Soud uložil pět let vězení muži, který kamarádovi prodal dívku na sex

  17:45aktualizováno  17:45
Za prodej nezletilé kamarádky a distribuci pervitinu dostal David H. u Krajského soudu v Hradci Králové pětiletý trest. Petru J., který dívku koupil „za pár stovek“ soud uložil dvouletou podmínku.
Vazební věznice Hradec Králové

Vazební věznice Hradec Králové | foto: Martin Veselý, MAFRA

„Znalec potvrdil, že poškozená popisuje reálné skutky. Je třeba si uvědomit, že to byla osoba mladší osmnácti let, která je zákonem brána jako dítě. Oba obžalovaní mají problémy s drogami, což potvrdila i domovní prohlídka. Soud dospěl k závěru, že na Petra J. bude platit ještě podmínečný trest,“ odůvodnil svůj verdikt předseda senátu Miroslav Mjartan.

Podle obžaloby David H. nejméně v sedmi případech v letech 2016 a 2017 na Hradecku donutil k pohlavnímu styku nezletilou Petru B., které v té době bylo sedmnáct let. Za to jí poskytl nejméně tři gramy pervitinu.

„Ve druhém případě poškozenou užil k prostituci a nabídl ji Petru J., od kterého obdržel finanční odměnu,“ stojí ve spisu.

Ve čtvrtek se k soudu měla dostavit sama poškozená, ta se však neobjevila. Její výpověď z přípravného řízení, tak přečetl předseda senátu. 

„Znala jsem Davida H. přes moji kamarádku, která s ním chodila. David šel pak do vězení, když se z něho vrátil, začali jsme spolu brát drogy,“ zaznělo v úvodu. 

Poté měl tehdy sedmnáctileté dívce David H. dohodit „kšeft.“ 

„Ptal se mě jestli si nechci vydělat nějaké peníze, že má kamaráda, který shání společnici. Já souhlasila, bydlela jsem pod mostem a na různých ubytovnách. Brala jsem drogy už od dvanácti, byla jsem na tom špatně. Začínala jsem mariuhanou a extází,“ vypověděla.

Po dohodě ji David H. vyzvedl a dovezl k Petru J. „David pak odešel a my tam zůstali sami. Když bylo po všem, řekl mi, jestli chci prachy nebo perník. Nakonec mi dal dávku a asi dvě stovky na cigarety. Pak pro mě David zase přišel, já jen viděla, jak mu Petr dává asi tisíc korun,“ popsala poškozená, která přiznala, že za pervitin spala s Davidem H. i dalšími muži.

Soudní znalec uvedl, že dívka je kvůli své závislosti a brzkému užívání drog lehce ovlivnitelná. 

„Pohybovala se v drogové společnosti, ale nemyslím si, že by své zážitky nějak zkreslovala nebo lhala. Oba obžalované brala jako autority,“ přiblížil své závěry znalec, podle kterého nejde z její strany o mstu.

David H. se hlavního líčení ani rozsudku neúčastnil. „Bylo po něm vyhlášeno celostátní pátrání. Obžalovaný vypovídal pouze v přípravném řízení, kde popřel, že by svou kamarádku nabízel za peníze,“ řekl k jeho výpovědi při minulém jednání předseda senátu.

To, že by si dívku koupil odmítl i Petr J. „Já se akorát Davida ptal, jestli neví o nějaké holce. On mi dohodil tuhle. Na rovinu jsem ji řekl, že chci sex, klidně i za peníze. Ona to brala. Drogy jsem ji nedával, ani jsem za ní Davidovi neplatil. Jí jsem pouze zaplatil asi pět set nebo tisíc korun. To bylo celé,“ hájil se při minulém líčení.

Před zazněním rozsudku ještě zopakoval, že dívka se vším souhlasila: „Nechci tady být za nějakého slušňáka. Jediný peníze za sex dostala ona.“

Rozsudek je zatím nepravomocný, státní zástupce i obhájce si ponechali lhůtu na odvolání.

Autor:

Nejčtenější

Den po smrti čtyř lidí kopou na přejezdu v Černožicích základy pro závory

Přejezd v Černožicích (15.7.2019).

V Černožicích, kde v neděli zemřeli čtyři lidé po srážce auta a vlaku na přejezdu, místní už řadu let žádají závory. Na...

Čisté K. O., popsal svědek ránu pěstí, kterou muž v baru zabil vojáka

David Hübner u Krajského soudu v Hradci Králové (22.7.2019).

U Krajského soudu v Hradci Králové začal soud s Davidem Hübnerem. Podle obžaloby v únoru před diskotékou v Trutnově dal...

Žadatelka o dávku v hmotné nouzi udeřila pracovnici úřadu práce

Ilustrační snímek

Až čtyři roky vězení hrozí osmačtyřicetileté ženě z Hradce Králové za to, že na místním úřadu práce zaútočila na...

Rychnov vyhlásil sbírku na pomoc pozůstalým dětem po vraždě v restauraci

Penzion v Rychnově nad Kněžnou, kde muž vystřelil na manželku

Radnice v Rychnově nad Kněžnou vypsala veřejnou sbírku na pomoc třem pozůstalým dětem po ženě, kterou ve čtvrtek večer...

Výbuch lahve na šlehačku není trestný čin, zraněnou o vadě včas informovali

Nebezpečná lahev na přípravu šlehačky

Policie odložila případ z letošních Vánoc, kdy 52letou ženu z Hradce Králové těžce zranila exploze tlakové lahve na...

Další z rubriky

Chlumec postaví autobusový terminál, souhlas dědiců sháněli ve Francii

Autobusové nádraží v Chlumci nad Cidlinou zatím neposkytuje cestujícím žádné...

Vedení radnice v Chlumci nad Cidlinou na Královéhradecku se podařilo po osmi letech jednání získat klíčové souhlasy se...

Po dálnici běhal kozel, odchytu se bránil a narazil do policejního vozu

Kozel na D11 vrazil do policejní hlídky

Černý kozel zkomplikoval dopravu na dálnici D11 u odbočky na Opatovice nad Labem. Když ho chtěli policisté odchytit,...

Kostnici v Markvarticích už mají, teď chtějí opravit cenné varhany

Kostel svatého Jiljí v Markvarticích

Lidé z Markvartic na Jičínsku se rozhodli sehnat peníze na opravu unikátního nástroje z dílny uznávaného varhanáře...

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ IT ODDĚLENÍ Hradec Králové

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 70 000 - 85 000 Kč

Najdete na iDNES.cz