Za zneužití dívek dostal podmínku. Desetiletá měla sex se spolužáky, tvrdí

  17:24aktualizováno  17:24
Za pohlavní zneužití a svádění k pohlavními styku dvou nezletilých dívek odešel Jan T. od Krajského soudu v Hradci Králové s tříletou podmínkou a odkladem na pět let. Muž tvrzení obžaloby odmítá, prý si především první poškozená vše vymyslela a již ve svých deseti letech spala se svými spolužáky, které nyní chrání.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

„Je nutné říci, že obžalovaného chování k dívkám bylo neobvyklé. Což potvrzuje výpověď druhé poškozené, které sahal prý pod pyžamo a první poškozenou podle ní osahával na intimních místech a sahal ji do kalhotek. Jednalo se o sexuální praktiky, které nejsou na nezletilých přípustné,“ odůvodnil rozsudek předseda senátu Miroslav Mjartan, který označil obžalovaného za neškodného pro společnost. 

Podle Mjartana však nejsou přímé důkazy, které by obžalovaného usvědčily ze znásilnění, jak tvrdila obžaloba.

„Nelze vystopovat, zda v nějaké výpovědi poškozené není lehké přibarvení. Obžalovaný netrpí žádnou sexuální deviací a první poškozená měla již při výslechu za sebou pohlavní styk s dalším partnerem,“ dodal předseda.

Podle spisu první poškozenou v letech 2015 až 2016 několikrát přiměl k pohlavnímu styku. Státní zástupce rovněž uvedl, že dívka se muži podvolila, protože mu byla vděčná za nový mobil s tarifem, sladkosti a oblečení. Jelikož na tom její rodina nebyla finančně dobře, neviděla v tom nic špatného (více v článku Za sex platil nezletilým dívkám sladkostmi i oblečením, tvrdí obžaloba).

Na zneužívání dívky upozornila až škola, kde si poškozená zapomněla mobil. Pracovníci školy v něm našli nahé snímky a korespondenci s obžalovaným. Ve škole začali mít podezření už když dívka přišla s novým mobilem a ve značkovém oblečení.

Již při předchozím jednání popsal Jan T. vztah s matkou první poškozené: „Dříve jsme byli přátelé, po deseti letech mi zavolala. Když pak u mě byla i s dcerami, tak mi vyprávěla o tom, že má problémy s manželem. Pak ke mně začala jezdit častěji a slibovala mi společnou budoucnost,“ vylíčil.

Obhájkyně ve své závěrečné řeči zdůraznila, že dívka si všechno vymyslela. 

„Je zcela patrné, že první poškozená pochází ze špatných poměrů a její výchova byla zanedbána. Obžalovaný se snažil pouze její matce pomoci. Je zajímavé, že činné orgány při výslechu nepoložily poškozené mé otázky: Jak by charakterizovala vztah s obžalovaným? Komu patří úd na fotografiích, které jsem předložila? Pouze tato poškozená jednou vypověděla, že ji poškozený znásilnil,“ hájila svého klienta obhájkyně.

Ta také několikrát ve své řeči zdůraznila, že dívka měla ve svém nízkém věku již několik sexuálních partnerů a své intimní fotky posílala bez ostychu spolužákům. 

„Poškozená má sklony ke lhaní. V té době vážila 30 kilogramů, kdyby měla pohlavní styk s obžalovaným, tak by jí způsobil nějaké poranění pohlavních orgánů,“ řekla obhájkyně, která poukazovala i na nesrovnalosti ve znaleckých posudcích.

V roce 2016 si obžalovaný našel novou přítelkyni, která měla čtrnáctiletou sestru. Právě ta se stala podle obžaloby druhou obětí. Podle spisu ji ten samý rok o letních prázdninách nejméně ve třech případech přinutil k pohlavnímu styku, za to ji nabízel mobil a nové oblečení.

„Výpověď druhé poškozené je zkreslená. Obžalovaný odmítá, že by ji osahával a nabízel ji za pohlavní styk dárky. Když ho holky zlobily, tak je akorát lechtal na žebrech a patě. Jak ony říkají, že je tahal za prsa, tak je to lež. V té době žádná neměla,“ dodala obhájkyně.

Svého posledního slova využil i obžalovaný. „Vážený soude, necítím se vinen. Nejsem vinen ani z jednoho bodu obžaloby, prosím o zproštění,“ zaznělo na závěr hlavního líčení.

Státní zástupce i obhájkyně se na místě odvolali. Rozsudek je tak nepravomocný.

Autor:

Nejčtenější

Máme plno, ale končíme. Stát zrušil rezervace a zavřel Richtrovy boudy

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Na seznam zavřených krkonošských bud přibyla další položka. Státem vlastněné Richtrovy boudy nad Pecí pod Sněžkou od...

Na Poštovnu dorazil jediný dobrovolník, i tak je bouda ze sněhu venku

Odklízení sněhu u Poštovny na Sněžce (17.1.2019).

Jen jeden dobrovolník vyslyšel už ve čtvrtek volání o pomoc z Poštovny na Sněžce. V bílé tmě a extrémním větru...

Řidič kodiaqu narazil na silnici do pohovky, škoda je čtvrt milionu

Dopravní nehoda u Chlumce nad Cidlinou (15. 1. 2019)

Šoférovi na Hradecku přiletěla přímo před auto nová pohovka zabalená v igelitu. Její majitel ji totiž pořádně...

Ztráta Richtrovek se blížila milionu a správce chyboval, tvrdí ministerstvo

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Vážná manažerská pochybení, porušování několika zákonů a neúměrné vysoké náklady. Tak s odstupem ministerstvo školství...

Sníh a vichr vyhnal z poštovny na Sněžce personál, zpět se prokopou

Personál České poštovny Anežka na Sněžce musel proházet cestu ke dveřím skrz...

Osazenstvo České poštovny raději opustilo Sněžku kvůli extrémnímu počasí. Když se kolem budovy nakupily až čtyřmetrové...

Další z rubriky

Na dráze ve Špindlerově Mlýně zahynula sáňkařka, asi narazila do stromu

Vrtulník zdravotnických záchranářů ve Špindlerově Mlýně

Čtyřicetiletá žena zahynula při nočním sjezdu na sáňkařské dráze ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších. Vyjela mimo...

V kraji je 140 mostů ve špatném stavu, opravy budou stát stovky milionů

Graffiti na mostě u fakultní nemocnice.

Kontroly mostů v Královéhradeckém kraji ukázaly na jejich zanedbanost. Na 140 konstrukcí je ve špatném stavu, z toho 30...

Na opravu silnice s výmoly čekají roky, hradecká radnice jen slibovala

Rozbitá silnice v Březhradě v Hradci Králové (15.1.2019).

Čtrnáct let marného čekání na opravu vozovky v ulici K Potoku v městské části Březhrad v Hradci Králové není stále u...

Najdete na iDNES.cz