milionů, Hradec chystá pro daleko horší klub utratit o přes 100 milionů korun víc. V situaci, kdy město dluží cca 700 milionů a neví, kde veme na rekonstrukci třídy Karla IV., Pražské třídy, Severních teras, Benešovy třídy, parkovací domy atd. atd.

a ad reprezentace: ta hrála už i v Jablonci či Uherském Hradišti. Doma odehraje tak pět, max. sedm zápasů ročně a je jasné, že se to musí rozptýlit na Prahu, Plzeň, Ostravu v buducnu (pokud postaví stadion) Brno a na Hradec zbyde tak jeden termín za dva roky proti Litvě nebo Slovinsku. A to přinejlepším.

4 2
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

T34o74m41á18š 31V65o14j48t36ě55c61h

23. 8. 2018

Pokud bude reálná šance,že by Votroci hráli poháry,tak se v HK stejně nic neurychlí,pouze se bude slibovat a pak vše utichne jako vždy,jen se na tom spousta politiků zviditelní,podobně jako v roce 2010,kdy po euforii bylo vidět jaký je o Hradecký fotbal zájem.Navíc částečně ,,rekonstruovaná ́ ́ protější tribuna bude po posunutí hřiště k nové západní tribuně asi o dalších 20 metrů dál a to už bude pro opravdové masochisty s hvězdářským dalekohledem.

Zastupitelé pod vidinou dotace sice kývli na dražší variantu,ale zavázali se snad někde,že to tak opravdu bude?Jak jsem psal výše,věřím tomu,že bude pouze postavena první etapa,protože po volbách vy aktivisti zase všechno zablokujete,ale peníze s extreních zdrojů stejně neseženete.

Plzen rekonstruovala stadion (hlavní tribunu) v daleko lepším stavu,navíc hlavní tribuna byla pouze rekonstruovaná a nestavěla se nová,jelikož její rozměry,sklon,střecha atd. odpovídala moderní době,to bohužel v HK nešlo ani s jednou tribunou.K částce přes 500mil v Plzni si ještě připočtěte asi 90milionů za rohové věže,které slíbil zaplatit klub ze svého po postupu do Ligy mistrů a asi 100milionů za nový stletický stadion,jelikož město Plzen muselo po přestavbě na čistě atletický stadion,postavit atletům stadion nový.

S frekvecí reprezentace máte pravdu,ale pro město jako takové je to prestiž!!

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A86l93e46š 14D65o76h55n36a96l

24. 8. 2018

Hřiště se posouvá směrem k východní tribuně. Divácky komfort tak bude o něco lepší i na ty ostudě. Západní tribuna se posune naopak do míst, kde byla/je dráha. Část východní tribuny pak zůstane zachována, bude tam tréninkový zázemí. Nad tím má vzniknout v podstatě jednoduchá konstrukce jen pro diváky. To hlavní je na západě.

Jasně, žádnej projekt není není přes kopírák. V Plzni je ten stadion větší a taky třeba složitější na zakládání stavby. Město dodalo 418 milionu v průběhu sesti let, zbytek cca 90 šlo za klubem a státem. A to všechno pro tým, který hraje Ligu mistrů, hrál poháry i na jaře...rekonstukce začínala s prvním titulem Viktorie. V Hradci se 400 milionů dá za dvě tribuny pro tým v druhý lize, když za stejný peníze mohl být komplet stadion v parametrech pro poháry. A ty nadstandardy (a není to jen skyboxy ale třeba i další případné funkce pod tribunama, širší vztahy třeba s Flošnou) řešit s odstupem podle situace. Mimochodem to prosazuju od samého začátku a to včetně toho, aby byl komplexně nejlepší projekt vybrán v soutěži o navrh podle zadání, kde se zohlední zkušenosti s jiných měst, potřeby FAČR atd. Radnice místo toho zvolila cestu, že projekt byl vybrán na základě ceny. Je to mišmaš různých studií, do které se za pochodu přidávají další prvky. Město od toho Peltova dopisu sleduje tu dražší verzi. Na tu má stavební povolení a před měsícem začala vybírat stavební firmu.

Vůbec nevím, proč bych měl počítat atletický stadion. O tom vůbec není řeč (a jen tak btw malej hezkej stadion pro atletiku by si HK taky zasloužil - to je ale ještě delší výhled).

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A77l15e59š 21D61o62h37n45a31l

24. 8. 2018

Teď jsem na to ještě jednou koukal. Hřiště se posune o 14 metrů blíže k východní tribuně. Jasně, furt to bude přestárlá tribuna, kde třeba střecha je pro velkou část hlediště jen na parádu, ale na hru bude vidět podstatně lépe. Vůbec nevím, kde jste vzal to, že to bude 20 metrů k té západní.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

T23o83m25á53š 58V35o42j62t10ě85c16h

24. 8. 2018

V tom případě jsem viděl jiný projekt,ale i tak to co píšete nedává logiku.Pokud se bude stavět hlavní (západní) tribuna na místě bývalé běžecké dráhy a následně se hřiště přesune k východní tribuně,tak co bude v prostoru který vznikne před hlavní tribunou po posunutí hřiště k východní,zase atletická dráha8-o?Tam jsem vzal,že to bude od východní ještě dál.V tom vašem případě je to jak tvrdím a počítá se s tím,že stadion nikdy nebude dokončen.

Ano rekonstrukce v Plzni začínala hned s prvním titulem,dokonce skončila liga a hned od pondělí se začalo na stadionu pracovat.Ale rekonstrukce stadionu v Plzni byla také dlouho plánovaná,to že tomu titul a učast v předkole proti Turkům,která se musela hrát na Letné rekonstrukci pomohla,je pravda.Ale že by vyhráli ligu a po neděli se začalo stavět,resp. bourat?Takhle to přese nefunguje... :-)

Atletický stadion do celkové ceny rekonstrukce stadionu v Plzni musíte počítat!Protože před rekonstrukcí byl stadion v Plzni používán i atlety a po přestavbě na čistě fotbalový stadion byli atleti vyhoštěni a musel se jim postavit stadion nový,který stál zminovaných 100mil.Což samozdřejmě není problém HK,ale to jen pro pořádek.

To že Hradec nemá kloudný stadion pro atletiku,je ostuda,hold je HK historicky fotbalové město.Ale můžete namítnout,že těch pár nadšenců co atletiku dělá může jet kousek do Pardubic,Nymburka,nebo Poděbrad.

Osobně taky moc nerozumím tomu proč se bude stavět verze o 150mil. dražší,když dotace pravděpodobně nebude a pro mě jako člověka který chodí na hlavní tribunu,stejně nic nepozná.Poznám ale když stadion nebude dostavěný,což hrozí.Ale kde byla vaše iniciativa Pro městský stadion,když se o navýšení ceny hlasovalo?

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A76l78e68š 79D60o85h91n38a35l

25. 8. 2018

Město neumí komunikovat. O tom, jak stadion (nebo cokoliv jiného) bude vypadat se musíte pídit pomalu jako detektiv. Stejně tak o informacích, v jakém stavu jsou správní řízení atd. Přitom to zvládá i takový netransparetní moloch jako ŘSD zveřejňovat alespoň základní info.

Nebude žádná atetická dráha. Stadion bude čistě fotbalový. Nová západní tribuna bude mít podstatně větší hmotu než ta stržená. Bude částečně stát i v místech, kde je v současnosti hřiště. Podívejte se na odkaz níže. Ten šrafovaný obdelník je stávající hřiště. Je to trochu starší obrázek, některé věci "na východě" se měnily, ale ten základní princip, kde bude tribuna a hřiště je na tom vidět.

Proti návýšení ceny o 150 milionů jsem protestoval, ale rozhoduje radnice a ta se rozhodla, jak rozhodla. To nemám sílu změnot. Asi vážně věřili v dotaci. Taky nejspíš roli hrálo ego, už se viděli v soukromí skyboxů...a když se dotace rozplynula, neuměli couvnout. Protože by to znamenalo změnu projektu, nové projednání na úřadech a tedy další zdržení, které by museli vysvětlovat. Už takhle je oproti plánům radnice z roku 2015 zdržení délší než dva roky a to nikdo nezdržoval správní řízení, neztratili podporu v zastupitelstvu...je to další z nekonečných dílů, jak radnice sice rétoricky zvládá stadionu na jedničku, ale v reálných krocích dělá jednu botu za druhou. Je to až trapný.

ad Plzeň - ano, rekonstrukce staidonu v Plzni byla dlouhodobě plánovaná. První úvahy jsou už někdy z roku 2002. Ty ale vzaly za své, přišly i podebné pohádky jako byl hradecký Park Malšovice, dokonce se uvažovalo stavbě "na zelené louce". Nakonec byly rozhodující roku 2010 (zakázka na rozpracování projekotvé dokumentace a vyřízení správních řízení) a 2011 (začátek stavby).

Taky ale sprotovní vzestup nebyl záležitostí jedné sézony. Ten pozvolna začal už v roce 2005, pak velký zlom byl okolo roku 2008 a o dva roky později už pod Vrbou s hráči jako Horváth či Rajtoral Viktorie vyhrála pohár, o rok později dokonce titul.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A68l83e89š 91D63o76h56n69a80l

25. 8. 2018

a ještě ten odkaz:

https://imagebin.ca/v/4DQUHYAHXOzu

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

J96a69n 13V76r12a14b41e76c

22. 8. 2018

Dotace?

Na stadion?

Z jakeho dotacniho programu?

-zadny takovy v soucasnosti neexistuje...

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

R71o49b87e77r32t 24V55a50l90e10n35t89a

22. 8. 2018

V Hradci by se na dotace odvolávali klidně i s výsadbou trávíků v parcích ;-D

0 2
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

J40i11r75i 44K17u94c53e10r35a

22. 8. 2018

o tom ten článek taky, Plho...

2 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

T60o94m57á84š 92V28o87j46t72ě12c65h

22. 8. 2018

Mluvilo se o dotaci na parkoviště a tréningové plochy,ne na stadion samotný.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít

A74l28e18š 30D87o47h90n60a74l

22. 8. 2018

Mluvilo se o dotaci na samotný stadion. Dokonce zmiňovali i částku 150 milionů.

0 0
 
Facebook Twitter Google Plus Zavřít
Více už toho není