Tělo zbitého muže prozradil zápach. Útočník tvrdí, že ho pár dnů sháněl

  15:47aktualizováno  15:47
Krajský soud poslal na devět let za mříže Augustina Gogu, který letos v únoru na ubytovně v Hradci Králové zbil svého kamaráda. Ten později na následky útoku zemřel. Agresor nechal muže ležet na zemi, prý si myslel, že se z toho dostane. Jeho tělo našli až za čtrnáct dní.

Podle obžaloby podnapilý Goga spolu s poškozeným přišli na ubytovnu Harmonia v Hradci Králové, kde druhý muž žil v jednom z bytů. Vzápětí Gogu osočil z krádeže jeho věcí a ten mu ze vzteku dal pěstí do obličeje. 

Poškozený po první ráně spadl na zem a přitom narazil hlavou na hranu postele. Goga poté začal kopat do ležícího těla, po kopancích následovalo ještě několik úderů pěstí. Poté muže celou vahou zalehl a zatlačil mu na hrudník.

„Poškozený útokem utrpěl zlomeninu nosu, žeber a krevní výron ve svalovině, což způsobilo náhlé selhání srdce, plic a následnou smrt,“ stojí ve spisu (více v článku Muž na návštěvě zkopal hostitele a odešel).

Gogovi hrozilo až šestnáct let za mřížemi. Soud ale přihlédl k jeho doznání a čistému trestnímu rejstříku. Přesto předseda senátu agresivní útok nechápe. 

„Na fotkách od policie je na zdech všude krev. A obličej poškozeného úplně rozmlácený. Dlouho jsem něco podobného neviděl,” řekl Miroslav Veselský.

Obžalovaný se u soudu ke všemu přiznal: „Udělal jsem to, ale nechtěl jsem mu ublížit. Nemám rád, když mi někdo sahá na věci. Poškozeného jsem znal jedenáct let,” uvedl Augustin Goga.

Před soudním senátem osudný incident podrobně popsal:

„Poškozený mě začal osočovat z krádeže jeho věcí. Pak jsem mu vrazil, trvalo to celé asi deset minut. Dával jsem si mezi údery pauzu. Když jsem si myslel, že má dost, normálně jsem odešel. On tam ležel na zemi a chrčel. Myslel jsem si, že spí,” pokračoval obžalovaný.

Několik dalších dnů se prý snažil muži dovolat.

„Chtěl jsem se mu omluvit. Psal jsem mu esemesky a volal mu, ale on to nebral. Myslel jsem, že je na mě naštvaný. Pak mě začala shánět policie,” řekl.

Goga u soudu svého činu litoval a přiznal, že si trest zaslouží. Tělo zbitého muže se našlo až po čtrnácti dnech, když uklízečka upozornila na zápach vycházející z jeho bytu.

Poškozený měl sníženou svéprávnost. U soudu proto vypovídala i jeho opatrovnice: „Byl to hodný kluk. Bral antidepresiva, ale byl klidný. My jsme ho s manželem kontrolovali pravidelně každý týden. V únoru se nám asi dva týdny neozval. Poté nám volala správkyně ubytovny, že z bytu poškozeného vychází nějaký divný zápach. Když jsme tam přišli, našli jsme jeho tělo na zemi,” uvedla.

Podle soudního znalce mohl muž umírat několik minut až hodin. 

„Byl to opravdu agresivní útok, což nasvědčují i zranění. Když jsme tělo převzali, tak bylo již ve značném rozkladu,’’ popsal.

Další znalci vyvrátili, že by obžalovaný trpěl závažnou psychickou poruchou či závislostí. Rozsudek je zatím nepravomocný, obžalovaný si ponechal lhůtu na odvolání. Státní zástupkyně se tohoto práva vzdala.  

Nejčtenější

Máme plno, ale končíme. Stát zrušil rezervace a zavřel Richtrovy boudy

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Na seznam zavřených krkonošských bud přibyla další položka. Státem vlastněné Richtrovy boudy nad Pecí pod Sněžkou od...

Na Poštovnu dorazil jediný dobrovolník, i tak je bouda ze sněhu venku

Odklízení sněhu u Poštovny na Sněžce (17.1.2019).

Jen jeden dobrovolník vyslyšel už ve čtvrtek volání o pomoc z Poštovny na Sněžce. V bílé tmě a extrémním větru...

Řidič kodiaqu narazil na silnici do pohovky, škoda je čtvrt milionu

Dopravní nehoda u Chlumce nad Cidlinou (15. 1. 2019)

Šoférovi na Hradecku přiletěla přímo před auto nová pohovka zabalená v igelitu. Její majitel ji totiž pořádně...

Ztráta Richtrovek se blížila milionu a správce chyboval, tvrdí ministerstvo

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Vážná manažerská pochybení, porušování několika zákonů a neúměrné vysoké náklady. Tak s odstupem ministerstvo školství...

Sníh a vichr vyhnal z poštovny na Sněžce personál, zpět se prokopou

Personál České poštovny Anežka na Sněžce musel proházet cestu ke dveřím skrz...

Osazenstvo České poštovny raději opustilo Sněžku kvůli extrémnímu počasí. Když se kolem budovy nakupily až čtyřmetrové...

Další z rubriky

„Honza Ujetej“ posílal dětem intimní fotky a chtěl jejich, hledají se oběti

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili 52letého muže z Náchodska z mravnostních trestných činů vůči dětem. Na sociálních sítích...

Trestaný muž onanoval na sídlišti i ve vsi, soud ho poslal do vazby

Panelové sídliště

Třicetiletý muž z Trutnovska čelí obvinění z výtržnictví za onanování na veřejnosti. Začátkem ledna se obnažoval na...

Podnikatel vdechl nový život zchátralé Lysečinské boudě v Krkonoších

Lysečinská bouda v Krkonoších.

Pražský podnikatel Karel Chotek kupuje v Krkonoších opuštěné objekty, o které nikdo nemá zájem. Po Dixově brusírně se...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTRIKÁŘ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 24 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.cz