Čtveřice zbila a okradla exekutora, musel podepsat splacení dluhu

  16:21aktualizováno  16:21
Dva muži a dvě ženy napadli v bytě na Rychnovsku exekutora, který přišel zabavit majetek za několik tisíc. Udeřili ho do obličeje, sebrali mu mobil a kameru. Pak ho donutili podepsat dokument, že dlužnou částku, která byla předmětem exekuce, mu obyvatelka bytu v hotovosti vyplatila.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto:  David Neff, MAFRA

Zaměstnanec soudního exekutora přišel do bytu minulou středu kolem poledne. Jeho úkolem bylo provést soupis movitých věcí ženy, která zde bydlela. 

V bytě v tu dobu byli čtyři lidé - dva muži a dvě ženy. „Když exekutor označoval věci samolepkami, jeden z mužů ho opakovaně udeřil do obličeje. Druhý poškozenému vytrhl z ruky služební mobil a dvě ženy ho držely, aby nemohl odejít. Obvinění mu také sebrali služební kameru a vyhrožovali mu násilím,“ uvedla mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková.

Pod pohrůžkami útočníci exekutora donutili sepsat a podepsat dokument, že mu celou dlužnou částku v řádech tisíců korun, jež byla předmětem exekuce, vyplatili.

„Když muž pod nátlakem doklad vypsal, prohledali ho a pak mu vrátili služební průkaz, klíčky od služebního auta a další věci. Spisové dokumenty, mobil a kameru si ponechali,“ řekla Kacálková.

Muži podle policie způsobili exekutorovi lehkou újmu na zdraví. 

Všechny čtyři násilníky kriminalisté obvinili z loupeže, vydírání a z násilí proti úřední osobě. Hrozí jim až deset let vězení.

Útok na exekutora není v poslední době podle policie ojedinělý. Konflikt mezi dvěma exekutory a dlužníkem se na konci února odehrál v Úlibicích na Jičínsku. Jednašedesátiletý muž na ně vytáhl plynovou pistoli, když po něm chtěli klíčky od jeho vozu.

Autor:

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Mezi Výrovkou a Luční boudou je až deset metrů sněhu, fréza razí naslepo

Většinu sněhu odhrnuly rolby, fréza odstraňuje poslední metry.

Travers mezi Výrovkou a Luční boudou v Krkonoších prorážela sněžná fréza. Stroj se musel prokousat zhruba třímetrovou...

Labská přehrada odpouští málo vody, po deštích může přetékat vrchem

Labská přehrada u Špindlerova Mlýna v Krkonoších.

Přehrada Labská v Krkonoších je po posledních deštích už téměř plná. Protože v ní nyní kvůli rekonstrukci funguje jen...

Topící seniorky si nikdo nevšímal. Plavci mysleli, že splývá na hladině

Topící seniorky v bazénu si nikdo nevšímal

Dvě minuty ležela seniorka bezvládně na hladině bazénu v Hradci Králové s potopeným obličejem. Plavčíci ani návštěvníci...

Druhá liga: baráž o postup si zahrají Jihlava a Brno, o sestupu jasno není

Brněnští fotbalisté se radují z výhry nad Třincem a postupu do baráže o první...

Ve druhé fotbalové lize je kolo před koncem jasno o účastnících baráže. O postup mezi elitu budou hrát Jihlava a Brno....

Cesta Obřím dolem do sedla pod Sněžkou je zavřená, sníh prolomil lávku

Dřevěný mostek u Trkače v Rudné rokli poškodil nápor sněhu, jeden z nosníků se...

Část frekventované modré turistické cesty Obřím dolem na Sněžku v Krkonoších je uzavřena, a to v úseku od kapličky do...

Další z rubriky

Koalice v Hradci se pře, kdo dohlédne na územní plán. Jde o stamiliony

Předzahrádky královéhradeckých restaurací

Půl roku po komunálních volbách v Hradci Králové pokračuje „kolíkování“ dobytého území, tedy přerozdělování moci v...

Ve Dvoře Králové staví zdravotnické zařízení, jenže zčásti načerno

Rozestavěné centrum pro dlouhodobou ošetřovatelskou péči ve Dvoře Králové

Ve Dvoře Králové na Trutnovsku vzniká nové zdravotnické zařízení. Na moderní přístavbu historické vily však investor...

Dvůr Králové se ve sporu o čištění splašků dovolá k Nejvyššímu soudu

Čistírna odpadních vod ve Dvoře Králové nad Labem

Radnice Dvora Králové podá dovolání k Nejvyššímu soudu ve vleklém sporu o výši záloh za čištění splašků. Město využije...

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?

Najdete na iDNES.cz