Chtěla se mě zbavit, říká otčím souzený za znásilňování nezletilé dcery

  6:03aktualizováno  6:03
Krajský soud v Hradci Králové začal v úterý projednávat případ M. K., který podle žalobce opakovaně znásilnil nezletilou nevlastní dceru a pohlavně zneužil i její kamarádku. Obžalovaný vinu odmítl s vysvětlením, že se ho chce nevlastní dcera zbavit.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto:  Petr Topič, MAFRA

Podle spisu čtyřicetiletý M. K. od podzimu 2017 do zimy 2018 ve svém domě na Jičínsku několikrát znásilnil a opil svou tehdy třináctiletou nevlastní dceru. 

„Vždy o víkendu v přesně nezjištěné době vykonával soulož s poškozenou. Tu rovněž osahával a požadoval od ní orální a anální sex. K tomu nezletilé podával alkohol,“ přečetla z obžaloby státní zástupkyně Lucie Žabková.

Dívka policistům popsala, jak ke zneužívání docházelo. „Vždycky mě opil, vzal do pokoje, zhasl a zezadu si na mě lehl,“ vypověděla.

Obžalovaný, který se již s matkou poškozené rozvedl, v úvodu své výpovědi několikrát podotkl, že se cítí nevinný. 

„Nic jsem neudělal, ale nemám to jak dokázat. Bývalá manželka mi dluží sto tisíc na alimentech na syna, tak mi dcera dělá naschvály. Chtěla se mě zbavit. Musela si totiž vybrat, jestli půjde do vězení její máma, nebo já,“ řekl muž na začátku úterního hlavního líčení.

Předseda senátu Miroslav Veselský četl výpověď poškozené. „Poprvé mě opil vínem, nalil mi jednu skleničku. Pak mi dolil druhou, ale to už jsem nechtěla. Nakonec mě donutil, abych ji dopila. Pak mi bylo špatně a motala jsem se. Určitě jsem byla opilá. Co se dělo pak v noci, opravdu nevím. Probudila jsem se až druhý den ráno kolem desáté, když končily pohádky. Jen vím, že jsem na prostěradle měla krev a trochu mě to dole bolelo,“ přečetl soudce.

Podle dívky se scénář opakoval skoro každý víkend, kdy k otčímovi jezdila. Přes týden pobývala u prarodičů a s matkou byla v kontaktu jen telefonicky.

„Vždycky mi dal víno a panáka. Řekl, ať to vypiju. Pak jsme šli do pokoje, kde zhasl, já ležela na zádech a on mi sahal na prsa a mezi nohy. Snažila jsem se bránit. Takhle to trvalo několik měsíců. Když jsem se bránila, tak mi držel ruce nebo mě plácal po zadku,“ řekla dívka policistům. 

Dívka se svěřila ve škole

Také uvedla, že otčím na ni vyvíjel sexuální nátlak i v době, kdy měla menstruaci. „Dělal to samé nebo chtěl, abych otevírala pusu. To jsem odmítala,“ řekla poškozená, která má dodnes psychické trauma.

Na její čtenou výpověď reagoval M. K. podrážděně, až ho musel soudce napomenout. „Dal jsem jí asi jednou malého panáka a k tomu jsem jí dal ochutnat trochu vína. Vylučuji jakýkoliv sexuální útok,“ namítal obžalovaný.

Na otázku předsedy senátu, zda ví, že gynekologická prohlídka potvrdila, že dívka není panna, odpověděl: „Mohla masturbovat, nic jiného mě nenapadá.“

Z vyšetřování rovněž vyplynulo, že obžalovaný nezletilou nabádal k lesbickému styku. „Podle mě je to lepší, než aby spala s nějakým starým klukem,“ reagoval M. K.

Druhý trestný čin podle spisu spáchal loni v noci na 8. prosince. „Obžalovaný si přilehl k druhé poškozené a začal ji osahávat a mačkat jí prsa. Celé to trvalo asi patnáct minut,“ uvedla Žabková. 

„To jsem také neudělal,“ prohlásil obžalovaný. 

Soudce přehrál videozáznam z výslechu druhé poškozené dívky. „Spala jsem a najednou jsem se probudila a všimla si, že mě pan obžalovaný hladí po hlavě. Nejdřív jsem myslela, že je to kamarádka, ale nebyla. Ptal se mě, jestli si ke mně může lehnout. Řekla jsem, že ne a lehla si blíž ke kamarádce. Snažila jsem se rychle usnout. Když jsem se znovu probudila, tak vedle mě pan M. ležel. Pak na mě začal sahat a mačkat mi prsa. Ale neměla jsem pocit, že by si na mě chtěl lehnout,“ zaznělo u soudu.

Dívka, které bylo tehdy čtrnáct let, potvrdila, že obžalovaný měl na obě dívky sexuální narážky. Nakonec všechno řekla ve škole, kde situaci začali řešit.

„Jediné, co na tom je pravda, že mě tu noc vzbudila bolest zad,“ dodal obžalovaný, kterému hrozí až dvanáct let za mřížemi. Hlavní líčení bude pokračovat příští týden.

Autor:

Nejčtenější

Táta jim v Rychnově zastřelil maminku. Byl to psychopat, napsaly děti

Penzion v Rychnově nad Kněžnou, kde muž vystřelil na manželku

Když Miloslav D. ve čtvrtek v Rychnově nad Kněžnou zastřelil svou manželku, řada místních, kteří útočníka znali, na...

Zabil jsem svou ženu, volejte policii, řekl bývalý novinář po střelbě v baru

Penzion v Rychnově nad Kněžnou, kde muž vystřelil na manželku

Pachatelem střelby v baru na náměstí v Rychnově nad Kněžnou je podle zdejších lidí místní bývalý novinář. Na svou...

Tragická srážka auta a vlaku u Jaroměře. Na místě zemřeli čtyři lidé

Při tragické srážce osobního auta a vlaku v Černožicích u Jaroměře zemřeli 4...

K tragické nehodě vlaku a osobního automobilu vyjížděly v neděli odpoledne všechny složky integrovaného záchranného...

Den po smrti čtyř lidí kopou na přejezdu v Černožicích základy pro závory

Přejezd v Černožicích (15.7.2019).

V Černožicích, kde v neděli zemřeli čtyři lidé po srážce auta a vlaku na přejezdu, místní už řadu let žádají závory. Na...

VIDEO: Řidička téměř zastavila v levém pruhu dálnice, další auto narazilo

Nebezpečný manévr na dálnici D11

Řidička auta dopoledne zazmatkovala na dálnici D11 u exitu 68. Nezařadila se včas ke sjezdu a pak brzdila téměř do...

Další z rubriky

Trutnovští vyhráli boj o podobu Kauflandu, posune se dál od domů

Trutnovský Kaufland čeká přestavba. Místní se brání, aby se obchod posunul blíž...

Přestavba obchodního domu Kaufland v Trutnově se podřídí požadavkům obyvatel i radnice. Původně měl obchod stát jen...

Uhelnou stezkou v Krkonoších odešel Komenský do exilu, aniž to tušil

Pomník Jana Ámose Komenského na Růžovém paloučku je labyrintem o průměru 12...

Na okraji Žacléře vede starodávná cesta, kudy před stovkami let koňské povozy přepravovaly uhlí přes Krkonoše do...

Výbuch lahve na šlehačku není trestný čin, zraněnou o vadě včas informovali

Nebezpečná lahev na přípravu šlehačky

Policie odložila případ z letošních Vánoc, kdy 52letou ženu z Hradce Králové těžce zranila exploze tlakové lahve na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz