Náchod posílil kamery kolem silnic. Řidičům pomohou vyhnout se kolonám

  17:07aktualizováno  17:07
Město Náchod spustilo nové kamery sledující dopravu na mezinárodním tahu do Polska a na klíčových křižovatkách. Provoz tam už týden komplikují opravy Pražské a Polské ulice, které potrvají až do konce listopadu. Kamery využívá policie a mohou pomoci i řidičům.

V Náchodě začaly opravy Pražské a Polské ulice (18.7.2016). | foto: Martin Veselý, MAFRA

Náchodská radnice před lety pořídila několik kamer, aby lákala turisty na zajímavosti v česko-polském příhraničí. Teď k dvěma kamerám u silnic přikoupila za 60 tisíc korun další čtyři jako servis pro řidiče projíždějící Náchodem.

Fotogalerie

Kamery umístěné na plaveckém bazénu sledují příjezd do Náchoda od Hradce Králové i opačný směr do centra. Nově přibyly záběry z webových kamer na okružní křižovatku u Itálie, na Polskou ulici u továrny Ametek a na Pražskou ulici u Bartoňovy textilky.

Kamery fungují od pátečního večera. Záběry však nejdou spustit v mobilním telefonu, pouze na počítači (na www.mestonachod.cz).

„Musím říci, že záběry jsou v mimořádně skvělém rozlišení. Máme pokryté všechny dopravní uzly, které nám dlouho chyběly. Uvažujeme, že ještě přidáme kameru na Kladskou ulici, která je nyní jednou z nejfrekventovanějších ve městě. Kamery by tu měly zůstat i po skončení oprav na I/33 až do doby, než bude mít Náchod vlastní obchvat,“ řekl náchodský starosta Jan Birke.

Oprava I/33 v Náchodě

Ředitelství silnic a dálnic ČR opraví letos a příští rok čtyři úseky na průtahu městem za 132 milionů korun. Rekonstrukce začala mezi okružní křižovatkou u Slávie až po továrnu Ametek 18. července, od té doby se od Hradce Králové směrem k polské hranici projíždí jednosměrně, nazpět po objížďce. Nákladní auta od hranic směrem do Hradce musí jet přes Trutnov a do Jaroměře (podrobnosti o změnách v dopravě čtěte zde). Dodavatelské firmy informují řidiče i obyvatele na webu prutahnachoda.cz, k dispozici je i instruktážní video.

Podle policie projíždí nyní méně kamionů přes Náchod, auta se dostanou městem vcelku plynule. Policisté také často kontrolují řidiče na objížďkách nebo na silnici přes Červenou Horu a Žernov, kudy si někteří řidiči zkracují cestu. Nejvíce si teď stěžují na silný provoz obyvatelé Dolní a Horní Radechové i Červeného Kostelce.

„Do čtvrtka jsme změřili rychlost asi u 900 kamionů a desítek osobních aut. V drtivé většině překračují rychlost osobní vozy. U nákladních aut jsme zaznamenali pouze dva případy, kdy řidiči jeli zhruba o deset kilometrů v hodině rychleji, než bylo povolené,“ uvedla mluvčí náchodské policie Eva Prachařová. Podle ní policie už využívá městské kamery v Náchodě a v případě komplikací posílá na místo hlídky.

Policisté z krajského i místního dopravního inspektorátu jednali ve čtvrtek v Náchodě se starostou. Plánují ještě více kontrol na objížďkách i vážení kamionů. Na Kladské ulici přibude zrcadlo, některé značky se více zdůrazní.

Autor:

Nejčtenější

Táta jim v Rychnově zastřelil maminku. Byl to psychopat, napsaly děti

Penzion v Rychnově nad Kněžnou, kde muž vystřelil na manželku

Když Miloslav D. ve čtvrtek v Rychnově nad Kněžnou zastřelil svou manželku, řada místních, kteří útočníka znali, na...

Tragická srážka auta a vlaku u Jaroměře. Na místě zemřeli čtyři lidé

Při tragické srážce osobního auta a vlaku v Černožicích u Jaroměře zemřeli 4...

K tragické nehodě vlaku a osobního automobilu vyjížděly v neděli odpoledne všechny složky integrovaného záchranného...

Den po smrti čtyř lidí kopou na přejezdu v Černožicích základy pro závory

Přejezd v Černožicích (15.7.2019).

V Černožicích, kde v neděli zemřeli čtyři lidé po srážce auta a vlaku na přejezdu, místní už řadu let žádají závory. Na...

Rychnov vyhlásil sbírku na pomoc pozůstalým dětem po vraždě v restauraci

Penzion v Rychnově nad Kněžnou, kde muž vystřelil na manželku

Radnice v Rychnově nad Kněžnou vypsala veřejnou sbírku na pomoc třem pozůstalým dětem po ženě, kterou ve čtvrtek večer...

Výbuch lahve na šlehačku není trestný čin, zraněnou o vadě včas informovali

Nebezpečná lahev na přípravu šlehačky

Policie odložila případ z letošních Vánoc, kdy 52letou ženu z Hradce Králové těžce zranila exploze tlakové lahve na...

Další z rubriky

Trutnovští vyhráli boj o podobu Kauflandu, posune se dál od domů

Trutnovský Kaufland čeká přestavba. Místní se brání, aby se obchod posunul blíž...

Přestavba obchodního domu Kaufland v Trutnově se podřídí požadavkům obyvatel i radnice. Původně měl obchod stát jen...

Chlumec postaví autobusový terminál, souhlas dědiců sháněli ve Francii

Autobusové nádraží v Chlumci nad Cidlinou zatím neposkytuje cestujícím žádné...

Vedení radnice v Chlumci nad Cidlinou na Královéhradecku se podařilo po osmi letech jednání získat klíčové souhlasy se...

V Brně se socha Masaryka ztratila, slévači v Horní Kalné odlijí novou

Sochař Ladislav Jezbera s voskovým pozitivem T. G. Masaryka (18. 7. 2019)

Podkrkonošská slévárna v Horní Kalné vyrábí bronzový odlitek T. G. Masaryka pro brněnské výstaviště. Bude věrnou kopií...

Najdete na iDNES.cz