Mladíka našli na Rychnovsku mrtvého. Pátrali po něm potápěči i drony

  13:25aktualizováno  13:25
Policisté na Rychnovsku ukončili pátrání po 22letém pohřešovaném muži, našli ho mrtvého. Ztratil se v neděli po zábavě u koupaliště v obci Hroška. Hledaly ho desítky lidí, nejprve kamarádi, v pondělí se zapojili i psovodi, potápěči hasičů a horská služba s drony.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto:  Michal Šula, MAFRA

„Pátrání bylo ukončeno. Pohřešovaný byl ve středu v dopoledních hodinách nalezen ve vodní nádrži v obci Hroška, bohužel mrtvý. S ohledem na pozůstalé a dosud probíhající vyšetřování další informace sdělovat nebudeme,“ uvedla mluvčí rychnovské policie Alena Kacálková.

Muž pocházel z Bruntálska a pracoval na Rychnovsku. Kamarádi ho naposledy viděli v noci na neděli na zábavě v Hrošce. Když zjistili, že se ztratil, začali po něm pátrat. V neděli večer se obrátili i na policii a výzvu zveřejnili také na sociálních sítích.

„Policisté už během noci zjišťovali podrobnosti ke všem místům, kde se naposledy mladík pohyboval, ke svědkům, kteří s ním byli v kontaktu. Zároveň jsme prověřili všechna zdravotnická zařízení, zda v nich není mladík hospitalizovaný,“ uvedla už dříve mluvčí Alena Kacálková.

Rozsáhlé pátrání začalo v pondělí. Policisté a hasiči prohledali asi dvoukilometrový okruh kolem koupaliště. Potápěči pátrali v nádrži i dalších dvou rybnících.

„Policisté prošli vodní toky a další terén, nepřístupné příkopy, skalní srázy, louky i pole. Kriminalisté zajistili opakované relace v obecních rozhlasech. Po setmění psovod se služebním psem propátrával další vytipovanou lokalitu, bohužel rovněž bezúspěšně,“ popsala mluvčí.

Drony mají vybavení pro pátrání po lidech

Policie požádala o pomoc i horskou službu z Krkonoš. Ta má k dispozici drony vybavené pro pátrání po lidech. Zatímco jeden dron prohledával nepřístupný terén, druhý stahoval data a živě je přenášel na zem.

„Vše jsme sledovali na monitoru u řízení dronu a pro jistotu jsme po každém letu vše ještě jednou zkontrolovali na obrazovce připojeného počítače. Pátraní v udané lokalitě však bylo zatím bezvýsledné,“ sdělil Jiří Brožek z Horské služby Krkonoše.

„Vzhledem k technice, kterou horská služba disponuje, není neobvyklé, že jsou členové požádáni o spolupráci i mimo horské oblasti,“ vysvětlil mluvčí horské služby Radek Zeman.

Autor:

Nejčtenější

Máme plno, ale končíme. Stát zrušil rezervace a zavřel Richtrovy boudy

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Na seznam zavřených krkonošských bud přibyla další položka. Státem vlastněné Richtrovy boudy nad Pecí pod Sněžkou od...

Na Poštovnu dorazil jediný dobrovolník, i tak je bouda ze sněhu venku

Odklízení sněhu u Poštovny na Sněžce (17.1.2019).

Jen jeden dobrovolník vyslyšel už ve čtvrtek volání o pomoc z Poštovny na Sněžce. V bílé tmě a extrémním větru...

Řidič kodiaqu narazil na silnici do pohovky, škoda je čtvrt milionu

Dopravní nehoda u Chlumce nad Cidlinou (15. 1. 2019)

Šoférovi na Hradecku přiletěla přímo před auto nová pohovka zabalená v igelitu. Její majitel ji totiž pořádně...

Ztráta Richtrovek se blížila milionu a správce chyboval, tvrdí ministerstvo

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Vážná manažerská pochybení, porušování několika zákonů a neúměrné vysoké náklady. Tak s odstupem ministerstvo školství...

Sníh a vichr vyhnal z poštovny na Sněžce personál, zpět se prokopou

Personál České poštovny Anežka na Sněžce musel proházet cestu ke dveřím skrz...

Osazenstvo České poštovny raději opustilo Sněžku kvůli extrémnímu počasí. Když se kolem budovy nakupily až čtyřmetrové...

Další z rubriky

Podnikatel vdechl nový život zchátralé Lysečinské boudě v Krkonoších

Lysečinská bouda v Krkonoších.

Pražský podnikatel Karel Chotek kupuje v Krkonoších opuštěné objekty, o které nikdo nemá zájem. Po Dixově brusírně se...

„Honza Ujetej“ posílal dětem intimní fotky a chtěl jejich, hledají se oběti

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili 52letého muže z Náchodska z mravnostních trestných činů vůči dětem. Na sociálních sítích...

„Mlékomaty“ v Hradci skončily po devíti letech, nebyl o ně zájem

Mlékomat ještě provozují na farmě v Osičkách nedaleko Hradce Králové.

Z Hradce Králové zmizel i poslední ze tří automatů na mléko. Na Baťkově náměstí vydržel do začátku ledna, jeho provoz...

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na iDNES.cz