Na Královéhradecku vylepšují sběr odpadů

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V loňském roce vytřídil v průměru každý obyvatel Královéhradeckého kraje 61 kilogramů plastu, papíru, skla, nápojových kartonů a kovů. Za pozitivními výsledky stojí kromě informačních kampaní společnosti EKO-KOM ve spolupráci s Královéhradeckým krajem také zvyšování počtu barevných kontejnerů a ochota obcí zlepšit občanům podmínky pro třídění.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Občané Nového Města nad Metují budou od nového roku moci třídit nápojové kartony do oranžových kontejnerů, které město získá od společnosti EKO-KOM, společnosti zajišťující třídění a recyklaci obalových odpadů. Je to první město v kraji, kde budou rozmístěny nádoby pro sběr nápojových kartonů, tedy obalů například od mléka.

Město Kostelec nad Orlicí zmodernizovalo sběrnou síť na třídění odpadů a umožnilo občanům třídit jak sklo barevné tak i čiré. Město má nyní k dispozici 55 nových kontejnerů na tříděný odpad a zároveň výrazně snížilo náklady na provoz systému třídění. V letošním roce tak město nebude muset na třídění odpadu ze svého rozpočtu doplácet ani korunu.

Systém sběru tříděného odpadu nebyl v Kostelci nad Orlicí dobře nastavený. Problematická byla zejména hustota sběrných míst, lidé méně třídili a náklady na sběr odpadu byly vysoké. Mohla za to zejména nedokonalá sběrná síť a také systém sběru, kdy město sbíralo všechen tříděný odpad do kontejnerů se spodním výsypem.

"Město se rozhodlo systém sběru odpadů optimalizovat. Potřebovali jsme snížit náklady na tříděný sběr a zefektivnit sběr a svoz tříděných odpadů na úroveň krajského průměru. Součástí projektu bylo také zavedení kontejnerů s horním výsypem a zavedení sběru čirého skla do samostatných nádob," řekla Marcela Černohorská z odboru rozvoje a investic města kosteleckého městského úřadu.

V Kostelci nad Orlicí upravili přeznačením a nástřikem bílou barvou nádoby, které dosud sloužily pro sběr papíru a plastů, na nádoby pro oddělený sběr skla. "Pro sběr plastů a papíru pak město získalo od naší společnosti moderní kontejnery s horním výsypem o objemu 1100 litrů. Celkem se ve městě objevilo 12 nových nádob na papír a 43 nádob na plasty," řekl Tomáš Pešek, regionální manažer společnosti EKO-KOM.

Další vylepšení v systému sběru odpadů se rozhodlo zavést ve svých ulicích město Dobruška. Jeho obyvatelé mají možnost na řadě sběrných míst třídit do barevných kontejnerů i čiré a barevné sklo.

Soutěž o zajímavé ceny

Tašky na notebook a flash disky, termohrnky, houpací sítě, meteostanice s venkovním senzorem - to jsou některé z cen, které čekají na výherce soutěže o třídění odpadu. K získání cen si stačí zapnout Český rozhlas Hradec Králové a odpovědět správně na otázku, která se bude týkat právě správného nakládání

Šanci na vítězství v soutěži má každý, kdo odpad alespoň příležitostně třídí, a něco málo tak o této problematice ví. Soutěž se na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové bude vysílat mezi osmou a devátou hodinou ráno v týdnu od 12. prosince do 18. prosince. Soutěžící bude mít vždy na výběr ze tří možných odpovědí. Když neuhodne, bude mít šanci na výhru další volající.

O tom, jak třídit odpad, může pomoci lidem web www.jaktridit.cz. Více informací k projektu společnosti EKO-KOM, a.s. který je realizován ve spolupráci s Královéhradeckým krajem, je možné najít na internetových stránkách www.cistykraj.cz.

Nejčtenější

Máme plno, ale končíme. Stát zrušil rezervace a zavřel Richtrovy boudy

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Na seznam zavřených krkonošských bud přibyla další položka. Státem vlastněné Richtrovy boudy nad Pecí pod Sněžkou od...

Na Poštovnu dorazil jediný dobrovolník, i tak je bouda ze sněhu venku

Odklízení sněhu u Poštovny na Sněžce (17.1.2019).

Jen jeden dobrovolník vyslyšel už ve čtvrtek volání o pomoc z Poštovny na Sněžce. V bílé tmě a extrémním větru...

Řidič kodiaqu narazil na silnici do pohovky, škoda je čtvrt milionu

Dopravní nehoda u Chlumce nad Cidlinou (15. 1. 2019)

Šoférovi na Hradecku přiletěla přímo před auto nová pohovka zabalená v igelitu. Její majitel ji totiž pořádně...

Ztráta Richtrovek se blížila milionu a správce chyboval, tvrdí ministerstvo

Zavřené Richtrovy boudy v Krkonoších (13.1.2019).

Vážná manažerská pochybení, porušování několika zákonů a neúměrné vysoké náklady. Tak s odstupem ministerstvo školství...

Sníh a vichr vyhnal z poštovny na Sněžce personál, zpět se prokopou

Personál České poštovny Anežka na Sněžce musel proházet cestu ke dveřím skrz...

Osazenstvo České poštovny raději opustilo Sněžku kvůli extrémnímu počasí. Když se kolem budovy nakupily až čtyřmetrové...

Další z rubriky

Na dráze ve Špindlerově Mlýně zahynula sáňkařka, asi narazila do stromu

Vrtulník zdravotnických záchranářů ve Špindlerově Mlýně

Čtyřicetiletá žena zahynula při nočním sjezdu na sáňkařské dráze ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších. Vyjela mimo...

„Honza Ujetej“ posílal dětem intimní fotky a chtěl jejich, hledají se oběti

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili 52letého muže z Náchodska z mravnostních trestných činů vůči dětem. Na sociálních sítích...

Trestaný muž onanoval na sídlišti i ve vsi, soud ho poslal do vazby

Panelové sídliště

Třicetiletý muž z Trutnovska čelí obvinění z výtržnictví za onanování na veřejnosti. Začátkem ledna se obnažoval na...

Advantage Consulting, s.r.o.
INŽENÝR KVALITY S ANGLIČTINOU

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.cz