Diskuse k článku

Napětí v Novém Bydžově odlákalo romské děti z nízkoprahového centra

V Novém Bydžově se ukázalo, jak rychle může vzít za své dlouhodobá práce s romskými dětmi. Poté, co starosta na podzim označil Romy odpovědnými za násilné útoky, přestaly jejich děti navštěvovat nízkoprahové centrum, která je má začlenit do společnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pavel.n

to je škody !!!

díval jsem se na debatu v televizi o problémech v Bydžově - chudáci - nemají kde bydlet , pořád je někdo utlačuje , všechno by chtěli zadarmo - ale slovo práce jsem tam nějak neslyšel !!!

Práce je totiž problém , se kterým se nelze v jedné skupině lidí setkat - oni chtějí vše ale nabídnout společnosti nechtějí nic !

Jen se skloňuje bydlení , dávky.....lidi co pracovat chtějí se za prací stěhují , hledají , pracují  - lidé co pracovat nechtějí křičí - jsme utlačovaní , chceme bydlení , chceme dávky , chceme jíst - otázka zní ale za co ??

Domnívám se , že mi tento příspěvek smažou a seberou dukáty - i to je daň za svobodu slova - než se tak stane - milý pane správce - nikoho jsem nejmenoval a přesto všichni ví o čem je řeč , a divím se , že tady pod článkem ještě diskuse vůbec je  - je zvykem, že na I-dnes pod podobnými články diskuse není - proč asi ???

0/0
15.2.2011 19:28

papazian

Re: to je škody !!!

Slovo práce jste neslyšel, protože si sedíte na uších a protože reportáž byla sestřihaná právě tak, aby to takto vyznělo. Nabídnete snad těmto sociálně slabším občanům práci? Nemyslete si naivně, že všichni z nich nechtěji pracovat. To je stejný nesmysl jako když na úřadu práce tvrdí, že nezaměstnaní v jejich evidenci jsou samé nemakačenko a že si za vše mohou sami. Jenže pravda je jiná, kapitalismus ke svému žití potřebuje lidi bez práce, neustále lidi strašit a zastrašovat strachem o práci a bohužel až tak, že i když chcete pracovat, tak nemáte kde. Tedy pracovat za férovou odměnu! Pracvoat jako otrok zadarmo, to samozřejmě by zájemci byli, ale z čeho máte uživit rodinu, děti, zaplatit  jídlo a bydlení? Mzda sotva stačí na osobu samu, jak máte zaplatit výdaje početnější rodiny, bílé či rómské, to je jedno? Stát pokrytecky křičí, že lidé nechtějí mít děti, že chtějí žít jen konzumně, ale z čeho máte vše uživit, když platy jsou špatně nastavené? A tak se vymyslí důchodová reforma!

0/0
16.2.2011 10:00

pavel.n

Re: to je škody !!!

Dělám ve fabrice , kde cca 700 lidí dělá za minimálku - není to moc ale pracují  - jsou tu i lidi ze Slovenska....kdo chce - pracuje , kdo nechce sedí na zadku a křičí - nic neumím, nic neznám , ale chci plat 40tisíc -  tady a hned !!!....

mnoho lidí studuje , vzdělává se ...........a tito jen řvou a vyhrožují , že mají práva - ano mají právo na život , ale ne na střechu nad hlavou , stravu zdarma , doktora zdarma ..................

0/0
16.2.2011 18:28

Uč se nebo skončíš jako editor !

Já jsem netušil, že se v 21. století

mohou v ČR provozovat  kluby pouze pro jednu národnost. Mohou si takový klub založit i bílí?

0/0
15.2.2011 12:00

ajk

Re: Já jsem netušil, že se v 21. století

jistě že můžou...ale nedostanou na to ani korunu dotace...to totiž není rasííízmus,more......

0/0
15.2.2011 13:03

papazian

Re: Já jsem netušil, že se v 21. století

Pochopitelně. A jsou i kluby slovenské, židovské, bulharské či polské, německé, ruské, italské, jen v Praze jich je obrovské množství...  Také  jsou kluby pro lesby a teplouše..., také zednářské lóže a různá společenství bratrstva, proč by to nešlo? Klub si mohou založit bílí, černí, hnědí i Indiáni, pokud by měli zájem. Program jakéhoko-li sdružení, klubu na druhou stranu musí být v souladu s ústavou této země a dalšími zákony  České republiky. Takže třeba Klub zlodějů by oficiálně povolen být neměl.

0/0
16.2.2011 10:04

lokýtek

Re: Já jsem netušil, že se v 21. století

nejsou národnost, jsou etnikum

0/0
16.2.2011 10:23

Jirk

Re: Já jsem netušil, že se v 21. století

Podobných klubů existuje v ČR několik desítek. Jedná se o kluby pro děti ohrožené sociálním vyloučením a nejsou jen pro Romy. Nezapomínejte, že čerpáte z novin, které pracují s novinářskou skratkou. Více informací najdete na www.streetwork.cz. Doporučuji si tyto stránky prostudovatat :).

0/0
16.2.2011 11:55

Najdete na iDNES.cz