Řidiči v Náchodě si protrpí jaro s objížďkami, sešly se dvě stavby

  17:17aktualizováno  17:17
Řidiče v Náchodě čekají až do konce června komplikace s uzavírkami a objížďkami. Na předměstí v Bělovsi je zavřený jeden z železničních přejezdů kvůli opravě a další se přidá. K tomu město připravuje silniční spojku pod železnicí poblíž centra.

Radnice v Náchodě nechala prorazit novou spojku pod železniční tratí mezi Parkány a Raisovou ulicí, zbývá ještě upravit křižovatku (17. 4. 2019). | foto: Nina Adlof, Městský úřad Náchod

Firma, která revitalizuje železniční trať v okolí Náchoda, uzavřela železniční přejezd v ulici Kapitána Jaroše u okružní křižovatky nedaleko Kauflandu od úterý do 27. května.

Od 29. dubna do 27. května bude uzavřen i přejezd v ulici Kladská u bývalé železniční zastávky v Bělovsi.

„Pro oba přejezdy povede objízdná trasa po silnici II/303 po ulici Kladské, na okružní křižovatku ´u Itálie´, podjezdem pod železniční tratí, na okružní křižovatku ´Čedok´ a po silnici I/33 v ulici Běloveská a Polská obousměrně,“ upozornila mluvčí náchodské radnice Nina Adlof.

Pro vozidla vyšší než 4,1 metru bude umožněn průjezd přes železniční přejezd u nádraží, ale v případě, že budou po průjezdu přejezdu potřebovat jet na Hradec Králové, budou muset odbočit vlevo směr Polsko, dojet na okružní křižovatku u Kauflandu, obkroužit ho a vrátit se zpět. Mění se také dva spoje MHD.

Částečná uzavírka začala úterkem také v centru Náchoda, kde město buduje dopravní propojení pod železniční tratí mezi ulicemi Parkány a Raisova. Už také upravuje křižovatku Poštovní ulice s Parkány.

Do 30. června tam platí částečná uzavírka ulic Parkány a Poštovní. Z ulice Parkány není možné odbočit na Masarykovo náměstí a do ulic Hronova a Krámská, pro příjezd bude nutné využít ulici Tyršova a Masarykovo náměstí. Výjezd z Masarykova náměstí a ulic Horova a Krámská bude možný pouze vlevo a pak ulicí Volovnice na okružní křižovatku ´Itálie´.

Fotogalerie

Ulice Parkány bude v prostoru křižovatky jednosměrná od ulice Riegrova do ulice Volovnice. Z ulice Hurdálkova bude možné vyjet pouze ulicí Volovnice.

Náchodská policejní mluvčí Eva Prachařová už během úterka varovala, že by se doprava ve špičce mohla až zastavit. Očekávala, že doprava zhoustne zejména kvůli vytíženému uzlu na okružní křižovatce ´Itálie´, což ale nenastalo. „Právě jsem přes město projížděla, ale není to tak velký rozdíl oproti běžným dnům,“ popsala Eva Prachařová krátce po 16. hodině.

Po poledni se táhla kolona až od Kauflandu směrem na Náchod, takže nadšeni nejsou ani místní, protože se to ještě zhorší s druhým zavřeným přejezdem.

„Ráno to byl taky mazec, málem jsme přijeli pozdě do školy, hrůza. Kdyby alespoň ráno byla stopka pro kamiony od 7 do 8 hodin,“ posteskla si Dagmar Fantová na facebookovém profilu města. Na mezinárodním tahu přes Náchod na Polsko je to však nemyslitelné.

Autor:

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Mezi Výrovkou a Luční boudou je až deset metrů sněhu, fréza razí naslepo

Většinu sněhu odhrnuly rolby, fréza odstraňuje poslední metry.

Travers mezi Výrovkou a Luční boudou v Krkonoších prorážela sněžná fréza. Stroj se musel prokousat zhruba třímetrovou...

Labská přehrada odpouští málo vody, po deštích může přetékat vrchem

Labská přehrada u Špindlerova Mlýna v Krkonoších.

Přehrada Labská v Krkonoších je po posledních deštích už téměř plná. Protože v ní nyní kvůli rekonstrukci funguje jen...

Topící seniorky si nikdo nevšímal. Plavci mysleli, že splývá na hladině

Topící seniorky v bazénu si nikdo nevšímal

Dvě minuty ležela seniorka bezvládně na hladině bazénu v Hradci Králové s potopeným obličejem. Plavčíci ani návštěvníci...

Druhá liga: baráž o postup si zahrají Jihlava a Brno, o sestupu jasno není

Brněnští fotbalisté se radují z výhry nad Třincem a postupu do baráže o první...

Ve druhé fotbalové lize je kolo před koncem jasno o účastnících baráže. O postup mezi elitu budou hrát Jihlava a Brno....

Cesta Obřím dolem do sedla pod Sněžkou je zavřená, sníh prolomil lávku

Dřevěný mostek u Trkače v Rudné rokli poškodil nápor sněhu, jeden z nosníků se...

Část frekventované modré turistické cesty Obřím dolem na Sněžku v Krkonoších je uzavřena, a to v úseku od kapličky do...

Další z rubriky

Koalice v Hradci se pře, kdo dohlédne na územní plán. Jde o stamiliony

Předzahrádky královéhradeckých restaurací

Půl roku po komunálních volbách v Hradci Králové pokračuje „kolíkování“ dobytého území, tedy přerozdělování moci v...

Silný vítr zastavil lanovku na Sněžku, nejezdí v obou úsecích

V sobotu byl otevřen druhý úsek nové lanové dráhy z Růžové hory na Sněžku. (22....

Lanovka na Sněžku se ve středu kvůli silnému větru nerozjela. Na Sněžce ráno pršelo a vítr dosahoval rychlosti okolo 90...

Pravěcí lovci mířili Trutnovskem za zvěří, lavina nálezů mění dějiny

Archeolog Ondřej Tůma ukazuje štípanou industrii ze starší doby kamenné...

Pravěkých nálezů na Trutnovsku v posledních deseti letech přibylo. Ještě nedávno byly přitom spíš výjimkou. Zásadně...

Najdete na iDNES.cz