Nešikovný řidič smetl parkovací sloupek. Architekt udělal chybu, hájil se

  16:46aktualizováno  16:46
Řidič vozu SUV vjel na nové parkoviště v Trutnově tak nešikovně, že porazil sloupek chystaného závorového systému. Ke škodě se sám přihlásil a dostal pokutu. Na sociálních sítích pak ale poukazoval, že vjezd na parkoviště někdo špatně navrhl. Strážníci i kvůli tomu zveřejnili kamerový záznam.

Kuriozní nehoda se stala v pátek krátce před 9. hodinou ráno u nového Střediska volného času (SVČ) v Trutnově.

Řidič ve voze značky Hyundai začal při vjíždění na parkoviště odbočovat přes středový ostrůvek a smetl jeden ze sloupků parkovacího systému. Ještě ten den se sám přihlásil řediteli SVČ, pak už s ním nehodu řešila dopravní policie.

Jenže motorista si postěžoval v místní facebookové skupině. Nehodu přičetl na vrub projektantovi parkoviště. Příspěvek je už nejspíš smazaný, všimla si ho ale řada diskutérů. Strážníci také zveřejnili záznam z kamery u parkoviště.

„Už nám došla trpělivost s podobnými nehodami. Chtěli jsme upozornit, aby lidé dávali pozor. Často se teď stává, že ve městě někdo bourá do částí parkovacích systémů nebo do jiného auta a pak lidé od takových nehod ujíždějí. Parkoviště jsou ale hlídána kamerami,“ upozornil ředitel Městské policie v Trutnově Radek Svoboda.

„V tomto případě jsme zveřejněním záběrů chtěli vyvinit i projektanta. Pán se proti němu ohrazoval na Facebooku. Parkoviště je však řádně zkolaudováno, my jsme pouze hájili zájmy města,“ doplnil Svoboda.

Přímo dotyčný řidič pak zřejmě reagoval na facebookovém profilu strážníků a ohrazoval se proti tomu, jak si vyložili jeho slova. Nehodu však uznává jako svou chybu.

„Řekl jsem, že si myslím, že architekt udělal chybu v nájezdu, což ukáže první zima, což nesnižuje mou vinu. To, že si to někteří vyložili jinak, za to nemohu, včetně mylného popisu policie, což spustilo kolotoč urážek,“ hájil se místní řidič v debatě pod videem z kamer.

Od státní policie dostal blokovou pokutu. „Škoda na majetku města se odhaduje na 15 tisíc korun. Alkohol u řidiče jsme nezjistili,“ řekl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc.

Klíče od nového parkoviště dostali strážníci ve čtvrtek, závory se budou teprve osazovat. Teď už je plocha otevřena pro parkování, do plného provozu má přejít na konci října, nebo začátkem listopadu.

První hodina stání bude zdarma, druhá hodina za pětikorunu. Parkoviště má sloužit především rodičům, kteří vozí děti na kroužky do volnočasového střediska.

Autor:
  • Nejčtenější

Zahraniční dělníci zbili sousedku, která se bránila sexu. Dostali šest let

Krajský soud v Hradci Králové potrestal šesti lety vězení dva Maďary za pokus těžkého ublížení na zdraví a pokus o...

Hradec prohrál se Zlínem, Třinec si poradil s Libercem. Slaví i Sparta

Nedělní 12. kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo minimálně jedno překvapení. Zlín v přestřelce porazil Hradec...

Obžalovaný z výroby dětského porna peskoval žalobce a vyhodil pojistky

U Krajského soudu v Hradci Králové pokračoval proces s Pavlem Rohelem, kterého viní z výroby dětské pornografie a...

Splněný sen, říká spolumajitel o letounu MiG-15. Rád by další stroj

Legendární cvičné letadlo MiG-15 UTI létá nad Hradcem Králové už pátým rokem. Dva nadšenci ho dovezli ze Spojených...

Martinec = Hradec, Růžička = konec. Nechceme ho, skandovali fanoušci

Hned na začátku zápasu hokejové extraligy se Zlínem vyvěsili fanoušci v hradeckém kotli obrovský transparent, na kterém...

Premium

Konec dovolených u Mrtvého moře? Závrtů přibývá, turistům hrozí nebezpečí

Mrtvé moře vysychá a­ dává o­ tom svému okolí dost razantně vědět. Zvyšuje se počet míst, kam už lidé nesmějí. Kde byla...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Zahraniční dělníci zbili sousedku, která se bránila sexu. Dostali šest let

Krajský soud v Hradci Králové potrestal šesti lety vězení dva Maďary za pokus těžkého ublížení na zdraví a pokus o...

Hradec přemítá o podzemním parkovišti, poddoloval by Velké náměstí

Radnice v Hradci Králové uvažuje o podzemním parkovišti přímo pod historickým Velkým náměstím. Jeho rekonstrukci už tři...

Splněný sen, říká spolumajitel o letounu MiG-15. Rád by další stroj

Legendární cvičné letadlo MiG-15 UTI létá nad Hradcem Králové už pátým rokem. Dva nadšenci ho dovezli ze Spojených...

Smyk a auto převrácené na střeše. Na Trutnovsku zemřel mladý řidič

Při nehodě osobního auta mezi Horní Olešnicí a Slemenským kopcem na Trutnovsku v noci na sobotu zemřel dvaadvacetiletý...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz