Autovraky v Hradci Králové

Autovraky v Hradci Králové | foto: archiv ČIŽP

Firma v Hradci zase skladovala vraky aut, kde neměla. Dostala pokutu

  • 0
Firma provozující autovrakoviště v Hradci Králové odkládala vraky mimo areál. Teď za to dostala už druhou pokutu od České inspekce životního prostředí, tentokrát ve výši 200 tisíc korun. Stejné pochybení kontroloři našli už před sedmi lety, tehdy vyměřili nižší sankci.

Inspektoři zjistili, že společnost APA Hradec Králové skladuje autovraky v různém stupni demontáže mimo oplocený areál, který firma provozuje při výpadovce na Náchod.

Nynější pokutu inspektoři uložili za to, že firma opakovaně závažně porušila podmínky provozu v zařízení ke sběru a zpracování autovraků.

„V případě umístění autovraků obsahujících nebezpečné součásti mimo demontážní halu jsme zjistili stejné pochybení už při kontrole provedené v roce 2011. Tehdy firma dostala pokutu 50 tisíc korun,“ řekl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí v Hradci Králové.

„V současné době se také jednalo zejména o to, že větší počet autovraků v různém stupni demontáže byl umístěn mimo oplocený areál zařízení na dvou plochách, které nebyly pro nakládání s autovraky určeny,“ doplnil.

Inspektoři provedou v dohledné době další kontrolu, aby zjistili, jestli firma chyby napravila.