Diskuse k článku

Nová Paka od Nového roku nemá strážníky, živnost jim sebrali Sportovci

Strážníci v Nové Pace se o Silvestru rozloučili se svým zaměstnáním. Město po volbách, ve kterých uspěli Sportovci pro Novou Paku, s účinností od 1. ledna 2011 svou policii zrušilo. Ročně vynakládané miliony lze prý využít lépe. Kritici rozhodnutí se ale bojí vyšší kriminality.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pilinazlenina

ostrůvek svobody v moři totality?

R^

PS: Nebylo to také v Nové Pace, kde rozhodli odpustit daně za psy, pokud se jejich trus nebude válet po zemi?

0/0
8.1.2011 20:37

proximo.ak

Nemůžu

než souhlasit. A zrušil bych je ve všech městech - dávno již neplní úkoly, pro které městská policie vznikala - to je dohled nad dodržováním městských vyhlášek a pomoc obyvatelům města. Z městské policie se stala organizace vybírající "skryté daně" a buzerující občany, kteří si je platí.

0/0
7.1.2011 7:37

malý červ

Více

rozumných lidí na radnicích, více Nových Pak, blahopřeju.

0/0
6.1.2011 14:54

Trojanek

Tleskám!

R^

0/0
6.1.2011 14:47

celpichl

Alespoň zbyde na bazén ????????????

který tak Pačákům "chybí " a který Sportovci Pačákům slibují. Bazénů je však v okolí dosti . Jičínský (16km ) , nově zrekonstruovaný v Jilemnice( 18km ) , bazéneček v Hořicích ( 20km ) . Kolik asi ukrojí z rozpočtu města takový provoz , budou tam chodit mladí , když vstup je podmíněn v plavkách ze 70. let. minulého století . Paka není město sportu jako např. Jilemnice , a návštěvy důchodců to je velký otazník !

Městská policie si dost často pletla službu obyvatelstvu za živnost a zbaběle kasírovala u Pivovaru za překročenou rychlost. Ano takovou městskou a ani státní policii nepotřebujeme. Potřebujeme klid a bezpečí ve městě to si platíme ze svých daní , nikoliv rozházené popelnice , nepořádek , zlodějinu a hlučné spoluobčany ...... ! V

0/0
3.1.2011 11:14

papazian

Příkladné rozhodnutí Nové Paky!

Městské policie by se měli zrušit, jsou přežitkem a důsledek nekoncepční politiky z let minulých! Tyto polovojenské jednotky "domobrany" jsou skutečně velmi nestandardní a v zásadě zbytečné. Tedy kdyby si své povinnosti vůči občanům plnila státní policie. Jenže lidé si stále prostřednictvím masírování pravicových hesel stále přáli nižší a ještě nižší daně pro velkokapitál, takže to dospělo tak daleko, že policie ČR živoří a vydírá menší obce. Místo  aby sloužila všem občanům v blízkosti jejich bydliště, tak  často jen tam, kde  jim obec zaplatí auta, služebny a za chvíli i platy.

Rádoby bohatší obce či vesnice ze zoufalé situace začali vytvářet paralení vojenské struktury, obecní policii. Místo jednoho ředitele je ředitelů plno, kde jaké město má nyní svou policii a ředitele k tomu! Místo úsporného a efektivního řešení se takto plýtvá! A to nemluvím o tom,  že chudé obce si přapadají jak občané druhé kategorie, státní policie služebnu zruší a na obecní peníze nemají. Inu český ráj!

0/0
2.1.2011 18:01

vItava

Re: Příkladné rozhodnutí Nové Paky!

Naopak. Obecní policie historicky vznikla dříve než ta státní, a např. v USA je většina policie právě obecní. Lépe omezit státní policii a udělat z ní jen koordinátora sborů obecní policie.

Jinak policie je a vždy bude polovojenskou organizací. Státní policie pak má hlavně zajistit vydírání občanů - výběr daní - to je její účel a úkol. Tak se nedivte, že si čas od času něco vyberou" pro sebe.

0/0
7.1.2011 9:37

Horolezec-29

Neprosto s p. Coganem souhlasím (!)

A že státní Policie má problém? Ano, musí zase začit pracovat (!)

Hrůza, co????

0/0
2.1.2011 12:31

pavlik12

Re: Neprosto s p. Coganem souhlasím (!)

Trochu problém je, že u PČR teď už nemá prakticky kdo pracovat. Prakticky všude je podstav, na nemálo odděleních se skoro nedají postavit ani služby - stačí když 1-2 lidi onemocní a rozpis končí.

A další příslušníci jen čekají s ochodem na první výplaní pásku v roce 2011 - jeslti tam bude "jen" o 10% méně (jak tvrdí vláda) nebo o 20-40% méně (jak tvrdí odbory).

0/0
2.1.2011 17:24

papazian

Re: Neprosto s p. Coganem souhlasím (!)

To je přesně ono, důsledky pravicových reforem v praxi. Na ty další se můžeme těšit! Městské policie by města měla masově zrušit a trvat na plnění povinností státu! A stát konečně musí pochopit, že pro profinancování svých životně důležitých potřeb potřebuje i finanční krytí, které nezíská tím, že bude populisticky snižovat daně bohatým (velkokapitálu) a odírat nemajetné, které stejně nic nemají (včetně živnostníků)! Stávající vláda vůbec nepochopila jak vypadá moderní kapitalstický stát, který ví, že  národ bez dětí nebude existovat a pak není potřeba dělat ani nějakou důchodovou či jiné reformy! Vládo, nevoďte nás za nos! A co dělají novináři, proč mlčí? Míso toho každý kritický příspěvek hned zařazují jako nevhodný! To ani v sesterských Lidovkách nedělají!

0/0
2.1.2011 18:05

vItava

Re: Neprosto s p. Coganem souhlasím (!)

"odírat nemajetné, které stejně nic nemají "

Tak to je výrok dne.

0/0
7.1.2011 9:49

1000101110111001

Re: Neprosto s p. Coganem souhlasím (!)

Co taky chceš, od komunisty. Vybere si příspěvek plný faktických nesmyslů, ovšem vhodný k tomu, aby vyzvracel svou komunistickou agitku...

0/0
7.1.2011 22:00

Horolezec-29

Re: Neprosto s p. Coganem souhlasím (!)

Asi jste policista, tak jako manažer mám pro vás obchodní nabídku, sám zvažte, jestli pro vás bude výhodná:

v Nové Pace zrušili Městskou policii a ušetřili tak více než 3 mil. Kč. Když ty ušetřené 3 mil. Kč dám státní policii - ale nikoliv do celého rozpočtu, ale konkrétnímu O. oddělení Policie Nová Paka, a to na platy, vylepšení vybaevní kanceláří - počítače, internet, PHM, atp. Co vy na to? Budete chtít sloužit v Nové Pace?

Stejně jako p. Cogan TAKÉ ŘÍKÁM, ŽE MĚSTAKÁ POLICIE JE JEN ŽROUT PENĚZ, žádné výsledky než OBTĚŽOVÁNÍ ŘIDIČŮ v ní nevidím. Tu tam je původní poslání (pořádek ve městě), z celé MP se stali jen měřiči rychlostí. A to ve všech mestěch v ČR. A co na to zákonodárci? Nic, ticho po pěšině, vždyť jsou to sami hlupáci..

0/0
2.1.2011 18:53

AAA2

Re: Neprosto s p. Coganem souhlasím (!)

policajtu mame i tak vic, nez melo cele byvale Ceskoslovensko. A tehdy mestaci taky nebyli.

0/0
5.1.2011 15:16

vItava

Re: Neprosto s p. Coganem souhlasím (!)

Zajímavé. U PČR nemá prý kdo pracovat. A jak to, že máme víc policistů na jednoho občana, než kterýkoli jiný stát v Evropě s vyjímkou Turecka? A jak to, že např. k Městské policii v Praze se hlásí i vysokoškolsky vzdělaní lidé - na místa pochůzkářů?

0/0
7.1.2011 9:43

m4!_luke

Re: Neprosto s p. Coganem souhlasím (!)

Podstav? Jak jste na to proboha prisel? V cele CR pripada na jednoho policistu mnohem mene obyvatel, nez je prumer EU, temito cisly se blizime k zemim jako je napr. Turecko... Takze policistu je vice nez dost, jen organizace prace a efektivita je NULOVA.

0/0
7.1.2011 10:27

havran80

Re: Neprosto s p. Coganem souhlasím (!)

Tahle statistika OBSE je vtipná. Třeba Itálie tam v rámci jednoho rolu zeštíhlela o desítky % co se týče počtů policistů.

0/0
7.1.2011 16:22

Joye se vrátil

Jak si tohle vůbec může dovolit říct?

Představa, že její činnost bude suplovat státní policie, je zcela lichá a zavádějící Zdroj: http://hradec.idnes.cz/nova-paka-od-noveho-roku-nema-strazniky-zivnost-jim-sebrali-sportovci-1z7-/hradec-zpravy.asp?c=A101229_1505970_hradec-zpravy_klu

"Představa, že její činnost bude suplovat státní policie, je zcela lichá a zavádějící" Ten člověk snad ani neví, k čemu tady státní policie je. Jinak chválím Novou Paku a prý se tam ani neplatí za odpady?

0/0
2.1.2011 8:39

Lánik

Proč ne

MěP vznikla za účelem hlídání městkých vyhlášek a pro zajištění veřejného pořádku. Tzn. zrušení MěP nemůže vést k zásadnímu zvýšení kriminality, teoreticky. Fakticky se MVČR rozhodlo PČR utlumit a spoléhalo, že jejich práci převezmou města, konečně se tomuhle nesmyslu začínají někde bránit.

0/0
1.1.2011 20:39

vItava

Re: Proč ne

Přesně tak, MP kriminalitu neřeší, pokud je podezření na trestný čin, volají samozřejmě PČR.

0/0
7.1.2011 9:46

danny47

Kritizují sosani....

Tak pak je to návrh zamyšlení - a hlavně, že se sosani obávají nárůstu kriminlity od nepžizpůsobivých ..... co že to mají za voliče?

0/0
1.1.2011 17:32

ajk

.....

to je pěkné....představa že by PaCHové konali svoji práci je opravdu lichá a zavádějící...kdo by potom popíjel kávičky na pumpách a diskutoval s obsluhou....:-/[>-]

0/0
1.1.2011 10:40

habr

Re: .....

Městská - obecní policie je takové podivné společenství. Čas od času mezi ní se objeví ti co se nedostali k republikové a své mindráky si potom léčí na občanech. Od chvíle kdy dostala možnost měřit rychlost dopravních prostředků v jatastru svých obcích, nějak pohasla její aktivita při dohledu na dodržování čistoty a pořádku v obci. Kdyby obce ty peníze co cpe do městské  / obecní policie převedla na republikovou, bylo by to lepší.

Nicméně i v obecní policii najdete hodně slušných strážníků.

0/0
1.1.2011 18:45

Najdete na iDNES.cz