Tři přepadení v Penny muž soudu přiznal. Viděl v tom prý snadné peníze

  13:51aktualizováno  13:51
Obžalovaný Róbert Németh z Náchoda se u hradeckého soudu přiznal, že třikrát jako přes kopírák vyloupil hronovský Penny Market. Když tam přišel s kuklou na hlavě a s pistolí v ruce počtvrté, spadla klec. Přímo u obchodu na něj čekala zásahová jednotka. Hrozí mu až 12 let vězení.

"Udělal jsem to," přiznal se hned na začátku líčení třiačtyřicetiletý Róbert Németh. Během tří loupežných přepadení si z Penny Marketu v Hronově odnesl přes milion korun, když se ale pokusil loupit počtvrté, skončil v poutech.

Kriminalisté totiž vysledovali, že loupí podle naprosto stejného scénáře a navíc v pravidelných periodách, vždy na konci srpna a před Vánoci. Stačilo jim proto v prosinci 2012 vyčkávat brzy ráno u supermarketu a muže s kuklou a plynovou pistolí se skutečně dočkali.

Fotogalerie

"Jezdil jsem autem a hledal jsem, původně jsem chtěl něco ukrást," řekl Németh, který se hlásí k maďarské národnosti. Od srpna 2011, kdy supermarket vyloupil poprvé, byl až do loňského prosince nezaměstnaný a přivydělával si opravami a prodejem automobilů.

Vyhrožovali mi, ale neřeknu kdo, tvrdí obžalovaný

"Viděl jsem v tom snadné peníze, které jsem potřeboval," vysvětloval senátu, proč se neustále vracel loupit do stejného obchodu. Na co peníze potřeboval, ale odmítl říct:

"Asi dvacet až třicet tisíc jsem použil pro vlastní potřebu a zbytek, na to nemůžu odpovědět. Mám syna a nerad bych, aby se mu něco stalo. Musel jsem shánět peníze, protože mi bylo vyhrožováno," prohlásil.

U soudu vypovídaly prodavačky, které maskovaný lupič třikrát donutil vydat hotovost z trezoru nebo řidič, který přivezl v půl šesté ráno pečivo. Németh je pokaždé zamkl v šatně nebo na toaletách a dal se na útěk.

"Na rampě byla tma a myslel jsem, že je to někdo z bezpečnostní agentury, ale on vytáhl pistoli a ukázal mi, ať zazvoním. Když otevřela zástupkyně, tak se ptala, jestli to je legrace, ale on s ní začal šmejkat a ona hystericky křičela, že má děti," popisoval přepadení řidič, který se dalšího půl roku léčil, protože se mu v zátylku, kam mu lupič přiložil zbraň, udělala boule a trpěl bolestmi hlavy.

"Moc se omlouvám, mrzí mě, co jsem způsobil. Byl jsem vystresovaný, ale nechtěl jsem nikomu ublížit," využil po výpovědi svědka svého práva na dotazy obžalovaný. Za loupež mu hrozí až 12 let za mřížemi, navíc po něm Penny Market a pojišťovny požadují zaplatit více než milionovou škodu.

Nejčtenější

Ústavní soud se zastal Lukáše Nečesaného, poslední verdikt zrušil

Lukáš Nečesaný před začátkem líčení Krajského soudu v Hradci Králové. (6....

Ústavní soud se zastal Lukáše Nečesaného, kterého již šest let soudí různé instance za pokus o vraždu kadeřnice v...

Pod centrem Hradce Králové jsou jedy z dehtárny, vyčištění je nemožné

Areál bývalé dehtárny v Hradci Králové mezi dnešním Vančurovým náměstím a řekou...

Jen stěží uvěřitelný koktejl chemických látek se nachází pod centrem Hradce Králové. Benzen, toluen, naftalen a další...

Centrum čínské medicíny v hradecké nemocnici skončí, nebude ani klinika

Čínský lékař Wang Bo začal ordinovat na ambulanci čínské medicíny v nemocnici v...

Centrum Tradiční čínské medicíny, které od září 2015 fungovalo ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, končí. Nemocnice...

D11 se prodraží o 148 milionů. Byla to nejrozumnější varianta, řekl Ťok

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo stavbu D11 od Hradce Králové do Smiřic (2....

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se dohodlo se společnostmi Eurovia, Metrostav a Swietelsky na dodatku ke smlouvě na...

Majitel pozemku pod budoucí silnicí vydírá kraj požadavky i mlčením

Provoz na mostě přes Orlici je v současnosti kyvadlový.

Nebýt vlastníka jednoho jinak zcela bezvýznamného pozemku, mohli už dnes lidé z Albrechtic nad Orlicí na Rychnovsku...

Další z rubriky

Běžkař se těžce zranil při pádu z prudkého srázu, letěl pro něj vrtulník

Záchranáři s lany vytahují syny zraněného na cestu.

Při dlouhém pádu ze srázu cestou od Špindlerovy boudy na Sněžku se těžce zranil třiapadesátiletý běžkař. Před polednem...

Policie v Krkonoších řeší herní krajinu u Portášek, dotace je zmražená

Tvůrci převedli třícentimetrového šnečka vřetenovku krkonošskou do...

MF DNES zmapovala události kolem údajného pokusu o dotační podvod, kvůli kterému policie trestně stíhá vedení radnice v...

Kaufland musí s přestavbou v Trutnově počkat, úřad chce úpravy projektu

Trutnovský Kaufland se posune blíž k panelovým domům. Ustoupí mu stromy, které...

Obyvatelé trutnovského Horního Starého Města - Zelená Louka, kteří se bouřili proti přestavbě obchodního domu Kaufland,...

Najdete na iDNES.cz