Po dálnici běhal kozel, odchytu se bránil a narazil do policejního vozu

  12:05aktualizováno  12:05
Černý kozel zkomplikoval dopravu na dálnici D11 u odbočky na Opatovice nad Labem. Když ho chtěli policisté odchytit, rozeběhl se proti nim a narazil do služebního vozu. Pak dál kličkoval mezi kamiony.

Na zvíře pobíhající po dálnici u exitu 84, tedy dálniční křižovatky D11 a D35 poblíž obce Libišany, upozornilo policii hned několik řidičů. Podle ohlášení se mělo jednat o černou ovci, kozu nebo kozla. Zvíře se pohybovalo ve směru na Prahu.

„Na místo vyrazilo hned několik policejních hlídek a pracovníci Správy silnic a údržby dálnic s cílem zajistit bezpečnost provozu a zvíře co nejdříve odchytit,“ popsala krajská policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Policisté na dálnici zastavili dopravu a chtěli zvíře odchytit. To se dalo na útěk a ve chvíli, kdy ke konci kolony přijížděl další policejní vůz, narazilo do dveří u spolujezdce. Na videu je vidět, jak kozel běží přímo proti autu. Policista zřejmě v okamžiku nárazu právě vystupoval z vozu.

Odchytit dezorientované zvíře se ukázalo jako velký problém.

„Dezorientované zvíře ještě kličkovalo mezi kamiony v obou pruzích do té doby, než ho další policejní vozidlo vytlačilo z dálnice průchodem mezi svodidly,“ pokračovala mluvčí.

Fotogalerie

Při incidentu se nikdo nezranil. Policisté však varují, že i na dálnici jsou úseky, v nichž se mohou do vozovky dostat divoká či splašená zvířata. Náraz ve vysoké rychlosti pak může skončit tragicky.

„Kozel se do prostoru dálnice dostal s největší pravděpodobností v místě exitu, kde nejsou svodidla ani pletivo,“ uvedla Vlčková.

Pokud se při jízdě potkáte se zvířetem, podle odborníků je lepší do něj najet než se ve vysoké rychlosti pokoušet o úhybný manévr. Podle odhadů tyto pokusy mohou až za třetinu všech nehod, při nichž auto vrazí do stromu. Měli byste také pamatovat na to, že zvířata se často pohybují ve skupinách. Při střetu se zvěří policie radí zastavit, zapnout výstražná světla a zavolat na linku 158. Zraněné zvíře by měl z vozovky odstranit až přivolaný myslivecký hospodář, ne nikdo z posádky, aby ho zvíře nezranilo.

Autor:

Nejčtenější

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Krkonošský národní park bije na poplach, louky zamořuje jedovatá lupina

Lupina mnoholistá, říká se jí také vlčí bob mnoholistý.

Správa Krkonošského národního parku varuje před šířením invazivní rostliny lupiny mnoholisté, známé také jako vlčí bob...

U Trutnova zemřel pilot větroně. Srazil se asi s jiným, s nímž závodil

Trosky zříceného větroně v kukuřičném poli u Trutnova (13.08. 2019)

U Trutnova odpoledne havaroval větroň, jehož pilot na místě zemřel. Patrně se srazil s jiným strojem, s nímž v oblasti...

Tři plné sudy piva vynesl až na vrchol Sněžky. Silák Pácha překonal rekord

Za tři hodiny a 27 minut zdolal Zdeněk Pácha 1 888 metrů dlouhou cestu po...

Tři a půl hodiny stačilo Zdeňku Páchovi z Ostravy, aby v neděli od Slezského domu na Sněžku na zádech vynesl...

Hradec se trefil osmkrát, Zbrojovka znovu remizovala. Vede Jihlava

Momentka ze zápasu Brno - Ústí nad Labem

Fotbalisté Hradce Králové rozdrtili ve 4. kole druhé ligy Varnsdorf 8:0 a připsali si nejvyšší výhru v domácích...

Další z rubriky

Řidič v Krkonoších nepodložil kola, tatra se rozjela a zbořila pergolu

Nákladní tatra zbořila pergolu v Krkonoších.

Pravdivost rčení „Tatra nezná bratra“ může dosvědčit řidič nákladního vozu pracující v Krkonoších. Při zastavení ve...

Začíná Hip Hop Kemp, policie posílila hlídky v ulicích i obchodech

Hip Hop Kemp 2017

Hip Hop Kemp - po Rock for People, Obscene Extreme a Brutal Assault letošní čtvrtý festival v kraji, který si vybudoval...

Pilotům větroňů, které se srazily, bylo 73 let. Přeživší zvládl přistát

Trosky zříceného větroně u Trutnova (13.08. 2019)

Policie potvrdila totožnost dvojice pilotů, kteří se v úterý odpoledne se svými větroni srazili u Trutnova. Oběma bylo...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOG – OKRES HRADEC KRÁLOVÉ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 26 000 - 32 000 Kč

Najdete na iDNES.cz