Diskuse k článku

Sanitek s lékařem je letos v kraji méně, jezdí jen k vážným případům

Od začátku ledna platí v Královéhradeckém kraji nový systém provozu zdravotnické záchranné služby. Posádky s lékařem budou vyjíždět jen k závažným případům. K těm méně závažným dorazí pouze zdravotničtí záchranáři. Systém už v některých oblastech platil loni, nyní se rozšíří na celý kraj.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JENYSEK

2 záchranáři

bez lékaře - to znamená, že jedny ruce budou chybět, pokud bude třeba pacienta resuscitovat - dva neslo nosítka a třetí "dejchák". Možná budou jezdit sanitka se dvěma záchranáři a místo lékaře druhá - ČERNÁ SANITKA...

0/0
7.1.2011 16:26

papazian

Takto to už po léta funguje v Praze!

Jenže Praha je velké město, takže  lékař se  může rychle přesunout  z bodu A do bodu B..., v rámci kraje to asi bude horší, třeba v horském prostředí, v pohraničí... Místo jedné sanitky ale jezdí ke každému třetímu ohroženému vlastně sanitky dvě, tedy nejprve ten předskokan a pak druhé auto s tím lékařem. Takže aut bude jezdit více jak dříve,  faktem je, že kvalifikační předpoklady pro zdravotní záchranáře šly velmi nahoru, pomalu i na tuto práci bude třeba mít vysokoškolské vzdělání, takže i jejich platy se velmi přibližují doktorům. Proto zázračné úspory nelze očekávat, ale nově nastaveného systému by se lidé nemuseli až tak bát... Nejen v Česku se osvědčuje. Práce špičkového experta je skutečně drahá a aby byl i nadále špičkový, nemůže si dovolit dvakrát jet jen "na v ýlet (na prázdno)", to by se za chvíli propadl do podprůměru. V každém případě  tato péče je velmi nákladná a čím hůř funguje v reálu, tím více se blížíme rozvojovým zemím.

0/0
3.1.2011 10:48

Najdete na iDNES.cz