Výdejní okénkdo u Děčínské boudy v Krkonoších (24.10.2020). | foto: Tomáš Plecháč

Chceme ukázat, že žijeme. Okénka pomáhají boudařům v Krkonoších přežít

Káva v papírovém kelímku, polévka v plastové misce, párek na plastovém tácku s příbory ze stejného materiálu. Boudaři v Krkonoších otevřeli stejně jako na jaře výdejní okénka a v době částečně umrtvené ekonomiky se snaží alespoň minimalizovat ztráty. Výdělky jsou však mizivé.

Pro provozovatele horských bud v Krkonoších je nyní režim „take away“  jedinou šancí, jak alespoň částečně minimalizovat ztráty. Tržby jsou minimální, žádné davy turistů v těchto dnech na hory nemíří.

„Mají normálně otevřeno, jsme tady a právě si objednáváme,“ hlásí do telefonu mladý muž v kapuci, který si u výdejního okénka horské boudy Portášky nad Velkou Úpou v sobotu odpoledne objednává jídlo a pití.

Tento článek je součástí exkluzivního obsahu

První měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné?
Stačí se přihlásit a číst dál.

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů. Jednodenní pololetní prázdniny jsou v pátek 29. ledna.

Témata: Královéhradecký kraj, Zpravodajství, Krkonoše, Sněžka, Portášovy Boudy (Portášky), Jaro, Růžová hora, Velikonoce, Berlín, Velká Úpa