Zasněženo, v Krkonoších jsou otevřené všechny velké lanovky a svahy

  9:40aktualizováno  9:40
Krkonošské skiareály hlásí takřka ideální lyžařské podmínky, o které se v posledních týdnech postaraly sněžná děla i přírodní sníh. V provozu jsou všechny velké sjezdovky. Na Černé hoře konečně spustili oblíbené večerní lyžování na sjezdovce Protěž, na velký lyžařský víkend i s Telemarkovou nocí láká Špindlerův Mlýn.

Večerní lyžování na špindlerovské Hromovce (13.1.2016). | foto: Archiv Skiareálu Špindlerův Mlýn

Na Černé hoře se už jezdí i v horním úseku trati Ford Černohorská a ode dneška také na spodním úseku sjezdovky Pod Kabinou.

„Rozšiřujeme nabídku pro rodiny s dětmi, v lokalitě Sport na vrcholu Černé hory bude otevřena dětská sjezdovka Sport 2, lyžuje se i v lokalitě Formánek v Janských Lázních,“ poznamenal ředitel Skiresortu Černá hora–Pec Petr Hynek.

Fotogalerie

V Peci pod Sněžkou je v provozu skoro celý areál. „Lyžovat začínáme i na mírných sjezdovkách v lokalitě Zahrádky, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Tato část byla ze sjezdovek poslední, která ještě nebyla otevřená. V příštím týdnu nabídneme lyžařům také zábavnou trať Funline na Smrku,“ doplnil Hynek.

V Černém Dole jedou obě sedačkové lanovky, pro děti je zde dětský park a vlek Veronika. Ve Velké Úpě se díky sněžení podařilo otevřít sjezdovku Portášky. Nově lze přejet mezi areály v Janských Lázních a Pecí na lyžích nebo rolbami SkiTour.

Telemarková noc

Téměř zasněženo je i ve Špindlerově Mlýně. Ve Svatém Petru se lyžuje na sjezdovce Hromovka II, na Turistické, Červené, na Malém hanku i na Stohu. Medvědín láká na svahy Červené a Turistické, na Horních Mísečkách je v provozu sjezdovka Cvičná louka. V provozu je i sjezdovka a lanovka Labská.

Špindlerovské ledárium je přístupné od 9 do 15.30 hodin, večerní lyžování na Hromovce od 18 do 21 hodin. Ve Svatém Petru se v sobotu až do večera koná festival Telemarková noc s doprovodným programem.

„Akce je pro všechny příznivce telemarku, pro úplné začátečníky, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, i pro pokročilé telemarkisty. Každý si může půjčit zdarma vybavení a přihlásit se na lekci pro začátečníky. Vrcholem bude závod Českého telemarkového poháru, svůj um předvede také Spolek špindlerovských lyžníků,“ popsala pořadatelka Telemarkové noci Pavla Zavoralová.

V Malé Úpě si lyžaři užijí celou délku sjezdovky Na Pomezkách, v provozu jsou i svahy u U Kostela. Herlíkovice spustily lyžařský vlek Sever, lanovku a lyžařský vlek Žalý i skiareál Bubákov.

Mladé Buky u Trutnova nabízejí svezení po sjezdovkách Buky, Slalomový svah i Rozárka. Kromě kotvového vleku Rokle je v provozu celý lyžařský areál Kněžický vrch u Vrchlabí. Na Benecku se lyžuje na stráních Kejnos, Macher, HSK a několika dalších menších sjezdovkách.

Nejčtenější

Může mít klidně 15 dětí, než se vrátí do vězení, říká soudce o vražedkyni

Exmanželé Jaroslav a Petra Janákovi obžalovaní z vraždy u Krajského soudu v...

V případu Petry Janákové, které byl přerušen 30letý trest za vraždu, přibývá otázek. O těhotenství a propuštění...

Zdrogovaný po honičce boural. Nikdy neměl řidičák, zákazy dostává 14 let

Řidič jel extrémně nebezpečně centrem Hradce Králové, havaroval v areálu...

Muž bez řidičského průkazu unikal před policií Hradcem Králové. Po šesti kilometrech divoké honičky prorazil závoru ve...

Muž na svém dvorku obrátil zbraň na policisty, ti ho vážně postřelili

Dům v obci Nemyčeves, kde se střílelo. (18.6.2019).

Policejní hlídka vyjížděla v pondělí pozdě odpoledne do obce Nemyčeves na Jičínsku, kde se ozývala střelba. Zjistila,...

Chtěla se mě zbavit, říká otčím souzený za znásilňování nezletilé dcery

Justice, talár, soudce, zástupce, soud, spis, trest, odvolat

Krajský soud v Hradci Králové začal v úterý projednávat případ Michala K., který podle žalobce opakovaně znásilnil...

Nakladač sype štěrk do velké pračky, padají z ní české granáty

Předseda představenstva družstva Granát Pavel Tvrzník u třídící linky

Šperkařské družstvo těží od jara české granáty na dvouhektarovém pozemku v Dolní Olešnici na Trutnovsku. Podkrkonošská...

Další z rubriky

Učni pomáhají s replikou větrného mlýna u Borovnice, roztočí se za rok

Jiří Chvojka si usmyslel obnovit větrný mlýn v Borovnici.

Už za rok by se měly roztočit lopatky repliky větrného mlýna v Borovnici na Trutnovsku. Poslední mlýn německého typu v...

Náměstí univerzity v Hradci by mohlo být Havlovo. Minulý návrh narazil

Malé náměstí v kampusu Univerzity Hradec Králové by mohlo nést jméno Václava...

Hradečtí zastupitelé právě dnes rozhodují o pojmenování prostoru v kampusu univerzity po Václavu Havlovi. Pokud se...

Pacient v pyžamu ukradl auto i s řidičkou, zastavil ho až zátaras

Pacient v pyžamu ukradl auto i s řidičkou

Poklidné čekání na červené se v sobotu v podvečer změnilo v drama. Do auta k řidičce skočil muž v pyžamu a bačkorách,...

Najdete na iDNES.cz