Po další honičce s policií řidiči v poli došel dech a putoval do vazby

  14:16aktualizováno  14:16
Zdrogovaný řidič ohrožoval provoz na silnici třetí třídy mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Když ho policisté chtěli zastavit, ujížděl, až skončil v poli a ještě utíkal. Čelí obvinění, že jel pod vlivem drog a mařil úřední rozhodnutí. Týž muž ujížděl začátkem března i před strážníky v Hradci Králové.

Řidič u Vlkova na Náchodsku vjel do pole, pak ještě utíkal před policií (14. 3. 2019). | foto: Policie ČR

Na tísňovou linku zavolal ve čtvrtek 14. března řidič, který si všiml mezi obcí Skalice a Skalička riskantně jedoucího vozu Ford Mondeo bez státní poznávací značky.

Dvě hlídky se vydaly hledat auto, ale shodou okolností touto cestou jeli zrovna policisté z odboru služby pro zbraně a ford potkali. Pustili majáky, aby ho zastavili, ale řidič nereagoval, naopak ujel. Pak se ho jali pronásledovat.

„Mondeo náhle vyjelo u Vachkova mostu vpravo ze silnice a pokračovalo polem, kde po asi 200 metrech zastavilo, a řidič se dal na útěk směrem ke Smržovu. Po necelém půl kilometru běhu se policistovi vzdal. Pravděpodobně přecenil své síly, protože po pár minutách začal těžce dýchat a musela mu být zavolána rychlá lékařská služba,“ popsala mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Zdravotníci odvezli řidiče i s policejní asistencí do hradecké fakultní nemocnice k vyšetření, ale lékař neshledal důvody pro hospitalizaci. Pak řidič putoval na policejní služebnu.

Dechová zkouška na alkohol byla negativní, naopak z testu krve se ukázalo, že muž požil pervitin.

„Policisté obvinili 29letého muže z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až dva roky odnětí svobody. Aby nemohl pokračovat v páchání trestné činnosti, podali policisté podnět ke státnímu zástupci na vzetí do vazby. V sobotních dopoledních hodinách soudce návrhu vyhověl a muže do vazby poslal.

Policisté zjistili, že muž ujížděl 6. března strážníkům městské policie a přitom u okružní křižovatky Koruna v Hradci Králové havaroval.

Řidič tehdy ve voze Honda Accord jel pěší zónou okolo hlavního vlakového nádraží a před hlídkou městské policie, která ho vyzvala světelným signálem k zastavení, začal ujíždět Puškinovou ulicí ke Koruně. Tam však nemohl kvůli stojícím vozidlům pokračovat dál v cestě. Do vozu VW Sharan naboural dvakrát za sebou a snažil se ho odstrčit, aby mohl projet.

Fotogalerie

Strážníci ho vzápětí dojeli a zatarasili mu cestu. Jelikož se řidič pokusil o útěk, použili donucovací prostředek hrozbu namířené střelné zbraně. Hrozby uposlechl a lehl si na zem. Alkohol nenadýchal, ale test na přítomnost drog odmítl. Policisté zajistili auto a předají ho majiteli.

Policisté z evidencí zjistili, že šofér nikdy neměl řidičské oprávnění, má již sedm zákazů řízení všech motorových vozidel a řízení má soustavně zakázáno od roku 2005 do října 2026.

Obviněný muž má celkem 11 záznamů v rejstříku trestů týkající převážně za majetkové trestné činy a maření výkonu úředního rozhodnutí, za které byl nepodmíněně odsouzen dohromady na 14 let.

„Od 24. února, kdy byl naposledy propuštěn z vězení, byl již třikrát přistižen při řízení vozidla, z čehož dvakrát navíc ujížděl hlídce,“ dodala mluvčí.

Záběry ze zásahu strážníků 6. března:

Autor:

Nejčtenější

Svědkyně v kauze ruských fotbalistů spadla ve Špindlerově Mlýně z balkonu

Soud s ruskými fotbalisty Pavlem Mamajevem a Alexandrem Kokorinem. Oba sedí....

Ruska Jekatěrina Bobkovová, která u soudu svědčila v případu ruských fotbalových reprezentantů Pavla Mamajeva a...

Mezi Výrovkou a Luční boudou je až deset metrů sněhu, fréza razí naslepo

Většinu sněhu odhrnuly rolby, fréza odstraňuje poslední metry.

Travers mezi Výrovkou a Luční boudou v Krkonoších prorážela sněžná fréza. Stroj se musel prokousat zhruba třímetrovou...

Rychlík na Trutnovsku sešrotoval auto na přejezdu a odhodil ho do lesa

Zcela zdemolovaný vrak auta po nehodě u Bílé Třemešné.

Střet osobního auta s vlakem u Bílé Třemešné na Trutnovsku nepřežila 42letá řidička. Žena vjela pod rozjetý rychlík z...

Topící seniorky si nikdo nevšímal. Plavci mysleli, že splývá na hladině

Topící seniorky v bazénu si nikdo nevšímal

Dvě minuty ležela seniorka bezvládně na hladině bazénu v Hradci Králové s potopeným obličejem. Plavčíci ani návštěvníci...

Druhá liga: baráž o postup si zahrají Jihlava a Brno, o sestupu jasno není

Brněnští fotbalisté se radují z výhry nad Třincem a postupu do baráže o první...

Ve druhé fotbalové lize je kolo před koncem jasno o účastnících baráže. O postup mezi elitu budou hrát Jihlava a Brno....

Další z rubriky

Historická C-11 hlásila poruchu, mimořádně přistála na hradeckém letišti

Letecký den v Líních. Ukázka cvičného letounu Let C-11. (8. 9. 2018)

Na hradeckém letišti, které se chystá na sobotní Helicopter Show, nouzově přistávalo historické cvičné letadlo Let C-11...

Psychiatr přijde za pacientem domů, centrum vzniká v Trutnově a Hradci

Novou budovu centra duševního zdraví propojí se sídlem RIAPS v Trutnově...

Pro lidi s psychickými nemocemi vzniká v Trutnově centrum duševního zdraví. Rozšíří nabídku služeb tak, aby pacienti...

Hradec vypověděl smlouvu nájemci zanedbaného Stříbrného rybníku

V areálu je také oblíbený příměstský park.

Cestovní kancelář B&K Tour se po dvanácti letech bude muset rozloučit s areálem Stříbrného rybníka na okraji Hradce...

Advantage Consulting, s.r.o.
AUTOMOBILOVÝ FANDA - VÝVOJ ELEKTRONIKY

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.cz